Dwójka w systemie numerycznym pokazuje, że świat nie stoi w jednym miejscu, a porusza się i zmienia. Niektórzy uważają Dwójkę za czułą i emocjonalną, inni nieustannie twierdzą, że Dwójka wychodzi z liczby Jedenaście, co oznacza, że daje im prawo na bycie ekspansywnym, a nawet chaotyczną. Wszechświat zawsze dąży do uproszczenia, a więc nawet jedenaście prędzej czy później zejdzie na wibrację dwa. Dwójka to okazja do odwiedzenia swojego wewnętrznego świata. Jest to zaproszenie do spaceru po swoim wewnętrznym świecie w celu oceny i alokacji zasobów. Jeśli twierdzisz, że jesteś Dwójką z Jedenastki, to będziesz musiał oczyścić swój wewnętrzny świat. Będziesz musiał wyrzucić z niego śmieci i spróbować dowiedzieć się, co jest w tobie cenne. Dwójka to okazja, by zobaczyć siebie z innej strony. Jest to zdolność do kompromisu, do prób interakcji ze światem drugiej osoby.
Jeśli Dwójka pokaże się u Bliźniąt lub wodnika, to będzie potrzebowała ruchu, interakcji, szybkiej oceny sytuacji na kilku poziomach jednocześnie.
Jeżeli u Dwójki Drogi Życia liczba podświadomości wynosi pięć, to taka Dwójka będzie musiała w swoim życiu nieustannie coś łączyć. Jest to ciągła walka o to, co jest konieczne i pożądane.
Jeśli u Dwójki z liczby Drogi życia liczba podświadomości to Cztery, wtedy uwaga człowieka może być ciągle skierowana na szczegóły – dobrze, jeśli analizuje te szczegóły, bo jeśli ich nie analizuje, to prześpi swoje życie. Wszystko, czemu nada znaczenie, powinno rozpuścić się w szczegółach, ale Dwójka na to nie pozwala, spowalnia wybór.
Jeśli Dwójka jest otoczona dynamicznymi wibracjami, trudno jest jej na coś zwrócić uwagę. Stały opór, walka, strach i działania łączą się w jedno.
Bliźnięta mogą być bardzo reaktywne, mogę stworzyć pole do działania. Jeśli u Bliźniąt to liczba Drogi Życia, to taki człowiek zwróci się do energii rodowych, a ona nie pozwoli mu na otwarcie poszczególnych kanałów. Często będzie czerpała energię z zasobów i aktywnych programów rodowych.

Jeśli miałoby się dopasować stwierdzenie, że „świat jest naszym odbiciem”, do którejś z liczb, to na pewno będzie to Dwójka. Dodam, że nie tylko jest jej odbiciem, ale świat stara się ją nawet zrównoważyć, podrzucić to, czego jej brakuje. Dwójka musi ze szczególną ostrożnością szukać dla siebie partnera, aby nie zbudować relacji ze swym całkowitym przeciwieństwem lub z własnym lustrem. Może wybrać partnera, który nada jej cechy, których nie posiada. Jednak jeśli nie zaakceptuje cech Dwójki, stanie się dla niej wrogiem, a wtedy zaczną się problemy, ponieważ będzie starała się udowodnić światu, że je posiada. Jednakże będzie jej brakowało wewnętrznej pełni i będzie niezadowolona z faktu, że musi być tym, kim nie jest. Dwójka powinna zawsze badać swój wewnętrzny świat, aby poznać siebie, a wtedy będzie szczęśliwsza.

Kiedy Dwójka wchodzi w rząd liczb, które opisują podświadomość, jej manifestacje stają się bardziej komfortowe. Ogólnie rzecz biorąc, Dwójka jest zawsze na straży podświadomości, w niej zamknięty jest do niej klucz, który pokaże, w jaki sposób będziesz pracować ze swoim wnętrzem i z tym, co zamyka twe życie w schematach. W jaki sposób będziesz pracować z tym, co rządzi twym życiem. Dwójka zawsze prowadzi do tego, jak klient zareaguje na swój wewnętrzny portret. Jeśli jest otoczona negatywnymi liczbami, to człowiek odrzuci swój portret. Będzie u niego opór, niechęć do zagłębiania się we własne procesy wewnętrzne, agresja, niezgadzanie się z obliczeniami… To tak, jakby rozbić lustro tylko za to, że pokazało odbicie!
Dla mnie, dla psychologa jest to zrozumiałe, że człowiek zawsze odrzucać coś, czego nie ma, dążyć do czegoś, co jest niemożliwe do uzyskania. To bardzo trudne stanowisko. Człowiekowi zawsze będzie trudno skoncentrować swoją wolę na czymś konkretnym, podjąć wysiłek akceptacji, ale bez tego nie jest możliwa żadna transformacja!

Jeśli Dwójka jest otoczony pozytywnymi liczbami, to przyjmie swój obraz, zaakceptuje go tak bardzo, że zainwestuje całą energię w pracę i będzie szukała jeszcze więcej sposobów na rozwiązanie problemu. Dzięki temu może zdobyć to, czego potrzebuje. Zajmie jej to trochę czasu, ale pozytywna Dwójka jest gotowa czekać, bo bardzo cierpliwa. Dla niej cierpliwość nie jest ciężarem. Cierpliwość zawsze głęboko ją transformuje.

W przypadku, gdy Dwójka jest liczbą Lustrzanej Podświadomości, będzie emocjonalna, ale poszukuje swojego autorytetu – jeśli go znajdzie, będzie bardzo szczęśliwa. Takie dziecko bardzo łatwo wychowuje się, jest wrażliwe, potrzebuje ciepła i poczucia bezpieczeństwa. Ta pozycja pokazuje, że wola u człowieka jest, ale minie dużo czasu, zanim ją realizuje. Taki człowiek może tworzyć, zmieniać świat, ale jednocześnie hamuje swoje działania, bo mimo że czuje swoją wewnętrzną siłę, to boi się ją wypuścić.

Dwójka w Liczbie Roku Osobistego proponuje wszystkie działania uznać za ważne, ale należy oddzielić to, co jest bardzo ważne, od tego, co jest mniej ważne, i w tej kolejności działać. W kontekście roku, nie staje się ani złem, ani dobrem, tylko aktywną energią, która oczyszcza, nakazuje, zmusza do asymilacji nowych energii. Uparty człowiek oprze się i będzie bał się, a ten, który jest gotów opuścić strefę komfortu, może iść do przodu i zacząć tworzyć nowy świat. Najważniejsze, to pokonanie własnego uporu!
Czasami Dwójka, jako liczba roku, może być dobrym wskazaniem tego, w czym nie mamy racji. Będziemy myśleć, że to zły rok dla nas, ale to z powodu wewnętrznego oporu i niechęci do ujrzenia rzeczywistości. W roku w wibracji Dwa możemy otrzymać propozycję przekroczenia kilku ważnych granic, jednak z powodu wątpliwości wewnętrznych, istnieje ryzyko pozostania w tym samym miejscu. Dwójka to wzrost wewnętrznej siły, tylko ten wzrost musi być harmonijny! Dopóki nie wyrzucimy starego, nowe może tak bardzo naciskać, że spadnie na nas, jak grom z jasnego nieba, co wzbudzi nasze niezadowolone.

Dwójka jest zawsze wezwaniem do zaakceptowania Miłości i do działania, aby Miłość mogła być w coś wcielona i ukształtowana. Dwójka to także pragnienie stania się parą, a nie tylko kochankami. To wewnętrzne pragnienie zostania matką, pragnienie rozwinięcia nowej umiejętności. To potencjał, który jest budowany wewnętrznie, by później wyjść na zewnątrz. Tylko pytanie – co zrobimy z tym potencjałem? Czy będzie on w stanie dojrzeć na naszej drodze?
Dwójka uczy nas akceptować obraz wewnątrz siebie. A jeśli nam się to uda, możemy cudownie uzdrowić się, zmienić swój stan wewnętrzny, znaleźć ochronę. Prawidłowo wykorzystana energia Dwójki to TRANSFORMACJA. Tylko wtedy możesz odnaleźć nowe źródła energii.

Artykuł Numerologiczne Aspekty Wibracji 6
Artykuł Ja Jedynka droga Życia
Artykuł Wibracja 11 – Mistrzostwo, czy Brzemię?
Artykuł Liczba 22 – Wyznacznik Woli, czy Lęków?

ZAMÓW

Emma Lange blog

Emma Lange – portfolio
kontakt@emma-lange.pl

 

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 11 kwietnia 2020
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 12 kwietnia 2020
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.