Homeopatia staje się coraz bardziej popularna wśród osób, które szukają sposobu na odzyskanie zdrowia. Jest to bardzo dobra metoda terapeutyczna, która leczy nie tylko ciało, ale i duszę – działa holistycznie. Obejmuje aspekty psychologiczne oraz fizyczne.

Pomaga naszemu ciału w pełni zrównoważyć energię. Gdy następuje równowaga między tymi aspektami, człowiek zaczyna odczuwać poprawę samopoczucia.

Jeśli człowiek nie żyje w zgodzie ze swym duchem, to ciało zaczyna chorować i pojawiają się problemy fizjologiczne.

Lekarze w Starożytności uważali, że wraz z ciałem trzeba leczyć też duszę, dlatego podejście podczas leczenia powinno być indywidualne.

Metody homeopatii pomagają dobrać klucz do każdego człowieka, który to klucz wybiera się według duchowego problemu.

Medycyna tradycyjna bazuje na leczeniu tylko tymi metodami, które są sprzeczne z symptomami, np. jeśli mamy stan zapalny w organizmie, to trzeba leczyć taką metodą, która obniży ten stan zapalny.

W homeopatii jest na odwrót – podobne leczy się podobnym, czyli naturalne środki, które wywołują takie same symptomy, okazują uzdrawiające działanie, przy tym dawki tych środków są minimalne. Gdy prawidłowo dobierzemy preparat i zrozumiemy mechanizm działania problemów danego człowieka, to możemy go ustrzec przed operacją, problemami ze zdrowiem. Pozbędzie się fizycznych i fizjologicznych chorób.

Homeopatia bardzo szybko przyjęła się w Europie. Bardzo duża rzesza ludzi preferuje w leczeniu podejście profilaktyczne, stosując cały proces leczenia podparty homeopatią, ponieważ leczy ona człowieka holistycznie. Nie leczy samej choroby, ale i ducha, ciało, a także umysł.

Pomaga napełnić się energią i doprowadza człowieka do uzdrowienia.

Choroba to rodzaj dysharmonii, który pojawia się przez nierozwiązany stan emocjonalny. Ciało za pomocą choroby pokazuje, że dusza potrzebuje pomocy. Niezadowolenie ciała to jest choroba. Homeopatia zatem pomaga zrozumieć język własnego ciała. Można ją nazwać mądrością przyrody. Pozwala odnaleźć zdrowie nie niszcząc wewnętrznej i zewnętrznej harmonii organizmu.

Homeopatia nie daje ubocznych efektów.

Diagnoza homeopatyczna różni się od tej, którą przeprowadza lekarz medycyny tradycyjnej. To nie tylko lekarska, ale i psychologiczna pomoc. Homeopata powinien znać w pełni całą historię choroby. Człowiek powinien podzielić się z lekarzem całym przebiegiem danej choroby, ponieważ lekarz homeopata musi wsłuchać się i zrozumieć emocje pacjenta – powinien wybudować pełen obraz nie opierając się tylko na symptomach.

Homeopata powinien wyczuć i znać nawet podświadomość pacjenta, a także zapotrzebowania i marzenia, ponieważ homeopatia uzdrawia także rozum.

Powinien wiedzieć wszystko o swym pacjencie, min. jakie sytuacje życiowe doprowadziły do pojawienia się choroby, jak pacjent reaguje na temperaturę, światło, szum wiatru i wilgoć.

Jak pacjent odbiera radość i smutek innych ludzi. Wszystkie te wiadomości pomagają wybudować prawidłową linię leczenia.

Leczenie homeopatyczne różni się od tradycyjnego czasem potrzebnym na wyleczenie, czyli w zależności od rodzaju choroby, leczenie może trwać jeden dzień, a nawet kilka lat.

Drodzy pacjenci, możecie odnaleźć swe zdrowie, jeśli przepracujecie wewnętrzne problemy, a my homeopaci, pomożemy wam w tym swymi radami, konsultacjami i publikacjami.

Życzę zdrowia!
Emma Lange

Oferty Analiz