13 sierpnia 2019

13 Dzień Księżycowy
Księżyc w znaku Koziorożca
wschód księżyca 19:30
zachód księżyca 03:52

 

28 Dzień Słoneczny
Słońce w znaku Lwa
wschód słońca 05:24
zachód księżyca słońca 20:13

Burze Magnetyczne w Sierpniu;
> 13, 14, 16, 17, 18, 19, 20, 29.
https://kalendarzbiodynamiczny.pl/burze-magnetyczne-w-sierpniu-2019/

PORADA DNIA
Poranek może przynieść wiele niejasnych sytuacji i obawę, że wszystko pójdzie źle, niezgodnie z planem. Trzeba będzie coś zmienić, dostosować do okoliczności. W połowie dnia będziesz działać szybciej – będziesz musiał podejmować decyzje, wykazywać się aktywnością i inicjatywą. Dzień przyniesie emocje, które mogą być bardzo intensywne i destrukcyjne. Dzisiejszego dnia nie można nazwać łatwym, więc powstrzymuj się, aby nie powiedzieć zbyt wiele.

DIALOG z CIAŁEM
„Neuroprzekaźnik szczęścia serotonina jest w stanie przeniknąć do komórek zarodków i regulować pracę genów” – do tego wniosku jednocześnie doszły trzy laboratoria (Szwecja, USA i Rosja), które potwierdziły, że serotonina jest w stanie przenikać do jądra komórkowego i regulować funkcję komórki. Z tego powodu u kobiet, które biorą antydepresanty na początku ciąży dzieci rodzą się z defektami. Jeśli uregulować ten proces, można uniknąć rozwoju niektórych wad.

ŚWIADOMIE na TALERZU
Shiitake przybyły do nas ze Wschodu. W Chinach i Japonii są uważane za grzyby, które inspirują ducha człowieka. Można je jeść duszone z cebulą, mogą być duszone z ziemniakami (świetne połączenie). Shiitake zawiera lentinan polisacharydu do modelowania immunologicznego. Zwiększa zdolność limfocytów T do walki. Suszenie nie wpływa na jakość grzybów, ale długotrwałe traktowanie w wysokiej temperaturze może obniżyć pozytywne właściwości (wystarczy 15 minut).

SENNA PODRÓŻ
We śnie człowiek może odczuwać problemy ze swoim wewnętrznym światem. To, co  człowieka zdenerwowało i wytworzyło napięcie, może pokazać się we śnie – najsilniejsze namiętności, uczucia i emocje. Śnienie nie jest procesem losowym, jak sugerują naukowcy w formie hipotezy, jest raczej rodzajem emocji, która została niedokończona i utrzymuje się przez długi czas. Przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych niszczy sen REM i zwykle prowadzi do stymulacji mózgu. Naukowcy wciąż nie mogą zrozumieć, czym jest sen, być może jest to zakończenie jakiegoś emocjonalnego procesu, a być może dopiero początek. Sen może przewidzieć, co się wydarzy – nie tylko wskazuje to, co już minęło.

WIADOMOŚCI ASTROLOGICZNE
Energia tego dnia jest twórcza, więc możesz nawiązywać kontakty, nawiązywać komunikację i tworzyć wspólne pole ludzi o podobnych poglądach. Ten dzień może aktywować w tobie różne procesy. Obudzi się piękno życia i pragnienie zrobienia czegoś. Nadchodzi nowa energia. Znajdź równowagę w sobie, poszukaj wspólnych punktów w komunikacji. Chociaż mogą pojawić się pewne irracjonalne lęki, motywowane zazdrością i podejrzliwości.

|