1 lipca – to dobry dzień, aby zadbać o glebę, ale należy wykluczyć podlewanie i nawożenie, a także kopać ozdobne rośliny cebulowe.

2 lipca – jest teraz okresem silnej energii, natura może obudzić ogromną siłę wewnętrzną. Możesz dodać nawóz organiczny do gleby. Nie jest to najlepszy czas na pracę z roślinami.

3 lipca – możesz zadbać o glebę i rośliny, ale podlewanie powinno być wykluczone.

4 lipca – zaangażuj się w uprawę roślin, podlewanie, a także dokonaj radykalnego przycinania w ogrodzie.

5 lipca – wykopuj rośliny ozdobne, takie jak tulipany, żonkile, hiacynty. Możesz położyć nowy trawnik, ale nie wolno dzisiaj sadzić.

6 lipca – można zorganizować sadzenie roślin kontenerowych, a także letnie wycinanie krzewów i hodowli z zielonymi sadzonkami, a także nawadniać i nawozić nawozami mineralnymi.

7 lipca – to dziś pomyślny dzień na wycięcie suchych gałęzi i ukształtowanie korony drzew. Rozpylamy środki przeciwko szkodnikom i chorobom. Jeśli chcesz przeszczepić roślinę, lepiej przeszczepić już uformowane, dobre i mocne korzenie.

8 lipca – możesz zorganizować opiekę nad warzywami, a także odchwaszczanie roślin okopowych. Przeszczep drzew, kwiatów i krzewów.

9 lipca – dziś można siać trawniki i klomby.

10 lipca – zorganizuj obfite podlewanie zielonych roślin trawiastych, a następnie nawożenie nawozami mineralnymi i spulchnianie gleby.

11 lipca – zaleca się sadzenie i przenoszenie bylin, a także nawozy mineralne.

12 czerwca – można zasadzić, zebrać i wysuszyć wszystkie rodzaje ziół leczniczych, siać warzywa liściaste do jesiennej konsumpcji oraz wodne rośliny domowe.

13 lipca – przerzedzamy buraki, natkę pietruszki, seler, a także kapustę białą, odmiany średniopóźna i późna. Konieczne jest dobre i obfite podlewanie roślin.

14 lipca – zaleca się sadzenie i przesadzanie drzew, w tym drzew owocowych. Jeśli są uszkodzone i suche gałęzie, lepiej je przycinać, ale nie powinno się dzisiaj wyrywać chwastów, ponieważ chwasty będą szybciej rosły.

15 lipca – można robić przerzedzenie sadzonek, a także przygotowywać sadzonki do ukorzeniania i inokulacji. Można zbierać nasiona, przygotowywać glebę i komposty.

16 lipca – wszelkie prace ogrodowe odpowiednie na ten sezon będą korzystne dzisiaj. Organizuj i przeprowadzaj łatwą pielęgnację roślin.

17 lipca – możesz zadbać o glebę i rośliny, ale powinieneś wykluczyć podlewanie i nawożenie. Możesz wykopać rośliny ozdobne i bulwiaste. Zwróć również uwagę na pielęgnację cebuli i czosnku.

18 lipca – dzień pracy z glebą, czyli spulchnianie, zwalczanie szkodników, które żyją w ziemi. Można również sadzić drzewa owocowe, ale nie przeszczepiać.

19 lipca – dziś można zrobić letni siew zielonych i trawiastych roślin, a także przyciąć pędy drzew i krzewów. Oczywiście będzie dobrze, jeśli dokarmisz je nawozami organicznymi.

20 lipca – warto odchwaszczać, przerzedzać sadzonki i opryskiwać. To dzień walki z chorobami i pasożytami. Dokarmiaj je nawozami organicznymi.

21 lipca – dziś nie ma potrzeby przycinania drzew i krzewów. Najlepiej byłoby dokarmić  rośliny wieloletnie nawozem fosforanowo-potasowym.

22 lipca – możesz zadbać o glebę i rośliny, ale powinieneś wykluczyć podlewanie i nawożenie. Możesz wykopać rośliny cebulowe.

23 lipca – to dobry dzień na zbieranie owoców, wczesne rośliny okopowe i nasiona. Zaleca się czyszczenie i obróbkę pni drzew owocowych, a także przycinanie roślin do celów sanitarnych.

24 lipca – dziś zaleca się sadzenie malin, wiśni, śliwek oraz nawożenie nawozami organicznymi. Możesz teraz zbierać owoce do długotrwałego przechowywania. Podlewaj i dokarmiaj rośliny.

25 lipca – zorganizuj transfer bylin kontenerowych i truskawek ogrodowych. Możesz także nawadniać i nawozić rośliny nawozami organicznymi.

26 lipca – zajmij się truskawkami ogrodowymi, szczep, pozbywaj się szkodników.

27 lipca – nie zaleca się dziś przeszczepiania roślin. Możesz dbać o ozdobne cebulowe rośliny, a także o cebulę i czosnek zimowy.

28 lipca – to dobry dzień na podział i hodowlę roślin. Ponadto, dzisiaj możesz zorganizować zwalczanie szkodników i popracować przy drzewach i krzewach.

29 lipca – posiej zielone rośliny i sadzonki, a także możesz nawadniać i nawozić rośliny nawozami organicznymi.

30 lipca – można stosować nawozy, a także dbać o glebę i rośliny.

31 lipca – nie jest pomyślnym dniem siewu i sadzenia. Roślinom dzisiaj lepiej nie przeszkadzać.

|

Poprzedni artykułDzień Księżycowy – 1 lipca 2019
Następny artykułHoroskop Tarotowy na Lipiec 2019
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.