Mówiąc naukowym językiem, burze magnetyczne to są skutki reakcji pola magnetycznego na naładowane cząsteczki, które powstają po wybuchach na Słońcu. Nasza planeta otoczona jest polem ochronnym i odbija atak niebezpiecznych cząstek, jednak jakieś minimalne skutki tego są widoczne i odczuwalne. Najczęściej dotyka to ludzi osłabionych, dzieci i ludzi starszych. Ludzie chorzy także będą odczuwali skutki wybuchów na Słońcu, np. ludzie z chorobami naczyniowymi, chorobami psychicznymi lub z osłabionymi organami wewnętrznymi.
Wybuchy na Słońcu nie są ciągle intensywne, ich nasilenie jest różne i powstają kilka razy w miesiącu.
Każdy z nas po swojemu odczuwa wpływ takiego wybuchu, jednak negatywne skutki wybuchów odczuwają najczęściej ci ludzie, którzy są na nie najbardziej narażeni.
Burza magnetyczna to fakt, który został naukowy udowodniony, chociaż zaczęło się mówić o nich nie tak dawno. Naukowcy nauczyli się śledzić wybuchy słoneczne i uprzedzają o ich skutkach kilka dni naprzód. Jednak w 100% przewidzieć tych anomalii nie są w stanie.

Burze magnetyczne w marcu pojawią się:
– 13, 16, 19, 21, 22, 28, 29.

13 marca nastąpi średni wybuch słoneczny. Może być odczuwalny przez ludzi, którzy mają problemy z sercem i naczyniami krwionośnymi.

16 marca także będzie burza o średniej energetycznej sile, której skutki odczujemy. Mogą pojawić się problemy ze snem, zmiany ciśnienia arterialnego krwi.

19 marca bardzo silna burza magnetyczna, która wywołała bóle głowy i ogólne osłabienie u wielu z nas. Organizmy nasze mogą na tyle być osłabione, że bardzo łatwo zostaną zaatakowane przez jakieś wirusy i choroba będzie gotowa.

21 marca bardzo silna burza magnetyczna i wszyscy ci, którzy cierpią na jakieś poważne choroby, muszą zadbać o profilaktykę.

22 marca bardzo silna burza magnetyczna, która może wywołać ból głowy i ogólne problemy zdrowotne. Szczególnie u ludzi starszych.

28 marca bardzo silna burza magnetyczna. Burzę odczują najbardziej ludzie, którzy cierpią na nadciśnienie. Mogą być problemy z sercem, a nawet problemy z żołądkiem i woreczkiem żółciowym.

29 marca powstanie burza, która będzie zakończeniem okresu burz o średniej sile. Po południu nie należy wykonywać żadnych ciężkich prac i nie jeść ciężkostrawnych potraw.

W okresie burz magnetycznych pogarsza się nasze samopoczucie i ogólny stan zdrowia. Może nastąpić arytmia serca, może wahać się i skakać ciśnienie, ludzie mogą odczuwać jakieś ataki paniki, zawroty głowy, migreny, zmiany nastrojów, bezsenność i bóle stawów.
Można tego uniknąć, jeśli weźmie się jakieś leki, które wspomogą nasz organizm. Trzeba unikać napięcia fizycznego i psychicznego. Dalekie podróże w tych dniach są niewskazane, ale jeśli już musimy jechać, to wszystko musi być dopięte na ostatni guzik. Przyjmujmy środki uspokajające, np. magnez i witaminy z grupy B.
Przede wszystkim więcej odpoczywajmy, chodźmy na spacery, wietrzmy nasze mieszkania.

autor: Emma Lange