1. Na skurcze w jamie brzusznej.
Mięta pomaga osłabić skurcz mięśni przewodu pokarmowego. Jeśli na tle nerwowym doświadczamy skurczów w jamie brzusznej, to możemy ratować się gorącą herbatą z mięty lub wodą z cytryną i miętą.

2. Infekcje.
Mięta ma silne działanie przeciwbakteryjne, zatem dość częste włączanie ją do naszego menu pomoże zwalczyć choroby bakteryjne, a nawet grzybicze. Oczywiście mogą pić miętę tylko ci z nas, którym ona nie szkodzi.

3. Walka z myszami.
Jeśli mieszkamy w domku jednorodzinnym, to powinniśmy posadzić przy nim miętę, a na pewno myszy i szczury nie pojawią się u nas.

4. Relaksujący peeling do stóp.
Relaksujące i odświeżające właściwości mięty związane są z tym, że zawiera w sobie dużo mentolu, który bardzo dobrze wpływa na nasze stopy i nogi. Drobno pokrojone liście mięty mieszamy z solą morską i olejem z oliwek. Taką miksturą smarujemy łydki i stopy, a po paru minutach spłukać ją letnią wodą.

5. Na ból głowy.
Ból głowy często związany jest ze skurczem naczyń krwionośnych. Na tę dolegliwość pomoże ciepła herbata z miętą i cytryną.

6. Na katar.
Zaparzamy miętę i robimy inhalację, gdy mamy zatkany nos. Takie same działanie uzyskamy po użyciu kropel, zatem spróbujmy naturalnego sposobu, a efekt będzie ten sam.

7. Walka ze stresem.
Mięta jest lekkim, naturalnym i uspokajającym środkiem, który pomoże zmniejszyć poziom stresu.

8. Profilaktyka w chorobach nowotworowych.
Prowadzi się aktywne badania nad poznaniem wpływu mięty na komórki rakowe. Prawdopodobnie mięta spowalnia rozwój takich komórek. W szczególności dotyczy to raka skóry, płuc i raka jelita. Badania prowadzą do konkluzji, że mięta zawiera składniki, które pomagają w walce z chorobą nowotworową.

9. Składnik sałatek.
Jeśli chcemy nadać sałatce wyrazisty smak, dodajmy do niej parę listków mięty. Uzyskamy wtedy wspaniałe doznania dla naszych kubków smakowych.

10. Kosmetyka.
Dodając miętę do mydła lub szamponu, nadamy im wspaniały, aromatyczny zapach.

11. Lód z miętą.
Do pojemniczków z wodą, którą mamy zamiar zamrozić, wkładamy trochę listków mięty i zamrażamy. Takie miętowe kostki lodowe możemy dodać do różnych napojów.

12. Oczyszczający tonik do twarzy.
Do miski nalewamy wodę i wrzucamy do niej pokrojone liście mięty. Włóżmy na godzinę do lodówki. Następnie wyjmujemy tak przygotowaną wodę z miętą i zanurzamy w niej twarz. Skóra twarzy uzyska blask i świeżość.

13. Odświeżenie dywanu.
Suszoną miętę mieszamy z sodą. Takim proszkiem posypujemy dywan i zostawiamy go na nim przez godzinę, po czym odkurzamy. W pokoju będzie pachniało świeżością.

14. Odświeżacz powietrza.
Płatki kwiatów mieszamy z miętą i taką mieszankę stawiamy w rożnych miejscach mieszkania.

15. Na świeży oddech.
Łączymy olejek miętowy, z sodą oraz tlenkiem wodoru. W ten sposób uzyskamy domową pastę do zębów, która wybieli zęby i odświeży oddech. Taką miksturę można wykorzystywać tylko raz w tygodniu, ponieważ zbyt częste używanie jej może źle działać na szkliwo zębów.

autor: Viktoria Pall

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 3 stycznia 2018
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 4 stycznia 2018
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.