Akshaya Tritiya to dzień szóstego wcielenia Wisznu. Tego dnia Weda-Wjasa rozpoczął pisanie Mahabharaty.
Słońce i Księżyc znajdują się w bardzo harmonijnej pozycji. W tym czasie Wenus ma ogromną energię i siłę. To zjawisko energetyczne występuje tylko raz w roku, a czasem trwa kilka godzin. W tym dniu szczególnie powinniśmy zachować kontrolę nad swoimi myślami, ponieważ negatyw, który dzisiaj posiejemy, pozostanie z nami przez długi czas.

18 kwietnia, szczególnie rano od 9 do 11 nie powinniśmy obrażać się na nikogo. Uważa się, że w tym dniu człowiek przepełniony jest siłą, która pomaga osiągnąć pożądany efekt bez większego wysiłku. W tym czasie pomiędzy wolą a emocjami istnieje harmonia kwantowa – równowaga, dlatego możemy modlić się o szczęście, a pomoc przyjaciół przyjdzie na czas.

Akshaya Tritiya

Wypełniając życzenie, należy w pełni uświadomić sobie jego rolę. Na przykład, jeśli wypowiemy życzenie: „chcę być bogaty”, to Wszechświat może i da bogactwo, ale pozbawi zdrowia lub da większą odpowiedzialność. Zatem bogactwo nas nie uszczęśliwi. Nasze pragnienie powinno być jasne dla Wszechświata.
Możemy wypowiedzieć życzenie w ten sposób: „proszę o siłę i zdrowie, abym mógł/mogła pomóc innym ludziom” lub „proszę o materialne korzyści, abym mógł/mogła dać szansę innym ludziom”. Życzenie można sformułować tak, jak chcemy, ale nie powinno ono zawierać egoizmu.
W tym dniu zwiększa się potencjał energetyczny i siły witalne ciała. Dostajemy siłę, by działać aktywnie i stanowczo, wytrwale i otwarcie.

W czasie trwania Akshaya Tritiya, otwiera się brama i wejdźmy do tej bramy – wchodząc w siebie, w swoje pragnienia, aby uzyskać to, co chcemy. A gdy już wejdziemy, to nie będzie odwrotu, brama się zamknie. Energia doprowadzi nas do tego, co można stworzyć na zawsze i na wieki. Dlatego zacznijmy kontrolować swoje myśli, bo jeśli są one trudne, wtedy będziemy programować trudności przez długi czas. To, co teraz powstanie, będzie trwałe i niezniszczalne.

Ten dzień można postrzegać jako przejście kwantowe, które może wszystko zmienić. Naukowcy twierdzą, że życie powstało na Ziemi z błyskawicy, więc dzisiejsze czasy przypominają błyskawice, które pojawiają się, a potem zmieniają całe nasze życie.

Kiedy nadejdzie ten dzień szczęścia, skoncentrujmy się na swoim pragnieniu. Tę medytację powinniśmy zrobić między 9 rano a 11 rano. Wyobraźmy sobie, że nasze pragnienie jest jak małe dziecko w pięknym kokonie radosnej, życzliwej i promiennej radości. Niech nasze dziecko pójdzie do nieba i niech Wszechświat je przyjmie, i pozwoli rozwinąć się.
Możemy w czasie medytacji włączyć pieśni, mantry, które niosą rezonans duchowego rozwoju. W drugiej połowie dnia możemy medytować za pomocą kodu numerycznego:

333 – 21 – 33 – 20 – 777

Medytując z przerwami, odczytajmy ten kod 21 razy i wyobraźmy sobie, jak pozytywna i radosna energia kręci się/wiruje wokół nas.
Jest to dzień świadomej i nieświadomej energii. Daje to dodatkową energię dla naszego życzenia. Medytacja powinna być prowadzona z głęboką wiarą, która umożliwi chęć wzmocnienia.
Niech nasze pragnienie będzie dobre, bo jeśli to pragnienie obraża inną osobę, to może skończyć się negatywnym wydarzeniem w naszym życiu.

autor: Emma Lange