Przykład niżej opisany, to mężczyzna lat 32. Mężczyzna w związku. Jego partnerka zwróciła się do nas o pomoc, ponieważ czuła, że jej relacje z mężczyzną stają się zbyt ciężkie i problematyczne. Próbowała zrozumieć je i dokonać wyboru – odejść czy zostać.

1.Brama informacyjnego chaosu i nieporozumienia.
Strefa ta pokazuje, w którym miejscu u człowieka jest blokada, zamieszanie. Czy człowiek jest w stanie w prawidłowy sposób wchłaniać informację – jakąkolwiek informację.
Jakie informacje rozumie, jakie do niego docierają, w jaki sposób je wypowiadać, przekazywać. Czy będzie te informacje pamiętał?

Na obecną chwilę kanał ten u mężczyzny nie jest zaburzony, ale nie jest w stanie przyjąć informacji, która jest powiedziana wprost. Pragnie, aby człowiek, który jest obok dawał mu wybór, zaufał jego uczuciom i instynktom.
Informację odbiera przez czakram drugi – sakralny, czyli poprzez seksualność i nadaje temu bardzo dużą rolę.
Nie chce, by partnerka działała z uporem i oszukanym wstydem. Przede wszystkim nie chce, aby partnerka wątpiła w swe piękno.
Na niego działają kobiety pewne swej urody, swej atrakcyjności, świadome swego ciała.
Ważna jest dla niego kinestetyka, myśli o sporcie.
Chce być też zadowolony z życia – informację odbiera tylko wtedy, gdy mówi się do niego z uśmiechem i radością. Ma w tym być energia życiowa, żywa energia.

2.Idealna Ocena Punktu Widzenia
Na ile dana osoba jest w stanie pracować ze swym zdaniem, na ile jest w stanie wysłuchać drugiego człowieka, przepracować obcą krytykę i zdanie.

Tutaj jest trochę gorzej. Na ogół żyje w poczuciu równowagi między dobrem i złem. Oczekuje od ludzi „wyższej” otwartości. Należy do niego mówić spokojnie, robić pauzy.
Bardzo ważni są dla niego ludzie nietradycyjni, którzy nie ulegają tradycji. Ludzie nietypowi, ciekawi. Chce dopasować się do takich ludzi. Chciałby tak samo być ciekawy – „popatrzcie, nie będziecie się ze mną nudzić”. On marzy o tym, by stworzyć coś pięknego dla innych.

3.Brama Świadomej Oceny
Czyli wykorzystywanie swego doświadczenia.

Ta strefa nie jest mocna, jest blokada. Romantyzm padł absolutnie – osiadł na komforcie. To człowiek, który bardzo lubi komfort. Lubi jak ma podane coś pod nos, jak przy nim skacze się i w tym czuje się wygodniej.
Brakuje mu siły, aby biegać i zdobywać swój obiekt miłości.
Strasznie przytłacza go brak pieniędzy. Jeśli taka sytuacja jest, to świat dla niego nie istnieje. Lekiem na to dla niego jest pokazanie mu swej bezwarunkowej miłości.
Jak tylko partnerka trafia we własny komfort i swe oczekiwania, jakiś upór, to w nim te problemy jeszcze bardziej zaczynają „gotować się” i w ogóle przestaje doceniać osobowość partnerki, zaczyna ją traktować przedmiotowo.
Chciałby, aby partnerka wnosiła do domu estetykę, komfort, dobrobyt i jeszcze mu nadskakiwała.
Chodzi o obecny poziom energetyczny – na ten czas, ta strefa jest u niego zablokowana. Strefa osobistego doświadczenia jest zablokowana.
Gdy ta strefa jest zablokowana, to mężczyzna pokazuje inną twarz – „nie oczekuj ode mnie niczego, bo nie jestem w stanie niczego ci dać”.

Reasumując – partnerka powinnam skupiać się na własnym rozwoju, komforcie i zadowoleniu. Nie przejmować się jego humorkami, a robić swoje. Być szczęśliwą sama ze sobą.

4. Brama Energetycznego Chaosu
To nad czym nie ma kontroli, gdzie są elementy obcej energii. Rozpatrujemy ten obszar na dany moment pod kątem obrazu pozytywnego, albo negatywnego.

U mężczyzny na obecną chwilę jest to obraz negatywny. Ma problem z energią wewnętrzną. Najbardziej widoczna jest tu energia matki – mężczyzna stoi jakby za jej problemami i gdy tylko u jego matki następuje spadek energetyczny, to u niego także. Jeśli jego ukochana kobieta jest z niego niezadowolona, to i on jest niezadowolony z niej.
Jak kobieta jest niezadowolona z niego, to wewnętrznie czuje się niepotrzebny, nic nie wart, jak osierocone dziecko.
Przez takie odrzucenie narasta w nim napięcie nerwowe, a to może przysporzyć mu problemów z systemem trawiennym. Jego myśli zatrzymują się na nim, jako na mężczyźnie nieuformowanym do końca, mężczyźnie do niczego – „moja kobieta mnie nie motywuje, nie daje mi energii”.
Wychodzi na to, że partner pobiera energię z partnerki – jest dla niej wampirem energetycznym.
Chce ode niej bezustannej motywacji i gdy u niej energia spada, to jego energia spada całkowicie, bo nie ma jej wtedy skąd brać.

Tutaj jest możliwość sterowania jego energią. Dać mu to, czego oczekuje – oczekuje jego podświadomość, aby dla siebie uzyskać więcej. Jednocześnie także partner może podejść do tego jak do „kontraktu” i stworzyć swej partnerce taki komfort emocjonalny, by jej energia wzrastała, bo tym samym i jego wzrośnie.
Czyli jest tutaj obopólny interes. Jednakże aby ten „interes” był, partner musiałby być tego świadom, a nie jest, zatem na tej linii jest duży problem. Partner nie chce ze sobą pracować.

Jeśli partner mówi, że jest brzydki, albo jest niezadowolony ze swego wyglądu, to znak, że spadła jego energia.
Jednakże, gdy partnerka od razu, w tym momencie wyszła do niego z miłością i powiedziała – „kocham cię, jesteś przystojny”, to także go tym zablokuje.
On nie chce wpuścić tak dużej ilości energii do „swej dziury”. Trzeba mu to dozować, np. postawić ciepłą herbatę, zrobić coś dobrego do jedzenia, przytulić się, itd.

Do niego można dotrzeć tylko i wyłącznie poprzez uzdrawianie jego ciała.

Jeśli obydowje mają emocjonalne problemy względem siebie, są niedomówienia, to partner stres, swą ukrytą emocjonalność będzie naprawiał poprzez dbanie o swe ciało, czyli może wstać i zrobić sobie coś do jedzenia, do picia, albo pójść do łazienki i nałożyć krem na twarz, uczesać się.
To są tylko obrazowe przykłady, jak działa jego psychika w takich momentach.

5. Brama Idealnej Energii
To, co jest zrozumiane, to co dopuszczalne.

U mężczyzny ten obszar pada. Jeśli ta strefa jest słaba, to człowiek ma własne zasady i niekoniecznie wpuści obce. W tym okresie będzie mało empatyczny, bardzo dogmatyczny i gdy sobie ubzdura, że coś ma mieć taki a nie inny kształt, to tego nie zmieni.
Ludzie mają spełniać jego oczekiwania, bo on obcych oczekiwań nie jest w stanie spełnić – nie jest w stanie spełnić tego energetycznie.
Może i myśli o tym, że należałoby powiedzieć komplement, ale w tym momencie zabraknie mu słów. Słowo to energia, a u niego tej energii nie ma.
Jako informację odbiera to dobrze – widzi te rzeczy, ale by to wypowiedzieć, nie ma energii, nie potrafi. Nawet nie jest w stanie pokazać tego przez dotyk – nie pokaże tego w ogóle.

6. Brama Energii Kontrolującej
Gdy 6 obszar pada, to przynosi duże problemy w rozwoju osobowości. Przynosi hipertrofię, czyli przerost i infantylność charakteru, duży egoizm.
Człowiek sam ze sobą trafia w próżnię i przestaje sam siebie kochać, odrzuca sam siebie.
Odrzuca także swe problemy, więc obcych problemów nie jest w stanie usłyszeć.

Ten obszar jest także zablokowany – jest tu program:
„nie jestem w stanie dzielić się sobą”, „nie jestem w stanie niczego ci ofiarować”, „nie jestem w stanie regulować swej energię”, „jest mi źle – jestem małym chłopcem schowanym w dziurze i proszę do niej w tym momencie nie wchodzić, bo nie jestem teraz hojny, a mogę być agresywny, bo muszę siebie bronić”.

Jego energia podnosi się też przez seks i pieniądze, więc dlatego w owym czasie partnerka miała z nim problem.

Jeśli podeszłaby do niego i zadziałała na niego poprzez masaż, spokojnie, delikatne chwalenie, to nie odrzuciłby jej.
Chce przecież, aby ludzie byli z nim otwarci.

Cztery punkty, które zosytały opisane wyżej są zablokowane, więc mężczyzna nie może w obecnym okresie przejawiać energii. Będzie bardzo nieufny do ludzi, nie będzie rozumiał sam siebie, a nawet będzie wykazywał zarozumiałość.

7. Brama materialna
Energia, którą jest się w stanie skontrolować, czyli materia, codzienność, byt, praca.

Niestety i tutaj jest słaba energia, a w zasadzie padła zupełnie. Jest przy nim czyjaś zazdrość. Nie jest w stanie ochronić tego, co pragnął stworzyć. Oczekuje czegoś złego.
Na ogół w podświadomości oczekuje tych złych rzeczy. Żyje na ziemi, ale cały czas myśli o złych wydarzeniach.
Oczywiście nie przyzna się do tego, ale można to zauważyć w jego zachowaniu czy w tym, o czym mówi – jest podejrzliwy, oczekuje konfliktowych sytuacji, ocenia ludzi, patrzy hermetycznie na społeczeństwo, kieruje się tym, co usłyszy.
Tak postępują jego rodzice.
Cały czas oczekuje zagrożenia.
Jest też podatny na obcą energię – ciągnie na siebie negatywne programy obcych energii.
Pomoże włączanie mantry i puszczanie jej w mieszkaniu, by oczyścić mieszkanie energetycznie i podnieść wibracje.

8. Brama Materialnego Chaosu
To jest obszar, którym mężczyzna nie jest w stanie kierować, bo odpowiada za GROMADZENIE.

Nie jest w stanie gromadzić i przejść na nowy poziom. Blokuje go obca energia zazdrości.
Jest też zazdrość od kobiet, wyciąganie pieniędzy przez kobiety (siostra, matka blokują).

9. Brama Materii, którą można kierować.
Także słabo! I tutaj jest potrzebna mądrość kobiety, czyli partnerka musi być praktyczna w sferze finansowej. Jej mądre podejście do spraw ekonomicznych będzie w jego oczach nabierało znaczenia.

10. Miejsce Człowieka
Pragnie stać się silnym mężczyzną. Chce przejawiać inicjatywę, męskie cechy, ale przy całym tym obrazie, który jest opisany, nie będzie stać go na to, by stać się liderem. Chciałby dominować w relacjach, ale jest to dla niego zbyt stresogenne. Boi się tego jednocześnie. Pragnie wyrażać siebie, pokazać siebie, lecz boi się konfliktów i otwartych konfrontacji. Pragnie szalonego życia, ale boi się szalonego życia!
Boi się niepokoju, boi się bólu, dlatego nie zdradziłby swej partnerki – boi się, że straci swój spokój, komfort. Z innymi kobietami nie chce być, bo pragnie posiadać swój świat, w którym go inni rozumieją, gdzie wszystko jest dla niego.
Gdy jest z jedną osobą, to chce z nią wszystko budować, gdyż nie lubi zmian.

Ten opis sporządzony jest na konkretny okres życiowy. Jako że życie i człowiek podlegają zmianom, więc taką charakterystykę osobowości można robić częściej, np. raz na rok.

 

PODSUMOWANIE

Mężczyzna dopiero zaczyna rozkręcać swą energię. Wchodzi na nowy poziom i chce tak naprawdę poznawać świat. Chce teraz kontaktów (zapewne chodzi o kobiety). Jest młody – jego wiek psychiczny to 25 lat. Ma osobisty potencjał młodości, siły który chce popychać.
Jednak ten potencjał nie jest gwarantem, że stworzy serdeczne relacje w przyszłości.
Nawet myśli o tym, aby zawrzeć związek z wyrachowania, w którym głównym składnikiem będzie intelekt a nie emocjonalność. Ucieka od emocji i nie chce ich.
Bardzo znaczące tu jest zainteresowanie światem i nowiny – wszystko to, gdzie nie ma nudy. On nie jest gotów na stworzenie domu! Nie był gotów i nie jest gotów. U niego nie ma czegoś takiego jak – „ja chcę dom”. Nie chce przy sobie nikogo, kto będzie uczył go dojrzewania.

Emocjonalny potencjał to chęć cieszenia się. Chęć posiadania partnerki, która nie będzie go obarczała problemami. Chce rozładowania seksualnego! Chce czuć się tak, jakby w jego życiu cały czas było święto.
Jednak nie będzie godził się z wadami partnerki – w ogóle! On woli okres oczarowania, gdy czujemy motylki w brzuchu – okres Romea i Julii.
Jest nawet gotów na to, by zrobić jakąś intrygę na boku i nie chce dotrzymywać wierności swej partnerce, więc wynika z tego, że nie chce wiązać się z kimś na stałe. A jeśli już, to na bazie „dogadania się” intelektualnego, czyli jakiś kontrakt, a każdy robi co chce.
Jest też zbyt skupiony na swym wyglądzie, ponieważ chce znaleźć punkty, które pomogą mu we wzroście pewności siebie, gdyż chce zmieniać, zmieniać i jeszcze raz zmieniać to, co jest wokół niego – czyli jednym słowem chce kobiet i ciągłych zmian. Nie jest w stanie teraz przeżywać jakichś refleksji, naprawiać kogoś, być z kimś.

Trzecia pozycja to poziom fizyczny, którego u tego mężczyzny w ogóle nie ma. Czyli pragnie wielu zmian, wielu kobiet, seksu, wolności a nie jest sam w stanie o to zadbać. Na razie chce, aby kobieta sama go odnalazła i za nim poszła. Taką kobietą będzie zainteresowany. Nie jest „mocny” przed kobietami. Uważa, że jest nieukształtowany jako mężczyzna. Tak naprawdę na poziomie fizycznym potrzebuje kobiety matki, która będzie opiekowała się nim.
Jeśli kobieta nie będzie się nim opiekowała, to nie będzie w stanie być z taką kobietą. Nie będzie w stanie niczego jej dać.
Ma psychologiczne problemy z kobietami i jest obojętny do ich spraw, obojętny wobec obowiązków. Dodatkowo jest egoistyczny i nie da prawdziwego uczucia kobiecie, ponieważ jest infantylny!
Nie potrafi stwarzać mikroklimatu w rodzinie, nie będzie niczego też naprawiał, by było lepiej. Nie będzie niczego naprawiał ani pod względem intelektu, ani emocji, ani ducha, bo jest zbyt leniwy.

Jest w nim duży dysonans, bo z jednej strony emocjonalnie i intelektualnie chce wolności, ale z drugiej na poziomie fizycznym nie ma na to siły, więc pragnie opieki. Chciałby korzystać z życia, zmieniać kobiety, kontakty a z drugiej strony mieć kogoś, kto będzie się nim opiekował i nie robił problemów.

Chce kobiety, która się nim zainteresuje, ale wiązać się nie chce a tego połączyć się nie da.
Z obecną partnerką jest mu dobrze pod wieloma względami, ale brakuje mu luzu, czyli nieskrępowania i partnerka może stawać na głowie, a i tak by to nic nie da, bo on chce zmian! Tylko nie jest w stanie tych zmian dokonywać. Będzie czekał na „okazje”.

Nie ma tu nawet grama nadziei na to, że para ta będzie szczęśliwa. Jedyne co tu zostało, to odciąć to wszystko i rozstać się.
To mały chłopiec – ten człowiek jest bardzo infantylny. Ten infantylizm jest u niego bardzo silny. Mężczyzna ten bardzo, bardzo długo nie zmieni swego stylu bycia i życia.
Ten związek zabija rutyna.

PS. Kobieta odeszła od tego mężczyzny. Znalazła innego partnera, założyła rodzinę i jest w końcu szczęśliwa. Mężczyzna nadal jest w poszukiwaniu i w ciągłym niezadowoleniu.