Na początku lata mogą wystąpić burze magnetyczne, które zaburzą naszą harmonię. Znając dokładną datę anomalii, można się na nią przygotować. Powierzchnia Słońca nieustannie szaleje i zmienia się. Pole magnetyczne kontroluje ruch naładowanych cząstek tworzących plazmę. Pętli i struktur plazmy nie można zobaczyć gołym okiem, jedynie luminescencję w ultrafiolecie. W okresach maksymalnej aktywności słonecznej pole magnetyczne ma bardzo złożoną strukturę.

1 czerwca
Ludzie uzależnieni od zmian pogody powinni być bardzo ostrożni. Nie powinniśmy angażować się w aktywny sport. Możemy odczuwać zmęczenie, tracić siłę, odczuwać ogólną słabość.

2 czerwca
Burza magnetyczna może osłabić niektórych z nas, zmniejszy się także nastrój emocjonalny. Lepiej posiedzieć w ciszy, w odosobnieniu. Mogą zaostrzyć się choroby przewlekłe.

8 czerwca
Silna burza magnetyczna, która może spowodować awarię sprzętu. Nasilą się problemy sercowo – naczyniowe. Możemy odczuwać bóle głowy, bóle pleców, zmęczenie. Wystąpią problemy ze snem.

9 czerwca
Spodziewana jest silna burza magnetyczna, która może prowadzić do pojawienia się arytmii i skoków ciśnienia krwi. Może również wystąpić mrowienie w mięśniu sercowym i zaburzenia rytmu oddechowego.

24 czerwca
Oczekuje się umiarkowanego sztormu magnetycznego, który może prowadzić do stanu depresyjnego. Nawet leki mogą nie działać wystarczająco adekwatnie, a ludzie z problemami jelitowymi (np. z zespołem jelita drażliwego) mogą czuć się źle.

26 czerwca
Oczekuje się średniej burzy magnetycznej, która może prowadzić do depresji i braku tlenu w organizmie. W czasie burzy choroby przewlekłe i zakaźne mogą zaostrzyć się. Spadnie też odporność organizmu. Możemy cierpieć z powodu negatywnej postawy – czasami będziemy agresywni, a czasami zbyt wrażliwi. Osłabi się nasza wola i świadomość.

Naukowcy badają również wpływ innych planet na pole magnetyczne Ziemi. Czarne dziury od czasu do czasu emitują strumienie plazmy – dżety, które również poruszają się z dużą prędkością. Dżety są najsilniejszymi źródłami promieniowania we wszystkich zakresach fal elektromagnetycznych – badane są od 2015 r, więc wszystko jest jeszcze przed nami! Nie wiemy jakie jeszcze tajemnice skrywa przed nami Kosmos.