18 lipca – 23 października

Ten okres, kiedy Chiron zwalnia, pomoże zajrzeć w nasz wewnętrzny świat. Pomoże nam odszukać te miejsca, w których zostawiliśmy nadzieję na szczęście. Z jednej strony zbliżanie się tej retrogradacji sprawi, że ostrzej odczujemy wewnętrzne traumy, ale z drugiej strony przyniesie nam lekarstwo, które okaże się uzdrawiające, odświeżające i otrzeźwiające. To, przed czym uciekaliśmy i czego nie chcieliśmy wiedzieć, teraz pojawi się w naszym życiu; ograniczaliśmy siebie, baliśmy się osiągać, mówiliśmy sobie „nie” i natychmiast się poddawaliśmy, a to tylko dlatego, że trauma odciągała nas od szczęścia. Retrogradacyjny Chiron sugeruje, byśmy spojrzeli tym traumom w twarz!
Nieprzepracowana trauma daje o sobie znać. Dusza zawsze próbuje odtworzyć tę traumę, spotkać się z nią ponownie, aby ją przepracować.
Jeśli zostałeś zdradzony, odrzucony, stworzono ci nieznośne warunki, w których czułeś się winny, w których byłeś samotny, bezsilny, zawiedziony i nie mogłeś sobie z tym uczuciem poradzić, teraz to uczucie może do ciebie wrócić. Psychika znów będzie próbowała się uzdrowić, więc sytuacja może się powtórzyć.
Emocje mogą dać nam bardzo ważną lekcję, pomóc nam uporządkować siebie.
Ten tranzyt zachęci nas do bycia świadomymi swoich emocji. Może wtedy, gdy doznaliśmy traumy byliśmy sami, nie mieliśmy żadnych zasobów, a teraz będziemy odtwarzali tę samą sytuację, ale w innych warunkach. Na początku tranzytu będziemy musieli zaakceptować ból emocjonalny, a potem będziemy musieli się go na nowo nauczyć. Chiron może więc wywołać ogromne uzdrowicielskie tsunami, więc pozwólmy swoim emocjom wyjść na zewnątrz, spójrzmy im w oczy, bo to jedyna droga do uzdrowienia.

Wszyscy zostaniemy zmuszeni do przepracowania tych lekcji, których nie odrobiliśmy. Chiron wszedł do Barana jeszcze w 2018 roku i to właśnie od tego czasu jego energia zaczęła działać dość ostro.

Jest to idealny czas na zaangażowanie się w introspekcję. Dajemy Wam wiele narzędzi, jak Analiza Podświadomości czy Gry Transformacyjne.
Gra Transformacyjna Brugmo pozwala porozmawiać z Niebem o tym, co naprawdę trzeba zrozumieć i zrobić, jak odzyskać utraconą część Duszy.
Mamy Ustawienia Runiczne, które pomagają zobaczyć, jakie energie działają na naszą korzyść, w jaki sposób możemy wykorzystać dodatkowe energie swojej Duszy, aby pomóc sobie w osiągnięciu marzeń.
Idziemy z Czasem i Niebo wskazuje nam te kierunki, które są istotne w danej chwili. Czytanie znaków losu jest jak czytanie aktualnych wiadomości w gazecie – można połączyć się z rytmem tego, co dzieje się na świecie. Właśnie teraz Chiron oferuje nam uzdrawianie naszych Dusz, abyśmy mogli z traumy zrobić perłę – z traumy, która wdarła się w przestrzeń psychiki.

Baran – musisz znaleźć klucz do siebie, zaakceptować siebie, docenić siebie. Zainwestuj w siebie, odkrywaj swoje możliwości i talenty, o które siebie nie podejrzewasz. Poszukaj swojego nauczyciela, który pokaże ci, jak zdjąć ograniczenia, które sam na siebie nałożyłeś. Musisz dowiedzieć się, czego tak naprawdę potrzebujesz w życiu. Analizuj swoje zachowanie, aby nikt nie mógł naruszyć twoich granic i abyś ty nie naruszał cudzych. Zastanów się czy twoje pomysły są realne. Im szybciej zdejmiesz różowe okulary, tym mniej będzie rozczarowania.

Byk – wrócisz do przeszłości, aby przypomnieć sobie do kogo lub do czego ciągnęło cię od 2018 roku? Być może nić, która związała cię z kimś lub czymś nie zerwała się, a teraz może dawać o sobie znać lub przekształcać się w coś nowego. Musisz uzdrowić swoją wewnętrzną Animę. Jeśli jesteś kobietą, wróć do swojej kobiecości, a jeśli jesteś mężczyzną, to zastanów się, co sprawiło, że jesteś bardziej miękki i delikatny? Być może będziesz chciał więcej uczuć i doznań od partnera, być może niedokończona przeszłość da o sobie znać. Musisz uleczyć traumę, która pociągnie cię do miejsca z przeszłości.

Bliźnięta – urodzisz się na nowo, przekształcając i przyjmując nowe warunki życia. Stary stan lub punkty, na których się opierałeś, ulegną zmianie. Coś może się w tobie nieodwracalnie zmienić. Trzeba wrócić do starych projektów, do tego co już było, połączyć wszystkie kropki i dopiero wtedy przyjdzie transformacja. Odzyskasz zdrowie tylko wtedy, gdy odpuścisz w niepamięć przeszłość, stare kontakty, frustracje, pracę, która nie przynosi już dużych dochodów. Stare metody nie będą już działać i trzeba to zaakceptować, nauczyć się działać inaczej. A jest to możliwe tylko po przemianie osobowości.

Rak – musisz przepracować konflikt między tym, co duchowe a tym, co ziemskie, intuicyjne i logiczne. Głęboko w duszy uważasz, że jesteś zdolny do wielu rzeczy, ale rzeczywistość pokaże ci się z drugiej strony. Zastanów się, czy nie trzymasz się czegoś, co już jest przestarzałego, starych zasad, które już nie działają? Będziesz musiał Raku wrócić do przeszłości, aby doświadczyć sytuacji, które są jeszcze w stanie zapalnym. Możesz czuć się teraz jak „brzydkie kaczątko” na tle społeczeństwa. Trudno będzie być dobrym dla wszystkich, więc musisz zaakceptować, że każdy ma prawo do swojego wewnętrznego chaosu. A przy okazji, jest to czas, który zaleca ci nie bać się własnych, wewnętrznych pragnień.

Lew – Chiron da ci możliwość uzdrowienia duchowej strony życia. Możesz czuć się teraz przygnębiony i ociężały. Ktoś będzie ci ciągle coś doradzał, co będzie cię irytować. Może pojawić się jakieś dziwne poczucie winy wypełzające z najgłębszych warstw twojego jestestwa, które może być zbyt dużą presją. Chiron sprawi, że znów przejdziesz starą ścieżką, przeanalizujesz wszystkie punkty bólu, jeszcze raz uderzysz w swoje złudzenia i zobaczysz swoje wewnętrzne ograniczenia. Chiron sugeruje, że twoje uzdrowienie odnajdziesz w wierze. Zastanów się zatem, w co wierzysz?

Panna – Chiron wydobędzie na powierzchnię dużo obaw i lęków, byś mogła spojrzeć im w oczy. Przyznaj się przed samą sobą, jaką część życia wyidealizowałaś? Ta część życia pokaże ci się w brzydkim świetle. Jeśli wyidealizowałaś swojego męża, może cię zawieść, zachorować, stać się mniej szczęśliwy. Nie warto szukać sowich możliwości w wyidealizowanej części siebie. W tym okresie możesz czuć się niepewnie, boleśnie świadoma uczuć, które dotyczą cię osobiście. Warto zwrócić uwagę na swoje relacje z matką. Jeśli matka jest archetypem Królowej Śniegu czy Czarownicy, to i tak warto szukać w niej dobra, bo w ten sposób możesz oczyścić swój Cień.

Waga – wrócisz do 2018 roku, i jeśli czułeś się wtedy ofiarą w partnerstwie lub w jakichś umowach czy układach, to teraz możesz odpuścić stare rany. To, co wtedy się skończyło lub zostało nierozstrzygniętej, teraz może nabrać innego odcienia. Przyjdź na terapię z Brugmo i poznaj tę zagubioną część swojej Duszy, która została daleko w przeszłości, w twoim polu traumy. Jeśli nie zrobisz tego teraz, możesz później przeżyć kryzys osobisty. Jest to czas, który został ci dany na pojednanie wszystkich stron zaangażowanych w partnerstwo. Na ile jesteś gotowa, aby uzdrowić swoje wewnętrzne partnerstwo z żywymi i nieożywionymi przedmiotami?

Skorpion – Chiron będzie uzdrawiał cię z obojętności. Naucz się do wszystkiego podchodzić spokojnie. Być może w ogóle nie przeżywasz traum i kryzysów, które miały miejsce w 2018 roku, ale odczuwasz tamto napięcie. Znajdź nowe źródła energii – twórczość, zdobywanie nowej wiedzy, odkrywanie siebie jako artysty, kucharza, pisarza. Skup swoją energię na poszukiwaniu nowych inspiracji, które są bardziej ekscytujące i uzdrawiające. Idź za swoją Misją, a będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy spojrzysz wstecz i uświadomisz sobie, co sprawia, że czujesz tęsknotę.

Strzelec – zacznij uzdrawiać wszystkie konflikty z 2018 roku: przekształcaj i zrozum je. Chiron sprawi, że zaczniesz odczuwać sytuacje na nowo, z perspektywy innych. Przemyśl swoje zachowanie, być może w relacjach z innymi zachowywałeś się absurdalnie. Zastanów się nad tym czy nie jesteś zbyt fanatyczny, czy nie próbujesz dopasować innych ludzi do własnych schematów. To, co jest idealne dla ciebie, nie jest idealne dla innych. Naucz się prawidłowo oceniać własne zachowanie, aby w przyszłości nie popełniać tych samych błędów. Spójrz na siebie oczami innych. Tylko w ten sposób możesz odblokować prądy miłości, które połączą cię z innymi.

Koziorożec – Chiron może wskazać na twój Cień, co się w nim kryje i czego tak naprawdę się boisz. Poprzez świat i sceny na tle społeczeństwa zobaczysz swoje lęki: ktoś cię skrytykuje, ale nie odwracaj się od tej osoby a pomyśl, że może ma rację? W tym czasie będą działały dwie siły – jedna będzie popychała cię w kierunku rzeczywistości, a druga będzie wciągała cię w iluzję. Będziesz musiał to wszystko uporządkować i stworzyć nowe ideały w swoim wewnętrznym świecie. Będzie to magiczny i transformujący czas, który wiele zmieni w twoim światopoglądzie. O ile, oczywiście, sam wyrazisz na to zgodę.

Wodnik – musisz uzdrowić swoje pole informacyjne. Zastanów się, w co się angażujesz, czy to wszystko jest niezbędne i przydatne. Zastanów się, ile złożyłeś słownych obietnic? Może obiecywałeś, że nauczysz się hiszpańskiego w trzy dni, albo obejrzysz jakieś filmy w weekend, albo pojedziesz gdzieś na wakacje? A potem niczego nie zrealizowałeś… Trzeba oczyścić to pole informacyjne i przyznać się przed sobą, że wykazałeś się słabością lub małą systematycznością. To doprowadzi do odnowy twojego pola informacyjnego. Od czasu do czasu trzeba przyznać się przed samym sobą do swoich słabości, niespełnionych obietnic i straconych – z własnej winy – szans. Dzięki temu osiągniesz nowy poziom możliwości.

Ryby – jeśli potrafisz zobaczyć swój wewnętrzny narcyzm, to zastanów się, w czym zbytnio idealizowałeś siebie i kiedy nie dostrzegałeś własnych wad? Stoisz teraz przed nowym zwrotem w życiu i możesz przejść do nowego etapu. Jednak zwykłe ludzkie przywary, jak zazdrość i chciwość, mogą pociągnąć cię za sobą i okraść z możliwości. Staraj się zwracać mniejszą uwagę na swoją Personę. Spraw, by twoje Ego trochę ucierpiało. Zwróć się ku Jaźni, która jest prawdziwym źródłem Miłości i Energii. Chiron pomoże ci uzdrowić tę drogę. Nie sprowadzaj ludzi do poziomu narzędzi, tylko staraj się dostrzegać w nich Duszę.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 12 lipca 2022
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 13 lipca 2022
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.