Pole magnetyczne wpływa na regenerację tkanek.
Pole magnetyczne było przedmiotem badań i okazało się, że czasami to pole pomaga, a czasem hamuje aktywność komórek leczących. Badacze z University of Western Michigan piszą, że pole magnetyczne wpływa na regenerację tkanek (wymiana komórek w tkance). Pole magnetyczne Ziemi różni się w zależności od tego, gdzie jest mierzone.
Podczas pomiaru pola na biegunach wskaźniki wyniosły około 65 mikrotesli, a pole na równiku wynosi 25 mikrotesli. Okazało się, że taki pomiar pomaga w tworzeniu tkanek. W innych obszarach pole zawierało się między 100 a 400 mikrotesli, gdzie odnotowano powolne gojenie ran, a szczególnie spowolnienie stwierdzono przy 200 mikroteslach.
Pole ponad 400 mikrotesli ponownie stymulowało gojenie się ran, a szczyt odpowiadał liczbie 500 mikrotesli. Pole wpłynęło na regenerację tkanek, ale wpłynęło w sposób złożony, tj. albo poprzez tłumienie lub stymulowanie pola magnetycznego. Może działać na procesy regeneracyjne poprzez reaktywne formy tlenu. Pole destabilizuje elektrony w zewnętrznych orbitach elektronowych, w ten sposób promując pojawianie się bardzo aktywnych cząsteczek (wolnych rodników), które wchodzą w różne reakcje.
Tlen jest jednym z najczęstszych pierwiastków, które mogą być nie tylko szkodliwe, ale także użyteczne, i mogą regulować regenerację. Na pewnym polu te rodniki są trudniejsze do utworzenia – na polu 200 mikrotesli spada poziom białek, zwłaszcza synteza tych białek, które są tworzone przez rodniki tlenowe, dlatego obróbka za pomocą magnesu musi być dobierana indywidualnie.

13 marca – ludzie z nadciśnieniem mogą czuć się źle. Ci, którzy mają problemy z dystonią sercowo-naczyniową mogą być bardziej poirytowani.

16 marca – odczucie zmęczenia będzie silniejsze. Dzieci będą bardziej drażliwe, a starsi ludzie bardziej hipochondryczni.

19 marca – stan tych, którzy cierpią na choroby przewlekłe, pogorszy się. Wszystkie niezbędne leki powinny być pod ręką. Nie powinniśmy poddawać się emocjom.

21 marca – nie powinieneś w tym dniu chodzić do zatłoczonych miejsc. Musisz monitorować swoje zdrowie. Nie krytykuj nikogo, a spróbuj zrozumieć, że pole magnetyczne zmienia nasze zachowanie.

28 marca – dziś jest burza magnetyczna, która może być odczuwana przez nadwrażliwców – mogą zaostrzyć się stare problemy.

29 marca – dziś jest burza, która będzie odczuwana przez ludzi ze słabą psychiką.

autor: Emma Lange