1 lutego – dziś możesz zorganizować siew sadzonek wczesnej rzodkwi, szczepy cebuli, pietruszki i selera. Możesz dokarmiać rośliny domowe nawozami organicznymi.

2 lutego – przygotuj mieszankę gleby do skrzynek na sadzonki. Zorganizuj zwalczanie szkodników, przygotuj kompost, rozpocznij prace w szklarni.

3 lutego – nie warto siać i sadzić. Lepiej zrobić porządek w narzędziach ogrodowych.

4 lutego – możesz zadbać o rośliny domowe, oczyścić ich liście. Nie dokarmiaj ich.

5 lutego – przygotuj grunt pod uprawę sadzonek.

6 lutego – dziś zajmij się swoimi roślinami domowymi, ale nie powinieneś karmić ich nawozami mineralnymi. Możesz także zbierać rośliny do sadzenia ich w szklarni.

7 lutego – można organizować siew rocznych kwiatów na sadzonki. Przygotuj sadzonki do szczepienia drzew owocowych.

8 lutego – rośliny szklarniowe i domowe mogą być zasilane nawozami mineralnymi.

9 lutego – zorganizuj siew wczesnodojrzewających roślin zielonych, na przykład sadząc cebulę na piórku. Możesz rozpulchnić suchą ziemię w szklarni. Przerzedź sadzonki w szklarniach.

10 lutego – chroń rośliny od szkodników i chorób, przy okazji na naszej stronie znajdziesz przydatne informacje na temat naturalnego ratowania roślin przed szkodnikami.

11 lutego – jest sprzyjającym dniem do nawożenia i sprawdzenia taśm wokół pni drzew owocowych.

12 lutego – sprawdź i jeśli to konieczne, napraw skrzynki i narzędzia ogrodowe. Możesz zrobić nowe podpory dla drzew.

13 lutego – możesz organizować siew zielonego, wczesnego dojrzewania w swoich zimowych szklarniach (sałata, musztarda, kolendra, koperek, szpinak), ale nie powinieneś ich podlewać.

14 lutego – dzisiaj możesz pracować z roślinami domowymi, ale nie powinieneś ich podlewać i karmić.

15 lutego to dobry dzień do sadzenia warzyw liściastych i pikantnych warzyw, ale tylko przygotowane nasiona przyniosą dobre i oczekiwane rezultaty.

16 lutego – działanie biopola zostanie skierowane od korzeni aż po gałęzie i liście, tak więc w tym okresie budzą się  pączki na gałęziach. Następuje nowy wzrost.

17 lutego – można poluzować ziemię, pielić, a także chronić rośliny przed szkodnikami i chorobami.

18 lutego – to doskonały dzień do siewu, sadzenia i zbioru suchych roślin, ale nie należy podawać roślinom nawozów sztucznych.

19 lutego – można siać na sadzonki rocznych kwiatów i roślin warzywnych, np. bakłażan i paprykę.

20 lutego – dziś lepiej nie pracować z roślinami, należy im pozwolić się zrelaksować, a także nie powinieneś przycinać krzewów owocowych.

21 lutego – jest niekorzystnym dniem do siewu i sadzenia, ale nie dotyczy to roślin okopowych. Powstrzymaj się od podlewania roślin, ponieważ ich korzenie mogą gnić.

22 lutego – można zasilać rośliny nawozami organicznymi. Dobry dzień na przesadzanie roślin domowych.

23 lutego – organizowanie siewu sadzonek rocznych kwiatów i roślin warzywnych do szklarni wiosennych (bakłażany i papryka).

24 lutego – można podlewać, ale powinno być ono umiarkowane. Do karmienia należy używać wyłącznie płynnych nawozów.

25 lutego – moczymy nasiona, siejemy rośliny lecznicze i pikantne.

26 lutego – dziś nie powinieneś pielić i wyrywać chwastów w szklarniach, bo chwasty szybko urosną.

27 lutego – drzewa iglaste i młode drzewa owocowe powinny być chronione w ogrodzie przed oparzeniem słonecznym. Można zorganizować osłonę ochronną.

28 lutego – to dziś dobry dzień do sadzenia kwiatów i warzyw, takich jak bakłażany, pomidory. Robimy szczepy roślin domowych i w szklarniach.

|

Poprzedni artykułHoroskop na Luty
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 2 lutego 2019
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.