1 – 3, 8 – 9, 21 – 24, 26 – 29

Istnieje osiem rodzajów burz magnetycznych pod względem dotkliwości dla organizmu człowieka: ekstremalne i silne burze geomagnetyczne, umiarkowane, niewielkie i słabe burze geomagnetyczne, niewielkie zakłócenia i brak jakichkolwiek zakłóceń. Dwie pierwsze kategorie budzą duży niepokój – w tych dniach nawet osoby, które wcześniej nie miały szczególnych problemów, powinny zwrócić uwagę na swoje zdrowie. Umiarkowane i mniej intensywne zjawiska atmosferyczne nie są niebezpieczne, ale wymagają przynajmniej minimalnej ostrożności, np. ograniczenia intensywnej aktywności fizycznej, zapewnienia sobie odpowiedniej ilości snu i unikania nadmiernego wysiłku.

> Pierwsza grudniowa burza magnetyczna potrwa przez trzy dni, od 1 do 3. Jej siła będzie się wahać od 3 do 4 punktów. Jest to dość słaba burza, ale osoby podatne na warunki atmosferyczne mogą ją odczuć.

> Druga burza magnetyczna potrwa tylko dwa dni – 8 i 9 grudnia. Burza będzie słaba, mierząca 3 pkt. Taka burza raczej nie dotknie nawet najbardziej podatnych na zmiany pogody ludzi.

. Trzecia burza magnetyczna będzie silniejsza i potrwa 4 dni: 21-24 grudnia. Jej intensywność będzie się wahać od 3 do 4 pkt., ale będzie się przedłużać. W tym okresie osoby podatne na zmianę pogody mogą odczuwać zawroty głowy, mdłości, a nawet nudności.

Ostatnia w grudniu – czwarta burza magnetyczna potrwa cztery dni: od 26 do 29 grudnia, a jej siła będzie się wahać od 3 do 4 pkt. Główne cele uderzeń magnetycznych to: serce, naczynia krwionośne, nerwy, mózg, stawy i krew. W zależności od punktu uderzenia, osoba może doświadczyć:
– silne bóle głowy,
– zaburzenia snu,
– zawroty głowy,
– bolące stawy,
– palpitacje,
– nagłe wzrosty lub spadki ciśnienia krwi.

Burze magnetyczne mogą również powodować lęki, depresję, wahania nastroju, złe samopoczucie, utratę energii i wiele innych, nieprzyjemnych objawów.
Organizm ludzki jest systemem elastycznym i potrafi dostosować się do zmian w środowisku. Ale gdy zmiana przychodzi nagle, nie zawsze się udaje.

Jak burza magnetyczna wpływa na nasze samopoczucie?
– Nasilają się choroby układu krążenia, zwiększając ryzyko nadciśnienia, zawałów serca i udarów mózgu.
– Ludzie z chorobami psychicznymi odczuwają pogorszenie nastroju.
– U kobiet w ciąży zwiększa się ryzyko przedwczesnego porodu.
– Nadnercza produkują wysoki poziom hormonów stresu, co skutkuje zwiększoną drażliwością, niepokojem.
– Astmatykom trudniej jest oddychać.
– Zwiększa się ryzyko rozwoju chorób przewlekłych.

Lepiej zmniejszyć stres i nauczyć się radzić sobie ze stresem, a w tym celu wznawiamy Jogę Twórczości, i już w styczniu będziemy tworzyć Mapę Marzeń w zupełnie nowej odsłonie.

kontakt@emma-lange.pl

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułKalendarz Biodynamiczny – grudzień 2022
Następny artykułMądrości Ludowe i Przesądy na grudzień 2022
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.