Życie na Ziemi jest oparte na węglu, ale należy zauważyć, że węgiel nie jest jedynym pierwiastkiem, istnieje również krzem. Krzem jest jednym z najbardziej rozpowszechnionych pierwiastków we Wszechświecie. Życie we Wszechświecie wykorzystywało węgiel w swoim rozwoju, ale krzem jest nie mniej ważny. Krzem u roślin działa jako czynnik płodności, niektóre algi używają krzemu do budowy swojej ochronnej powłoki.
Organizmy żywe nie mogą trawić krzemu, ponieważ nie mają enzymów do jego trawienia. Krzem jest stosowany w farmaceutykach, barwnikach i herbicydach. Być może pewnego dnia bakterie będą w stanie wykorzystać krzem do własnych celów, ale na razie organizmy wyższe mogą używać go jako leku.
Dlaczego życie krzemowe nie rozkwitło? Naukowcy zakładają, że stało się tak, ponieważ krzem nie ma takiej plastyczności jak węgiel, nie jest w stanie tworzyć wiązań chemicznych.

Homeopatyczny krzem jest bardzo przydatnym lekiem, który może być stosowany przeciwko bólom głowy, aktywnie wpływa na układ nerwowy. Jest również stosowany w chorobach kości.

Jeśli dziecko ma deformację kości lub jego ciemiączko nie goi się, krzem może zapewnić wsparcie. Jeśli dziecko ma krzywy kręgosłup, nieprawidłową postawę i zmęczenie mięśni, ucisk, to wtedy także można użyć krzemu.
Osoby wrażliwe na zimno mogą stosować krzem zimą, aby zmniejszyć ryzyko przeziębienia. Jeśli często chorujesz w okresie zimowym, możesz użyć krzemu, aby zapobiec przeziębieniom. Krzem pozwala infekcji dojrzewać szybciej, aby osiągnęła swój szczyt, więc można go przyjmować na samym początku choroby, a zmniejszyć ból mięśni. Niektórzy eksperci zalecają przyjmowanie go przez dzieci, aby zmniejszyć skutki uboczne szczepień. Krzem poprawia funkcjonowanie skóry, łagodzi suchość błon śluzowych w jamie nosowej.

Każdy lek homeopatyczny wpływa na psychikę, a jeśli pracujesz z lękiem, krzem może ci pomóc – twój układ nerwowy będzie bardziej stabilny. Osoby, które nie zmieniają siebie, swojego wizerunku, boją się rozstać ze sobą, które nie są gotowe na zmianę siebie, mogą przyjmować krzem, aby złagodzić napięcie w sobie.

Krzem jest uważany za lek „wyzwalacz”, na przykład: jesteś psychicznie niezdolny do wypowiedzenia słowa, zamknięty w sobie, nie wiesz, jak rozpocząć rozmowę, możesz wziąć krzem, a pomoże rozładować psychikę, nakieruje na komunikację, rozładuje napięcie wewnętrznych kompleksów. Jeśli boisz się kontaktu wzrokowego i nie możesz zaakceptować energii innej osoby w swoim polu, nie wchodzisz w intymne relacje, to wtedy ten lek może ci pomóc.
Również lek może mieć korzystny wpływ na psychikę, jeśli boisz się wystąpień publicznych, możesz go zacząć brać na tydzień przed danym wydarzeniem, a będziesz w stanie przezwyciężyć strach przed porażką. Krzem pomoże ci skoncentrować się na temacie i przezwyciężyć dezorientację.
Może być świetnym środkiem odstresowującym, na przykład po wykonaniu trudnej i stresującej pracy, opuszczeniu sali sądowej lub wykonaniu trudnej operacji.

Jako psycholog analityczny zdaję sobie sprawę, że wszystko ma swój Cień i nie zawsze lek zadziała jako „złoty środek” dla każdego. Zawsze powinniśmy widzieć niuanse tego, co oferujemy danej osobie. Piszę o tym, ponieważ zawsze mogą być przeciwwskazania przy przyjmowaniu tego konkretnego leku.

Przy całej korzystnej aktywności krzemu istnieje kilka punktów, które należy traktować ostrożnie.
🚩 Krzem nie pomoże osobom cierpiącym na reumatyzm lub łuszczycę, ponieważ może zwiększyć aktywność układu odpornościowego.
🚩 Nie pomoże osobom noszącym implanty lub ciała obce, ponieważ spowoduje stan zapalny i odrzucenie. Ponadto, jeśli klient przeszedł przeszczep narządu, lepiej nie używać krzemu.
🚩 Jeśli przeszedłeś operacje dentystyczne, masz implanty lub masz w ciele sztuczne stawy, implanty piersi, implanty w sercu, to ten lek nie jest odpowiedni.
🚩 Krzemu nie należy przyjmować w przypadku niektórych nowotworów, jak otoczkowe zapalenie sutka lub otoczkowy mięśniak macicy.

Które stężenie krzemu należy wybrać?
Jeśli wybierzesz niskie stężenie, może dojść do nagromadzenia ropy.
Jeśli wybierzesz wysokie stężenie, to proces zapalny może zostać zatrzymany, na przykład w przypadku rozwijającej się choroby zakaźnej.

Skontaktuj się z nami, a my dobierzemy preparat, który będzie dobrany tylko dla CIEBIE, indywidualnie!
kontakt@emma-lange.pl

Diagnostyka Psychosomatyczna

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 12 września 2023
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 13 września 2023
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.