Ziemia ma pole magnetyczne, które chroni ją przed promieniowaniem Słońca i Kosmosu. W momencie, kiedy Słońce jest aktywne, uwalnia się dużo cząsteczek, które wchodzą w przestrzeń magnetyczną Ziemi. Pole magnetyczne zmienia swoją konfigurację. Zorza polarna dowodzi istnienia i wpływu burz magnetycznych. Ludzie czują się źle w momencie oscylacji magnetycznych.

2 sierpnia – spodziewana jest słaba burza. Ludzie, którzy mają chore serce, gdy serce nie działa prawidłowo, którzy cierpią na dusznicę bolesną i arytmię, tacy ludzie mogą czuć się źle. Zatem w tym okresie lepiej zostać w domu i odpocząć.

3 sierpnia – niepokój niewspółmierny do sytuacji, silne emocje i konflikty.

5 sierpnia – słaba burza. Jednak ludzie, którzy przeszli operacje, mogą czuć się źle.

10 sierpnia – średnia burza. Może powodować problemy z kręgosłupem, stany depresyjne i naruszenie rytmu serca.

12 sierpnia – słaba burza. Burza może wpływać na nastrój. Odczujemy brak apetytu – zwłaszcza osoby starsze.

14 sierpnia – spodziewana słaba burza, ale należy zachować ostrożność. Szczególnie ostrożność powinny zachować kobiet w ciąży i dzieci poniżej 1 roku. Przepływ płynów w organizmie może być zaburzony. Krew może gęstnieć, co będzie miało negatywny wpływ na organizm.

16 sierpnia – spodziewana jest bardzo silna burza magnetyczna, a jej wpływ potrwa do 20 sierpnia. Będzie to miało wpływ na technikę i działanie komputerów. Powinniśmy zachowywać ostrożność, jeśli znajdziemy się w tłumie ludzi. Burza dotknie tych, którzy mają problemy z sercem i przewlekłe choroby, a także tych, którzy biorą leki psychotropowe.

29 sierpnia – średnia burza, która może powodować depresję, przyspieszony puls, trudności w oddychaniu, spowolnione reakcje.

autor: Emma Lange