Rok 2019 to rok, w którym Ziemska Świnia przyniesie nam nowe formy rozwoju. Jeśli masz element wody w swoim horoskopie (Rak, Skorpion, Ryby), będziesz nosicielem szczęścia w roku 2019 i 2020. Świnia jest symbolem bogactwa, nie lubi wyróżniać się z tłumu, więc jeśli chcesz być wyjątkowa, energia roku może spowolnić twoje aspiracje. Czasami Świnia dużo obiecuje i nie robi tego, ponieważ sama płacze i martwi się z powodu niespełnionych obietnic. Staraj się nie rzucać słów na wiatr w tym roku. Świnia uwielbia luksus i rozrywkę. Ziemska Świnia obiecuje, że wszystko pójdzie gładko z umiarem, oferuje oszczędności – stwórz konto lub skarbonkę, a zaoszczędzisz pieniądze. Weź na spokojnie wszystkie trudności tego roku, pomoże ci to zaoszczędzić energię i pokonać przeszkody.

W tym roku mężczyźni będą bardziej optymistycznie patrzeć na życie i mniej martwić się. Najważniejszą rzeczą jest zobaczyć swój cel i iść do niego. Szczęście będzie również bardziej po stronie mężczyzn. W tym roku nie możesz wejść na ścieżkę uzależnienia, ponieważ możesz szybko połączyć swoje życie z alkoholem lub narkotykami. Może to później doprowadzić do całkowitego zniszczenia. Mężczyźni będą potrzebowali czułości, choć nie zawsze będą w stanie wyrazić to słowami. Ten rok pokaże kto jest ich przyjacielem, a kto wrogiem.

Świnia sprawi, że kobiety poczują się bardziej towarzyskie. Będą chciały częściej wychodzić z domu i pokazywać się w świecie zewnętrznym. Będą bardziej ufne, objęte ochroną. Słabsza płeć może dać upust swoim uczuciom i „dusić” kogoś swoją miłością, troską. Mogą zapomnieć o tym, że każda osoba potrzebuje osobistej przestrzeni. Kobiety będą musiały więcej pracować, mniej polegać na szczęśliwej szansie. Wszystkie zainwestowane wysiłki nie zostaną zmarnowane i opłacą się. Dom i dzieci będą odgrywać dużą rolę.

Szczur – przed tobą otwierają się nowe i interesujące możliwości. Musisz przez cały rok samodzielnie odkrywać czego potrzebujesz, a czego nie. Dotyczy to wszystkiego – żywienia, związków, pracy, itd. Tylko pod koniec roku uspokój swoje dylematy, a wtedy zaczniesz iść dalej jedną ścieżką. Świnia zmusi Szczura do uporządkowania wszystkiego, więc w tym roku przyniesie więcej kontaktów, komunikacji, innowacji. W tym roku możesz zmienić swoje cele i dojść do punktu, którego potrzebujesz. Szczur dużo przepracuje, zmieni i osiągnie cele w swojej karierze. Samotne szczury mogą spotkać kogoś ważnego za pośrednictwem internetu, ale Świnia nadal będzie wywierać wpływ, więc nie spiesz się Szczurze ze stwarzaniem poważnego związku.

Bawół – szczęście zmienne, ale rok może być pomyślny. Najważniejsze zdać sobie sprawę z tego, gdzie jest szczęście, jakie są oznaki losu przed tobą. Musisz wyznaczyć cele – dobre są krótkie, bo przydadzą się tobie Bawole, ale także innym. Aby osiągnąć sukces, musisz być aktywny i niezależny. Skromność będzie potrzebna w strefie kariery, dzięki niej możesz dostać to, czego chcesz. Na imprezie znajdziesz swoją połówkę.

Tygrys – będziesz mógł znaleźć to, czego szukasz, czyli swoje szczęście w przyjaźni. Zatem naucz się rozumieć czym jest przyjaźń – jak z niej korzystać, by nie tylko brać. Szukaj harmonii w szarej codzienności. Tygrysy mogą mieć szansę na sukces. Świnia będzie łaskawa dla Tygrysa, będzie chciała zaszczytów. Tygrysy będą sędziami – ludźmi, którzy określą miarę sprawiedliwości, dlatego w tym roku bardzo ważny będzie miesiąc Tygrysa (a jest to luty). Chociaż Świnia szanuje Tygrysa, to nie zapewni mu w tym roku miłości, jako szybkiej okazji do zmiany życia. Aby dostać miłość, trzeba w to włożyć dużo wysiłku, a stanie się ona bardzo realna.

Kot – do twego życia wejdzie wszystko, co nowe i nieznane dotąd. Świnia da ci możliwości, ale najważniejsze, by je poprawnie zobaczyć i ocenić. Będziesz miał szansę wyskoczyć z trudności. Jeśli pozwolisz sobie na przejaw lekkomyślności i strachu, to możesz przegapić szansę, którą los ci daje. Kot będzie mógł wyrazić wszystkie swoje talenty, ponieważ otrzyma ogromną premię. Aktywność intelektualna i językowa przyniesie ogromny sukces i przyczyni się do postępu. Najważniejsze to nie wchodzić w konflikty. Kłótnie przyniosą dużo kłopotów, a Kot będzie bardzo zaniepokojony tym, co się stało. Drugą połówkę przyciągnie do ciebie twe hobby, zainteresowania, pasja. Połączy was wspólny interes.

Smok – musisz być aktywny, iść do przodu, nieustannie wyznaczać nowe cele, znajdować nowe rzeczy. Musisz widzieć kto jest twoim sprzymierzeńcem, a kto nie – drużyna powinna dawać radość, a ty powinieneś umiejętnie kierować zespołem. Jeśli Smok nie okaże zbytniej dumy i skąpstwa, wygra w tym roku. Smok musi zadać sobie pytanie: „czy naprawdę potrzebuje związku w tym roku?”. Pragnienie bycia wolnym może ingerować w tworzenie dobrych i ciepłych relacji. Nie będzie to sprzyjało poświęceniu  się jednej osobie.

Wąż – uważaj na niespodzianki. Rok może przynieść wiele sytuacji, które będą trudne do zrozumienia w twoim umyśle, zatem wykorzystaj swoją intuicję. Temat dzieci będzie najważniejszy w tym roku. Węże mogą doświadczać wielu konfliktów ze światem zewnętrznym, więc miesiąc węża (maj) stanie się trudny dla nas wszystkich. Węże nie powinny zmieniać tego, co mają – zmieniać pracy, partnera, bo może prowadzić to do frustracji. Wszystkie inwestycje muszą zostać zachowane. Aby czuć się szczęśliwym w partnerstwie, często będziesz musiał wężu pochylić głowę, poddać się i pójść na kompromis. Wąż może być sfrustrowany losem i musi pogodzić się z okolicznościami, aby nie wydawać zbyt dużo energii.

Koń – tylko do przodu! Powinieneś wszędzie i ze wszystkim nadążyć. Zdobywaj wiedzę, aby dzielić się doświadczeniem. Energii wystarczy na wszystko, ale najważniejsze, aby nie wychodzić przed szereg – niech los wszystko sam zakończy, bo i tak będzie to robił. Osiągaj wszystko w uczciwy sposób Koniu. Energia twojej kariery jest pod kontrolą, możesz podnieść się i wykorzystać wszystkie możliwości. Z drugą połową możesz spotkać się w pracy. Jeśli nie jesteś sam, to teraz wspólna praca z partnerem może wzmocnić twój związek. Masz szansę stać się liderem, zainwestować więcej energii w relacje, w pracę, w sukces, pojawić się na portalach społecznościowych. Społeczeństwo zaakceptuje twoją energię i spojrzy na ciebie jak na autorytet.

Koza – powinnaś Kozo pokazać mądrość i wybrać ścieżkę minimalizmu. Rok pokaże poprawność twoich kroków. Jeśli nie uda ci się przejść przez któreś drzwi, nie powinnaś uciekać się do ich wyważania. Nie myśl, że jeśli przed tobą jest przeszkoda, to Los chce cię ukarać, bo czasami przeszkoda może cię chronić. Kozy w tym roku łączą się tylko z tym, co im bliskie, czego potrzebują, czego potrzebuje ich dusza. A dusza może nawet potrzebować zniszczenia siebie, a wtedy trudno będzie uratować urodzonych w roku Kozy. Lekkomyślność może prowadzić do dużej straty pieniędzy lub złej reputacji. W tym roku wokół Kozy będzie wielu złych doradców, więc słuchaj Kozo swojego serca i postępuj zgodnie z własnym sumieniem.

Małpa – śmiało idź naprzód, wiatr będzie pomagał sprawiedliwie. Najważniejsze cele, które można wdrożyć są te, które będzie można zakończyć w krótkim czasie. Jest to czas, kiedy trzeba umieć wyrazić swoje potrzeby i pragnienia. Świnia jest podejrzliwa wobec małp, napięcie jest nieuniknione, trzeba iść krok w kierunku bramy małymi krokami i ciągle dostosowywać się. Dla Małp jest to czas nauki, wypełniający się nowym doświadczeniem i wiedzą. Jeśli Małpa odbierze wiadomość od Losu z optymizmem, będzie działać zdecydowanie i odważnie, wtedy wyjdzie z trudnych sytuacji. W tym roku ma szansę poznać swoją bratnią duszę, ale ją nie od razu polubić. Będziesz musiała Małpo poznawać go przez dłuższy czas, zanim odwrócisz się od niego, lub zabierzesz go do swojej rodziny.

Kogut – spełnienie pragnień może nadejść, jeśli zaczniesz w sobie coś zmieniać, w swoim życiu. Pokazuj mniej emocji. Mężczyźni muszą słuchać kobiet, bo ich intuicja będzie silniejsza – kobiety wskażą prawidłową drogę. Będą ludzie, którzy spowolnią realizację twoich planów w sektorze pracy, ale masz szansę wymknąć się wrogom. W karierze może być wiele zmian – zmienisz zdanie, przebudujesz niektóre projekty, oszlifujesz otrzymane informacje. Najważniejszą rzeczą jest móc negocjować, odkładać na później ważne decyzje i nie spieszyć się. Kobiety mogą zwracać uwagę na mężczyzn młodszych niż one same. Mężczyźni docenią ich ciepło. Mężczyźni przeciwnie – mogą spotkać bratnią duszę, która będzie starsza. Mogą więc stworzyć wspaniały związek. Na tle rodziny Kogucie staraj się pokazać, że jesteś osobą cierpliwą i radosną.

Pies – możesz dostać dobrą poradę, nauczyć się tego, co zsyła los, zdobywać nowe informacje, zdawać egzaminy. Masz okazję zgromadzić rodzinę opartą na szacunku dla duchowych więzi. Postaraj się z partnerem wszystko rozwiązać. Jeśli pies jest samotny, będzie mógł znaleźć swoją bratnią duszę podczas odpoczynku, podróży lub po prostu przy stole – dołączy do niego ktoś wesoły, pełen optymizmu. W pracy przyjdzie zaangażować się w działalność bez narzekania, bo to jedyny sposób na uzyskanie sukcesu w tym roku. Nie bój się nowej wiedzy i funkcji. Szanse na zajęcie ważnych i solidnych pozycji pojawią się w dużych ilościach.

Świnia (gospodyni roku) – złe energie powoli odchodzą, więc musisz pomyśleć o przyszłości. Wciąż jednak trudno będzie ci odpuścić coś z przeszłości. Nie myśl, że masz zawsze rację, traktuj wszystko bardzo poważnie i odpowiedzialnie. Myśl o zdrowiu i stanie umysłu, a to z kolei wpłynie na stan ciała. Dla Świń ważna jest wymiana poglądów, możliwości, energia. Możesz mieć wielu konkurentów w pracy, więc spróbuj szybko zająć swoje pozycje. Aby nie zabrakło Ci pieniędzy, musisz nadal szukać pracy, dodatkowych zarobków. W związku musisz odpowiednio ustawić swoje priorytety. Jeśli jesteś samotna, będziesz potrzebowała trochę czasu, aby znaleźć kogoś, znaleźć to, czego potrzebujesz. Pomoże ci w tym jakiś pośrednik. Zadbaj o swoje zdrowie. Czytaj w tym roku „mądre” książki i bądź aktywna.

autor: Emma Lange