Ludzie są razem, dopóki chcą być razem i ani poczucie długu, ani odpowiedzialność, ani moralność nie przywiążą jednego człowieka do drugiego.
Jeśli człowiek chce odejść, odejdzie i od domu, i od dziecka, i od umierającego inwalidy. Dopóki nie chce, to pozostaje obok.
Gdy jeden człowiek chce być z drugim człowiekiem, to żadne wady tego drugiego nie będą mu przeszkadzały.
Jeśli chce odejść, to żadne twe wartości nie zatrzymają go przy tobie.
Nie ma znaczenia jak bardzo jesteś piękny, czy brzydki, jak bardzo ciekawy, bo zawsze znajdzie się ktoś, komu się spodobasz. Zawsze też znajdzie się ktoś, kto cię odrzuci – nawet wtedy, gdy jesteś piękny, niesamowity i jedyny w swoim rodzaju.

Nic nie szkodzi, jeśli zostałeś odrzucony. Przez to nie stajesz się gorszy, czy brzydszy. Nie o to w tym wszystkim chodzi, bo tak naprawdę gdzieś w świecie czeka na ciebie ktoś, kto ciebie zaakceptuje. Jeśli cię zaakceptuje, to pewnego razu i tak się rozstaniecie, może nie z powodu życia, a z powodu śmierci.
Musisz doceniać to, co posiadasz w danej chwili. Nie żałuj i nie bój się tego, co możesz stracić. Ciesz się, że jest człowiek, który dla ciebie promienieje światłem.
Sam także wysyłaj do tego człowieka światło. Im więcej światła wysyłasz, tym mniejszy odczuwasz strach, ponieważ im mniej strachu, tym mniej ciemności w duszy.
Liść który chce na powrót połączyć się z drzewem, może płynąć pod prąd lub pod wiatr, a drzewo i tak nie połączy go ze starą gałęzią.

papierowe czerwone serduszka na podłodze

Im bardziej kochasz, tym więcej dajesz miłości, tym więcej zostaje dla ciebie. Jeśli dając miłość, czujesz ból lub nienawiść to oznacza, że drugiemu człowiekowi wysłałeś nie miłość a truciznę polaną kremem czekoladowym. Nie warto wymagać wdzięczności za taki dar. Odpuść proszę, pozwól drugiemu być kimś, nie tylko lustrem swej własnej miłości.
Całkowite zatracenie się w swym ukochanym jest rzadką umiejętnością, także nie rzadkim przekleństwem.
Bądź sobą! Bądź wartościowy! Zapomnij o strachu! Pewnego razu może wróci, ale nie dzisiaj. Musisz wierzyć, ufać, podsycać, dziękować. Nie myśl o tym, co może się zdarzyć, a o tym, co masz tu i teraz – w ogniu i wodzie, pod gwiazdami.
Odejdź zanim od martwej miłości poczujesz woń nie do zniesienia. Cofnij się do momentu, w którym twe marzenie zamieniło się w opętanie.

To co kupione za pieniądze, jest warte tylko tych pieniędzy. To co wymodlone, wypłakane, zabrane, ukradzione i tak pewnego razu będzie zabrane, a stracisz wtedy znacznie więcej.
To co dane z własnej, dobrej woli, od serca jest bezcenne.

Jak poznać tego jedynego człowieka?
Całkiem prosto… Musisz iść przed siebie, a wtedy spotkasz się z nim pośrodku drogi. On nie wiedział, ty nie wołałaś, a i tak się odnaleźliście.