14, 15, 16, 17, 18, 23, 24

Wszyscy pamiętamy, że Słońce jest naszą gwiazdą, dzięki której żyjemy. Słońce utrzymuje planety wokół, ogrzewa, wysyła niezbędną energię. Ziemia jest w bliskiej interakcji z Kosmosem, dlatego zawsze wyczuje zmiany zachodzące na Słońcu. Podczas gwałtownych wybuchów aktywności, które stają się częste, intensywne strumienie promieniowania rentgenowskiego i naładowane energetycznie cząstki generowane są w koronie słonecznej.W przestrzeń międzyplanetarną wyrzucane są ogromne masy plazmy i chmur magnetycznych. Nasz sprzęt ziemski staje się bardzo wrażliwy na taki wpływ, może szwankować. Jak widać, Kosmos ma swoją pogodę.
Oprócz wrogich fal, istnieje promieniowanie – elektrony, protony, cięższe jądra, które przyspieszają do ogromnych prędkości i są w stanie niszczyć cząsteczki organiczne, a także nieorganiczne. Duża dawka promieniowania może uszkodzić różnego rodzaju urządzenia. Zdarza się również, że wysokoenergetyczne cząsteczki mogą wnikać głęboko w mikroukłady, zmieniając stan elektryczny ich elementów. Mogą burzyć komórki pamięci i powodować fałszywe alarmy. Satelita także może ulec tym naruszeniom, więc gdy satelita ulegnie awarii, to w celu skorygowania błędu, należy poczekać na nową sesję komunikacji z Ziemią.
Wkraczamy w erę kosmiczną i musimy przestudiować procesy zachodzące poza atmosferą. Promieniowanie jest tak ogromne, tak silne, że w czasie jednego przelotu samolotem powyżej 11 kilometrów, można uzyskać dawkę stu rentgenów płuc jednoczesnie. Na szczęście wybuchy takiej aktywności słonecznej są rejestrowane rzadziej, mniej więcej raz na 11 lat.
Burze magnetyczne mogą blokować powietrze przez kilka dni. Mogą zamrozić ruch lotniczy.
Pogoda zmienia się również w cyklu Słońca, to znaczy ma własne zmiany w ciągu 11 lat. Kosmiczna pogoda jest coraz bardziej zakorzeniona w naszej świadomości, musimy współpracować z Kosmosem, a nie opierać się mu.

Ludzie, których ciało jest słabe, powinni teraz zachować ostrożność. 14 kwietnia wieczorem możemy poczuć się gorzej, więc poważną pracę wykonajmy przed tym dniem. Będzie to silna burza magnetyczna.

15 kwietnia – efekt magnetyczny wzrośnie, dlatego warto przygotować się na silną presję kosmiczną. W tym dniu osoby wrażliwe na pogodę, dzieci i osoby z ciężko chore, mogą czuć się źle. Siła burzy spadnie dopiero 18 kwietnia.

W dniach 23-24 kwietnia wystąpi następna, silna burza magnetyczna. Leki przeciwdepresyjne, inne syntetyczne leki mogą nie działać dobrze.

Pierwsza połowa kwietnia może być bardziej aktywna, złożona, powodując napięcie. Druga połowa doprowadzi do stabilizacji.

 

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl