2, 3, 10, 13, 14, 16 – 20, 21, 22

Aktywność geomagnetyczna nie zaprząta nam głowy, i choć nie widzimy je gołym okiem, możemy ją poczuć. Burze magnetyczne często wpływają na wielu ludzi i mają moc dostosowywania naszych wzorców snu, harmonogramów pracy i nastrojów. Ważne jest, aby wyrobić sobie nawyk sprawdzania harmonogramu wahań geomagnetycznych w taki sam sposób, jak prognozy pogody.
Burze magnetyczne, będące konsekwencją rozbłysków słonecznych, mają negatywny wpływ na wielu ludzi, zwłaszcza tych zależnych od pogody, którzy reagują na każdą jej zmianę.
Statystycznie 70% ludności świata reaguje na burze magnetyczne, ale aktywne rozbłyski słoneczne stanowią poważny problem dla tych, którzy są reaktywni na wszelkie zmiany pogody.
W związku z tym, w niekorzystnych dniach większość mieszkańców naszej planety doświadcza wahań nastroju, drobnych dolegliwości i problemów ze snem. Osoby zależne od pogody, jak również osoby z chorobami przewlekłymi i problemami psychicznymi, muszą dbać o swoje zdrowie. Bóle głowy są najczęściej spotykaną dolegliwością podczas burz magnetycznych – eksperci zalecają wykonywanie ćwiczeń, uprawianie jogi, poranny bieg lub po prostu – spacer, aby uniknąć problemów w niekorzystnych dniach. Lekka aktywność fizyczna poprawi krążenie krwi i uchroni przed złym samopoczuciem.
Osoby zdrowe nie powinny kusić losu w tych dniach. Eksperci odradzają nadmierne spożywanie ciężkostrawnych potraw, picia alkoholu, kofeiny i palenia papierosów podczas burzy magnetycznej. Szacuje się, że aż 75% wszystkich burz magnetycznych skutkuje średnio 1,5-krotnie większą liczbą osób przyjmowanych do szpitala z chorobami układu krążenia i nerwowymi – piszemy tu o zawałach mięśnia sercowego, uszkodzeniach naczyń mózgowych i próbach samobójczych.
W ostatnim miesiącu lata dla geomagnetycznej otoczki Ziemi zapowiada się dość napięta sytuacja. W sierpniu spodziewanych jest pięć ognisk burz magnetycznych. Kiedy dokładnie one wystąpią?

BURZE MAGNETYCZNE W SIERPNIU

Meteorolodzy i astronomowie przewidują burze magnetyczne z wyprzedzeniem, tak aby ludzie mogli planować z wyprzedzeniem korzystne okresy w miesiącu. Wstępne dane świadczą o tym, że w sierpniu 2021 roku na Słońcu pojawią się rozbłyski, które doprowadzą do perturbacji w magnetosferze Ziemi:

W dniach 2 i 3 sierpnia można zaobserwować słabe wahania, które nie będą prawdziwą burzą magnetyczną, ale mogą spowodować pogorszenie stanu zdrowia osób z meteonerwicami.

W dniu 10 sierpnia spodziewana jest umiarkowana burza magnetyczna, która spowoduje problemy zdrowotne u osób z przewlekłymi schorzeniami układu krążenia, nerwowego, oddechowego i mięśniowo-szkieletowego.

W dniach 13 i 14 sierpnia wystąpią zakłócenia w ziemskim polu geomagnetycznym, które będą się podnosić i opadać. Nie będą one miały bardzo silnego wpływu na zdrowie osób zależnych od pogody, ale mogą powodować niewielkie bóle głowy i niewielkie zmiany ciśnienia krwi.

Od 16 do 20 sierpnia spodziewana jest czterodniowa burza magnetyczna o magnitudzie 5. Będzie to bardzo niekorzystny okres dla osób, które są wrażliwi na zmianę pogody. Przez cztery dni ich stan zdrowia będzie pozostawiał wiele do życzenia. Zaleca się wcześniejsze przygotowanie się do burzy, czyli zaopatrzenie się w niezbędne leki i zaplanowanie pracy tak, aby można było sobie z nią poradzić bez zbytniego uszczerbku na zdrowiu.

W dniach 21 i 22 sierpnia spodziewana jest bardzo silna burza magnetyczna, która może wpłynąć nawet na działanie urządzeń elektrycznych, radiowych i łączności komórkowej. Ta burza magnetyczna może być odczuwana nawet przez tych, którzy są praktycznie zdrowi i nie są wrażliwi na zmiany pogodowe.

Oferty Analiz

 

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 28 lipca 2021
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 29 lipca 2021
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.