Udowodniono, że burze magnetyczne silnie wpływają na determinację płci naszych dzieci. Jeśli w momencie poczęcia nastąpiły gwałtowne burze, to dziecko będzie płci żeńskiej. W przypadku, gdy na niebie jest „cisza”, częściej rodzą się chłopcy. Uważa się, że ciało kobiety jest bardziej stabilne.
W tym miesiącu aktywność słoneczna ujawni się natychmiast, już pierwszego dnia. Na początku miesiąca nastąpi słaba burza magnetyczna. Wzrośnie wtedy aktywność słoneczna, a jej konsekwencje będą odczuwalne nawet kilka dni później.

1 czerwca – słaba aktywność magnetyczna, ale odczują ją ci, którzy zaliczają się do meteopatów. Ludzie ze skłonnościami do nadciśnienia muszą na siebie uważać.

2 czerwca – silna burza magnetyczna, która może aktywować wiele negatywnych procesów w naszym ciele. Należy powiedzieć, że taka aktywność zagęści krew, co może doprowadzić do zakłócenia niektórych funkcji. Starajmy się jeść mniej mięsa, aby organizm nie był przesycony białkiem.

3 czerwca – efekt burzy magnetycznej będzie słabszy, ale musimy również zachować środki ostrożności.

6 czerwca – słaba burza magnetyczna. Jednak uważać na siebie muszą ludzie, którzy cierpią na jakieś chroniczne choroby i ci, którzy mają wysokie ciśnienie w dnie oka.

9 czerwca – słaba burza magnetyczna. Ludzie, którzy mają astmę i problemy z układem sercowo – naczyniowym powinni zachować środki ostrożności.

22 czerwca – nastąpi dość wysoki wyrzut masy koronalnej Słońca, a wszystkie fale i cząstki przesuną się w kierunku Ziemi. Zostaną wciągnięte przez pole magnetyczne Ziemi. W naszej psychice, w układzie sercowo-naczyniowym, a nawet nerkach pojawi się duże napięcie.

24 czerwca – burza osiągnie szczyt i dlatego należy zwrócić większą uwagę na zdrowie. Pijmy w tym czasie dużo wody i nie forsujmy swego zdrowia.

autor: Emma Lange