1. Przejście informacyjne, czyli to, na co nastawia Wszechświat.

Mężczyzna
Na tym poziomie partner chciałby stworzyć coś nowego, chciałby być szanowany, zarabiać. Bardzo pragnie zmian – to wszystko zapisane jest w jego przeznaczeniu, czyli taką drogą będzie szedł przez życie lub powinien iść. Jego energia będzie nastawiona na zmiany.
Energetycznie nie jest stworzony, by stać w jednym miejscu, czyli będzie wyszukiwał sobie zajęcie. A jeśli będzie zmuszony pozostać w jednym miejscu, to jego psychika może to odchorować. Energia od wewnątrz rozpiera go i musi coś robić – to jest ciągły ruch, otwartość na coś nowego.

Kobieta
Partnerka energetycznie otwarta jest na twórczość, jednak najpierw musi jakby pokonać samą siebie – zwyciężyć swe blokady.

2. Stopień idealnej oceny.

Mężczyzna
W swej idealnej ocenie nie jest do końca zadowolony z siebie. W psychice leży głęboki uraz, czyli albo ma uraz do kogoś, albo ktoś go kiedyś zablokował. Jest program – jestem do niczego! nie wiem co zrobić, by być lepszym? jestem energiczny, ale nie wiem co mógłbym jeszcze zrobić, by udoskonalić siebie? chcę na coś zasłużyć, chę żeby mnie dostrzeżono!

Kobieta
U partnerki jest problem/program – nie zauważa się mnie mojej kobiecości! Jest program – kobiet się nie zauważa, kobieta jest częścią pasywną, kobieta nie ma wystarczającej więzi z krewnymi!
Partnerka mężczyzny nie ma nawet więzi ze swoimi dziećmi, nie ma więzi ze swą matką. Jeśli urodziłaby następne dziecko, to obowiązek wychowania położyłby się na partnerze.
Dopóki nie przepracuje tego, nie zrozumie w czym tkwi przyczyna, to cały czas będzie to postępowało i tylko, gdy dzieci staną się dorosłe, będzie miała z nimi kontakt przyjacielski. Jest wtedy w stanie nawiązać z nimi silną więź. Nie ma tu więzi informacyjnej ze swoimi dziećmi.
Zatem na tym poziomie, na którym teraz jest, ciężko jej będzie zmusić się do jakiejkolwiek pracy. Jest to przeszkoda w rozwoju, pasywność. Jest to wewnętrzny smutek – ja jestem niezrealizowana, nie wiem jak to się realizuje.
Tam gdzie jest informacja chaosu, nie brakuje organizacji, tam kobieta jest twórcza. A tam gdzie poziom informacyjny jest idealny, zorganizowany, gdy trzeba pracować w jakimś schemacie, tam jest program – jestem do niczego.
Praca jest bardzo utrudniona – można by nawet napisać, że jest katastroficzny stan. W kobiecie jest coś bardzo głęboko zablokowane, coś jest nieuzdrowione. Jest rozerwana linia z krewnymi, która powoduje, że kobieta nie może podejść w prawidłowy sposób do swojej pracy i w ogóle do pracy, bo praca dla nie jest nieciekawa.
Z tej przyczyny, że kobieta traktuje swą matkę jak koleżankę, jest w stanie z nią żyć na stopie przyjacielskiej. Gdyby matka zaczęła egzekwować cokolwiek i wymagać, wtedy nie byłoby porozumienia.

3. Świadoma ocena.

Mężczyzna
On ma w sobie wiarę i wierzy, że ktoś go uszanuje. Wierzy, że to się spełni, że ktoś wyciągnie do niego rękę i powie, że jest w czymś dobry.

Kobieta
U partnerki na tym samym poziomie jest brak wiary. Koncentruje się na swej pasywności i dosłownie ją pielęgnuje. Jest program – nie wierzę w to, że coś może mi pomóc i wyciągnąć mnie z pasywności! nie wierzę, że może coś przyjść dobrego, nie wierzę tak naprawdę w nic!
Kobieta jest w pełni zablokowana na poziomie informacyjnym – jest tu problem w psychice. W którymś momencie w wieku dziecięcym została przez jakieś doświadczenie bardzo zablokowana.

Na poziomie informacyjnym partnerzy są bardzo różni. On wierzy w siebie, a ona nie wierzy. To ratuje sytuację, ponieważ gdyby mężczyzna wierzył siebie, to by od niej odszedł.
Mężczyzna potrzebuje od swej partnerki dużego wsparcia, wiary, przekonania że będzie dobrze. Jeśli ona w to nie wierzy, to nie jest w stanie tego dać .
Zatem partner jest dla niej przepracowaniem jej blokad. Dzięki miłości do niego jest w stanie rozpocząć analizę swego cienia.
Kobieta musi partnera dużo chwalić i chwaląc swego partnera, zaczyna jednocześnie chwalić mężczyznę. Musi chwalić też swego syna – to są dwa ważne punkty w jej życiu do przepracowania, musi się tego nauczyć.

Zaczęli otaczać ją mężczyźni łagodni, bo do tej pory spotykała się z mężczyznami mało wrażliwymi.
Kobieta jest zablokowana na poziomie informacyjnym, więc aby jakakolwiek informacja do niej zdołała dotrzeć, to musi być konkretna.

4.Brama energetyczna.

Mężczyzna
Partner chce się rozwijać. Na poziomie energetycznym nie potrzebuje innych kobiet – partnerka mu wystarczy. Bardzo mu się podoba to, że partnerka nie mówi mu, co on ma robić, nie wytyka mu błędów.
U niego jest energetyczny problem z matką.

Kobieta
Na poziomie energetycznym nie ma w sobie pewności co do wyboru, jeszcze się zastanawia.

5. Obszar idealnej energii, czyli to co jest zrozumiałe.

Mężczyzna jest zablokowany na inne kobiety, natomiast jego partnerka nie ma jeszcze radości z tego związku.

6. Brama kontrolującej energii.

Mężczyzna chce być dla swej partnerki ważny, chcę się jej podobać. Jest dla niego jak twierdza do zdobycia.

Kobiecie jest dobrze i komfortowo z partnerem, jest tego świadoma. Nie jest przekonana, że jest to związek na całe życie, bo niesie w sobie program – mężczyzna pojawia się i znika.

7. Brama materialna, czyli obszar materialnego chaosu.

Mężczyzna
Na razie Wszechświat nie da zbyt dużo pieniędzy mężczyźnie. Ludzie będą jeszcze go oszukiwać. Może doznawać przykrości ze strony ludzi. D obszar jasnej materii pokazuje program – pocierp trochę, nie tędy droga! będziesz cierpiał, bo nie idziesz drogą, którą powinieneś iść! musisz zacząć od małych rzeczy.
Jeśli chce szukać pracy, to nie powinien szukać w dużych firmach, a w małych – kameralnych i wtedy pokaże się niebo, pokażą się pieniądze. Musi nauczyć się organizować pieniądze, rozporządzać nimi.

Kobieta
Wszechświat zamkną jej dostęp do pieniędzy poprzez chaos w linii informacyjnej. Obszar jasnej materii pokazuje, że u niej na razie nie będzie pieniędzy.

Zadziało się to po to, by zrozumiała, że nie można żyć pasywnie i czerpać z kanału pieniężnego, jeśli ma się zamknięty poziom informacyjny. Jest to po to, by zrozumiała, że musi się ruszyć, zrozumieć sytuację – żeby mieć, muszę zacząć coś robić sama! Jeśli w tym ruszy i zrozumie, zacznie wytwarzać coś sama, zabiegać o coś sama, to przyjdę do niej bardzo duże pieniądze.
Jeśli zrozumie, że musi otworzyć się na wiele rzeczy, na informację i zacząć nad sobą pracować, nie pielęgnować pasywności, to nigdy nie będzie miała biedy.

Kobieta może sprzedawać kosmetyki i będzie w tym bardzo sukcesywna, bo ludzie będą jej wierzyć w reklamy, w to co mówi. Mogą to być artykuły takie, jak kosmetyki, ubrania, buty i wszystko, co związane jest z modą.

Mężczyzna natomiast odnajdzie się w kameralności – nie jest stworzony dla dużych przedsięwzięć.
Bardzo dobrze prosperowałby w domowej gastronomii, a w szczególności do kuchni włoskiej.

U mężczyzny przeszłość to zmiany, transformacje psychiczne, blokady, jakieś oszustwa. Teraźniejszość to samo – psychiczne blokady, przeżycia, zastanawianie się czy jest potrzebny, że nie ma pieniędzy, nie ma pomysłów na siebie, jednak będzie szukał. Natomiast przyszłość jest świetlista i bogata.

U kobiety przeszłość to zamrożone – nie ma u mnie niczego, nic się nie dzieje! wszystko co mogłam zrobić, to już wypracowałam! Koniec, wszystko się zamknęło! Teraźniejszość – nie ma radości, nie ma szczęścia, nie ma dochodów, nie ma rozwoju.
Przyszłość – jeśli na czymś się skupi, zacznie robić coś z kimś w parze, to będzie miała bardzo duże dochody.

Energia między nimi jest taka, że jeśli symbolicznie założyliby obrączki, to związek ten przetrwałby bardzo długie, długie lata. Mają szansę na to, aby posiadać dziecko i wybudować wspólnie bardzo świetlaną przyszłość.

Jeśli u kogoś jest problem na poziomie informacyjnym, to taka osoba nie jest w stanie czegoś zaakceptować, a szczególnie innego – cudzego spojrzenia.

Na poziomie energetycznym u kobiety jest intensywna intelektualna działalność, ale otoczenie będzie ją widziało jako mało sukcesywną, mało efektowną. Jej umysł jest bardzo wybiórczy i mocny, nie jest przyzwyczajony do harmonii. Wyłapuje wszystko to, co stwarza dysharmonię, dlatego ludziom jest do niej ciężko dotrzeć, jak i jej samej. Ma skrzywione spojrzenie, racjonalne spojrzenie na świat. Czasami jest to przykre i dla niej samej, i dla otoczenia. Musi przyznać się w tym, czego nie rozumie i dopóki nie wypowie tego, czego nie rozumie, to cały czas będzie problem z polem informacyjnym. To tak, jakby patrzyła przez jakieś paski – widzi często jeden kierunek, a drugiego nie dostrzega. Nie jest wstanie dyskutować, albo wypowie takie zdanie, że wszyscy będą pod wrażeniem. Ale tak naprawdę wszystkie problemy, które głęboko w niej siedzą, odbiera jako niepotrzebne lub nienormalne. Uważa, że jeśli zacznie dyskutować, to będzie konflikt i niezadowolenie, więc lepiej milczeć.
Bardzo ciężko walczyć jest z własnymi myślami. Łatwo ją zranić słowami i łatwo słowami nacisnąć na wyparte kompleksy.

Jeśli to zrozumie, to będzie miała władzę nad swoimi myślami, nad obcymi myślami i będzie potrafiła wygładzać najbardziej dysharmonijne sytuacje. A jeśli będzie dalej poruszała się w tym, w czym jest, to cały czas będzie stała na tym samym poziomie.

Kobieta jest uparta przez to, że boi się zajrzeć w głąb siebie, by zrozumieć to coś, co w niej siedzi. Z tym, że ona nie wie tak naprawdę co ma zrozumieć, musi dojść do momentu, w którym nastąpiło zagrożenie.