Naukowcy próbują nieznacznie wpływać na pole magnetyczne mózgu, co pomaga poprawić pamięć. Ten rodzaj stymulacji w coraz większym stopniu zyskuje zwolenników neurologii. W Izraelu naukowcy przeprowadzili eksperyment z osobą o słabym polu magnetycznym i okazało się, że stymulacja pola magnetycznego mózgu u takiej osoby zmniejsza u niej pragnienie palenia, łagodzi migreny i depresję. Podczas przetwarzania przez pole magnetyczne mózg zapamiętuje więcej informacji – w celu poprawy pamięci można wykonać stymulację magnetyczną, co zwiększa liczbę kanałów informacyjnych między hipokampem a korą ciemieniową. Poprawa dwóch struktur nerwowych poprawia pamięć. Powierzchnia Słońca jest w nieustannym ruchu i dynamice, często wyrzuca plazmę, zwiększając w ten sposób pole magnetyczne, a nasze organizmy mogą na to reagować słabością.
Uciekające strumienie plazmy wirują jak cyklony i docierają do górnych warstw atmosfery słonecznej, która ma temperaturę milionów stopni. Jest to odwieczny ruch, którego nie widać gołym okiem. Po raz pierwszy odkryto go w latach 50 tych. Fizycy próbują zrozumieć naturę tego ruchu i jego źródło. Substancja tworząca Słońce porusza się zgodnie z prawami elektromagnetyzmu.
Jak można zobaczyć niewidzialne pole magnetyczne Słońca? Po ruchu plazmy – to jak wiatr, który porusza liśćmi. Pole magnetyczne kontroluje ruch naładowanych cząstek, elektronów i jonów, które tworzą plazmę. W okresach maksymalnej aktywności słonecznej pole magnetyczne uzyskuje złożoną strukturę z aktywnymi ogniskami. Jako mieszkańcy Ziemi odczuwamy to, odczuwamy różne rodzaje aury. Być może, jeśli połączyć wszystkich ludzi, to fale informacyjne, które opuszczaj nas, będą przypominały ruch plazmy słonecznej.

Od 4 do 6 maja oczekiwana jest średnia burza magnetyczna, która będzie odczuwana przez dzieci, osoby starsze i osoby z chorobami przewlekłymi. W tym dniu mogą pojawić się migreny, bóle głowy, zmiany nastroju. Możemy niespodziewanie zachorować lub nagle zacząć wyrażać swoje emocje.

Od 10 do 19 maja – ten okres może być bardzo niebezpieczny, szczególnie dla osób z przewlekłą chorobą, ponieważ aktywność słoneczna może osiągnąć swój szczyt. Urządzenia elektroniczne mogą przysparzać problemy w pracy żywych organizmów i ludzie mogą czuć się źle. Leki będą dawać niewystarczające reakcje – w komórkach może wzrosnąć odporność na te leki, które przyjmujemy przez długi czas.

Od 20 maja do 25 maja spodziewane są burze na średnim poziomie, ale osłabieni ludzie mogą je odczuwać. Staniemy się bardziej bezbronni, zirytowani emocjonalnie. Zaleca się unikanie konfliktów.

28 maja – bardzo silna burza magnetyczna, która spadnie na Ziemię wraz z opadami w postaci deszczu, które będą zawierać naładowane cząstki. Wszystko to stanowi ryzyko dla tych, których ciało jest słabe. Jest to też ryzyko dla „sercowców”. Odczujemy depresję, napięcie i zmiany w rytmie serca.