Burze Magnetyczne
10, 11, 15, 16, 18, 19

Naukowcy odkryli, że aktywność fizyczna pomaga zmniejszyć upośledzenie funkcji poznawczych w schizofrenii i chorobie Parkinsona. Wraz z pojawieniem się fizycznego obciążenia ciała, wzrasta hipokamp – dział pamięci. Właściwie dobrane ćwiczenia łagodzą stres i dają uczucie lekkiej euforii, a to poprawia pamięć. Podczas aktywności fizycznej uwalniane są cząsteczki neuroprzekaźników, które pomagają regulować apetyt, nastrój i wpływają na pamięć. Te neuroprzekaźniki działają przeciwbólowo, zmniejszają niepokój i pozwalają dłużej odczuwać radość.
Ćwiczenia pomagają poprawić krążenie krwi. Komórki w ciele same w sobie nie rosną i nie są aktualizowane, potrzebują specjalnych białek, które popychają je do pewnych mechanizmów. Aktywność fizyczna wpływa na wiele genów w mózgu, co zwiększa jego możliwości i pozwala się nie starzeć.
Powinieneś uprawiać sport! Nawet wtedy, gdy nadchodzą burze magnetyczne, możesz uprawiać lekkie sporty, na przykład pływanie, szybkie spacery na świeżym powietrzu, różnego rodzaju rozciąganie. Wieczorem możesz medytować na niebieski kolor (światło), co poprowadzi do uwolnienia lęku, złagodzi stres.

Słaba burza magnetyczna jest oczekiwana od 10 do 11 listopada, ale może zmienić nasz nastrój i spowodować nasilenie napięcia wewnętrznego, chorób przewlekłych. Pacjenci z nadciśnieniem odczują tę burzę, więc przez cały dzień najlepiej pić herbaty ziołowe i uspokajające. Leki homeopatyczne są bardzo pomocne przy bólach głowy i przy napięciu.

Od 15 do 16 listopada spodziewana jest średnia burza. Ludzie, którzy mają wysokie ciśnienie krwi i są niespokojni, mogą mieć trudności z przetrwaniem burzy. W tym dniu mogą pojawić się migreny i napięcie mięśni czaszki. To wszystko może prowadzić do złego stanu zdrowia. W tym dniu musisz spożywać więcej wody i jeść lekkie posiłki.

Od 18 do 19 listopada burza ma średnią siłę, ale ponieważ zaczyna się pole krótkiej przerwy, możemy ją bardzo wyraźnie czuć. Zaopatrzmy się w środki uspokajające, wychodźmy na spacery. Znajdźmy przyczyny stresu i miejmy oko na emocje. Możemy pooglądać komedie i napełniać się pozytywami, pomimo Kosmicznej Pogody.

Staraj się nie odwiedzać solarium lub dentysty w dniach zwiększonej aktywności geomagnetycznej. Nie eksperymentuj z ciałem! Nie jedz smażonych potraw. „Sercowcom” w tym okresie może pomóc serdecznik – zażyj go w kapsułkach lub w kroplach. Nadciśnieniowcom może pomóc Gotu Kola, roślina obniżająca ciśnienie krwi.

Pozostań z nami, czytaj kalendarz i ucz się o wielu ciekawych rzeczach. Więcej dowiesz się dzięki naszym książkom, seminariom, warsztatom. Zapraszamy!
Zostaw nam swój adres e-mail, a otrzymasz ciekawe artykuły, wiadomości. Nie wysyłamy spamu ;)