W nowym miesiącu czeka nas kolejne Zaćmienie, tym razem Księżyca, które nastąpi podczas Pełni Księżyca 5 maja 2023 roku, dopełniając tym samym rosnący korytarz Zaćmień. Zaćmienia Księżyca są zwykle związane z kulminacją lub zakończeniem cyklu. Odzwierciedlają procesy wewnętrznego świata człowieka. W każdym razie nie zapominajmy, że pierwsza połowa miesiąca minie jeszcze z retrogradacją Merkurego, więc wciąż musimy pamiętać o przeszłości. Być może ktoś z nas będzie musiał coś dokończyć lub przerobić. Merkury podczas swojej wstecznej ścieżki będzie harmonijny, więc ten okres jest szczególnie odpowiedni do zakończenia spraw związanych z handlem, edukacją, komunikacją i innymi tematami Merkurego. Harmonijny Merkury w znaku Byka daje większe szanse na to, że nie popełnisz błędu ani pochopnego działania. Raczej twoja uwaga będzie jasna i skupiona, będzie znacznie mniej strat. Jednak Byk może wpływać na szybkość myślenia jako czynnik hamujący. Częściej będziesz zamyślony lub o czymś zapomnisz. Nie próbuj zbyt aktywnie rozwiązywać problemów w tym miesiącu! To nie jest czas na szybkie decyzje w ważnych sprawach. Lepiej dobrze to przemyśleć, odłożyć ostateczną decyzję na lepszy czas, jeśli to możliwe.
5 maja 2023 roku będzie Pełnia Księżyca w znaku Skorpiona, której towarzyszyć będzie Zaćmienie Księżyca. Zaćmienia Księżyca cofają nas do pewnych tematów, które warto przemyśleć. Raczej nie są to nowe wydarzenia i poważne zmiany, ale przemiany emocjonalne, które wpływają na nasze życie.
W pobliżu tego Zaćmienia mogą wystąpić nieprzewidywalne, nieoczekiwane wydarzenia, które uwydatnią ważną ideę. Możliwe, że wydarzenia te mogą nastąpić wcześniej i będzie można je odczuć. Być może właśnie teraz zrozumiesz, co jest ważne i wartościowe w twoim życiu, ponieważ oś Skorpion-Byk jest związana nie tylko z wartościami materialnymi, ale także duchowymi.
Mogą się też pojawić wydarzenia, które podsuną ci myśl, że coś powinno opuścić twoje życie, ponieważ straciło już swój sens i wartość. Nie bój się strat, bo jeśli coś stracisz w tym czasie, to jest to ważne dla losu, dla twojego wzrostu i rozwoju.

Maj przyniesie zmiany w społeczeństwie i trzeba szczególnie mocno monitorować swój stan zdrowia, co najmniej pół miesiąca wzmożonej aktywności. Napięcie i wszystko, co nagromadziło się do tej chwili, może znaleźć ujście. To, co dręczy cię od dłuższego czasu lub wymaga restrukturyzacji, uaktywni się i zmusi cię do zmian.

Napięcie Plutona będzie nadal odczuwalne, a Pluton nadal będzie niszczył to, co należy zniszczyć i przekieruje uwagę. Staraj się pracować z ciałem, tylko po to, by uwolnić się od wszelkich trudnych napięć. Teraz kontakt z ciałem jest bardzo ważny, jeśli twój Cień nie jest przepracowany, to ciało będzie w napięciu.

Pełnia Księżyca i Pluton wyostrzą swoje działania, trzeba więc włączyć element wody. Wpraw umysł w ruch. Może nastąpi twórczy przełom, więc jeśli chcesz być pierwszy, bądź oryginalny. Zaćmienie Księżyca może przynieść napięcie, głęboką przemianę Duszy.

Wenus przejdzie do znaku Raka, co oznacza, że ​​wszyscy staniemy się bardziej wrażliwi. Intensywna energia zostanie wlana w tę siłę, będzie więcej twórczej rozrywki. Merkury daje nam możliwość uporania się z przeszłością. Jowisz pozwali angażować się w długoterminowe projekty. Energia będzie wymagała przekształcenia starego, więc na starym gruncie mogą pojawić się nowe idee.

Śledź nasz Kalendarz, aby żyć zgodnie z rytmem natury. Możesz połączyć się z kanałem telegramu, co pozwoli ci uzupełnić swoją wiedzę.

Jeśli miałeś jakieś pragnienia, marzyłeś o czymś, to teraz mogą być szczególnie cenne praktyczne rozwiązania. Chcę – robię! Nie odkładam, tylko działam aktywnie. Jowisz pomoże w zastosowaniu twych ambicji w praktycznych działaniach. To początek gwałtownej aktywności.

Mars porusza się w Raku i przejdzie do znaku Lwa, a to będzie czas konfliktu. Mars jest w opozycji do Plutona, ale to napięcie może skutkować dużą mocą sprawczą, zechcesz coś w sobie zmienić. Druga połowa miesiąca to duża aktywność, która objawi się we wszystkim. To może powodować napięcie i detale mogą zniszczyć relacje, a niektóre problemy mogą się nasilić.
Mars wejdzie do Lwa i wtedy wiele trzeba będzie przyspieszyć, aktywnie zainwestować. Zwyciężą silni! Będzie dużo kontaktów, pomysłów, ścieżek rozwoju. Trzeba będzie zrozumieć, co należy do nas, a czego nie potrzebujemy – czas selekcji.
Uważajmy, bo może dać o sobie znać przeszłość. Trudności, które wydawały się już za nami, mogą aktywować się i postawią nas w trudnej sytuacji. Uświadomimy sobie czy poradziliśmy sobie ze wszystkimi problemami.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułKalendarz Biodynamiczny – maj 2023
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 30 kwietnia 2023
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.