Burze geomagnetyczne są badane przez naukowców, ponieważ mają silny wpływ na ludzi. Statystyki pokazują, że w co najmniej 75% wszystkich burz magnetycznych towarzyszy wzrost liczby hospitalizowanych osób z chorobami układu krążenia i chorobami nerwowymi. Efekt ten można zaobserwować dwa dni przed początkiem burzy i dwa dni po zakończeniu burzy. Krzepliwość krwi, w momencie wystąpienia burzy, wzrasta. Czerwone krwinki mogą się sklejać, a przepływ krwi staje się słabszy. Burze magnetyczne powodują arytmię serca.
W momencie burzy magnetycznej praca mózgu zmienia się, np. fale alfa odpowiedzialne za stan snu, są osłabione.
Pole magnetyczne ma swoje własne kierunki, na przykład jeśli gwałtownie spada, to mózg zwalnia pracę w płaszczyźnie alfa. Nie wszyscy ludzie mogą reagować rozsądnie. W momencie wystąpienia burz magnetycznych aktywność rytmów alfa maleje, co oznacza, że ​​mózg słabo pracuje z informacjami sensorycznymi.
Biofizyk Torsten Ritz wyraził pogląd (teoretyzował), że jeśli wsadzić głowę do działającej kuchenki mikrofalowej choćby na sekundę, w mózgu nastąpią duże zmiany, jednak człowiek nie zobaczy fizycznie działania fal. Naukowcy próbują zrozumieć w jaki sposób burze magnetyczne wpływają na nasze zachowanie.

Dajemy wam dokładne informacje, w jakie dni burze magnetyczne mogą być szczególnie silne. Jeśli zostaniecie z nami, to będziecie mogli na bieżąco śledzić występowanie burz, a także dowiecie się, w jaki sposób przygotować na nie swój organizm. Zostańcie z nami, jeśli chcecie czytać o wydarzeniach naukowych!
Co miesiąc opisujemy możliwe skutki burz magnetycznych, przekazujemy informacje pochodzące z instytutów badawczych.

Burze magnetyczne o umiarkowanym nasileniu wystąpią;
>> 2 kwietnia,
>> 3 kwietnia.
Tego dnia ci, którzy mają problemy z układem krwionośnymi mogą czuć się źle.

Druga burza magnetyczna wystąpi;
>> 12 kwietnia i potrwa do 15 kwietnia.
W tym czasie osoby chore przewlekle mogą odczuwać pogorszenie stanu zdrowia.

A kolejna burza bardzo silna burza magnetyczna;
>> od 29 kwietnia do 30 kwietnia.
Negatywnie wpłynie na pracę naszych organizmów.