1, 8, 11, 21 – 30

Osoby wrażliwe na zmianę pogody będą odczuwać skutki burz magnetycznych, które wystąpią w październiku. Według wstępnych prognoz, środowisko geomagnetyczne w drugim miesiącu jesieni będzie generalnie spokojne. Eksperci podadzą dokładne prognozy bliżej podanych dat. W sieci pojawiły się informacje, że w październiku spodziewany jest duży rozbłysk słoneczny.
Organizm meteopaty reaguje natychmiast na rozbłyski słoneczne, które powodują burze magnetyczne, dlatego tak ważne jest, aby z wyprzedzeniem wiedzieć, w które dni wystąpi dane wydarzenie astronomiczne. Dzięki temu można złagodzić dolegliwości i poprawić swoje samopoczucie.
Od października dzieli nas jeszcze tydzień, ale w sieci już pojawiają się informacje, że spodziewany jest silny rozbłysk słoneczny. Eksperci nie są w stanie stworzyć stuprocentowo dokładnej prognozy geomagnetycznej nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, a harmonogram burz magnetycznych i rozbłysków słonecznych na październik jest czysto orientacyjny i może ulec zmianie. Nie można z całą pewnością stwierdzić, że w drugim miesiącu jesieni dojdzie do dużego rozbłysku.

burze magnetyczne w październiku

1 października – słabe fluktuacje geomagnetyczne. Tylko osoby wrażliwe na pogodę odczują jej skutki. W tym dniu może boleć głowa, mogą być zawroty głowy. Pojawi się irytacja wobec innych, a w sytuacjach stresowych może wystąpić załamanie nerwowe.

8 października – średnie wahania geomagnetyczne odczuwalne wczesnym rankiem. W tym dniu należy przyjąć leki, jeśli jest to konieczne.

11 października – umiarkowane wahania geomagnetyczne w godzinach porannych i popołudniowych. Ich skutki można zwalczać poprzez przyjmowanie naparów ziołowych.

W drugiej połowie października w ziemię uderzy burza magnetyczna. Jej szczyt przypadnie na 25 dzień października, jak podaje Sun’s X-ray Astronomy Laboratory. Siła fal magnetycznych będzie tego dnia wynosić około sześciu punktów.
Burza magnetyczna rozpocznie się 21 października i przez cztery dni perturbacje pola elektromagnetycznego ziemi będą słabe. 25 października sytuacja ulegnie pogorszeniu – burza magnetyczna osiągnie średnią siłę.

Przez kolejne trzy dni, czyli 26 -28 października magnetosfera będzie niespokojna. Ostateczna normalizacja nastąpi dopiero po 29 października.

W dniach 29 i 30 października wystąpią również słabe, ale długotrwałe wahania geomagnetyczne. Wystąpią problemy ze snem i skoki ciśnienia krwi. Istnieje duże prawdopodobieństwo apatii.

Burze Magnetyczne i ich Wpływ na Organizm Człowieka

Objawy negatywnego wpływu rozbłysków słonecznych i burz magnetycznych na organizm człowieka: ból głowy przechodzący w migrenę, intensywny pulsujący ból głowy, wahania ciśnienia tętniczego, zaburzenia funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, apatyczny i depresyjny nastrój, utrata sił witalnych, ospałość, zaostrzenie chorób przewlekłych.
Eksperci twierdzą, że dotyka to szczególnie osoby cierpiące na choroby układu krążenia lub choroby psychiczne.
Podczas burz magnetycznych ludzie mogą doświadczać bólów głowy, zaburzeń snu, zaostrzenia chorób przewlekłych i utraty energii.
Burze magnetyczne mogą wpływać nie tylko na samopoczucie ludzi, ale także na pracę urządzeń. Najpotężniejsze z nich powodują zniszczenie systemów energetycznych, pogorszenie komunikacji, zakłócenia w funkcjonowaniu systemów nawigacyjnych, prowadzą do wypadków lotniczych i samochodowych. Eksperci twierdzą, że około 60% ludzi jest podatnych na skutki burz magnetycznych. Wahania geomagnetyczne są szczególnie niebezpieczne dla osób wrażliwych na pogodę, osób z chorobami serca i naczyń, dla osób z nadciśnieniem i hipotensją, dla osób z chorobami przewlekłymi i osób niestabilnych psychicznie.
Co ciekawe, nasilenie objawów zależy bezpośrednio od regionu, w którym mieszkasz; im bliżej biegunów, tym silniejsze będą objawy złego samopoczucia. Według naukowców, na drugi dzień po rozbłyskach słonecznych, gwałtownie wzrasta liczba wypadków drogowych. A w dni występowania burz, liczba samobójstw wzrasta kilkakrotnie.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 24 września 2021
Następny artykułHoroskop na październik 2021
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.