1, 10, 11, 16, 17, 18, 20, 21

Brytyjscy heliofizycy z University College London i Reading University wezwali ludzi do przygotowania się na ogromną burzę magnetyczną.
Eksperci twierdzą, że do dużego rozbłysku dojdzie 1 kwietnia z powodu nowej dziury, która utworzyła się na Słońcu. Jej średnica jest porównywalna 20 planetom wielkości Ziemi.
Dodatkowo, w tym dniu na średnich szerokościach geograficznych prawdopodobnie będzie można zaobserwować północne zorze.

Pierwsza dekada miesiąca ma być stosunkowo spokojna. Aktywność geomagnetyczna nie przekroczy 3. Jednak już 10-11 kwietnia spodziewana jest burza magnetyczna o magnitudzie 4. Magnetosfera będzie wzburzona przez dwa dni, a następnie aktywność słoneczna spadnie.

Cztery dni później magnetosfera znów będzie pobudzona, a burze magnetyczne o magnitudzie 4 przewidywane są na 16 i 18 kwietnia.

Po krótkim zastoju 20 i 21 kwietnia w Ziemię uderzy silna burza magnetyczna o magnitudzie 5.

Aktywność słoneczna następnie spadnie, a flary geomagnetyczne będą wynosiły zaledwie 3 do 4 przez resztę miesiąca. Magnetosfera będzie stosunkowo spokojna.
Słońce nie jest w stanie zmienić magnetosfery, kiedy jest spokojne, ale kiedy pojawia się flara, interakcja między wiatrem słonecznym a polem magnetycznym zostaje zaburzona. Wpływ burz na człowieka jest badany do dziś; gdy pole gwałtownie wzrasta, procesy w organizmie ulegają globalnej zmianie.
W ciągu życia przyzwyczajamy się do pewnych zmian, ale tylko wtedy, gdy zachodzą one płynnie, stopniowo. Nagły skok jest szkodliwy dla człowieka.
Lekarze zalecają osobom z chorobami przewlekłymi, zwłaszcza z nadciśnieniem, hipotensją i chorym na serce, aby zaopatrzyły się w niezbędne leki i bacznie obserwowały swój stan.
W dniach podwyższonych burz magnetycznych lepiej nie nadużywać alkoholu, ograniczyć do minimum picie kawy, odmówić sobie papierosów. Pić więcej napojów owocowych, herbat ziołowych i wody. Należy unikać tłustych i smażonych potraw.
Aby poprawić ogólne samopoczucie, należy więcej spacerować na świeżym powietrzu, unikać nadmiernego wysiłku i ograniczyć aktywność fizyczną.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułPluton Otworzył Drzwi do Nowej Epoki
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 1 kwietnia 2023
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.