1 października
Zaleca się sadzenie tulipanów i czosnku zimowego. Można stosować nawozy organiczne, zwłaszcza torf i próchnicę. Świetny dzień na wiązanie krzaków porzeczek, malin i agrestu. Przeszczep roślin domowych negatywnie wpłynie na wzrost i rozwój kwiatów.

2 października
W ogrodzie zaleca się przygotowanie drzew owocowych i krzewów na zimę. Przygotuj zbiory do przechowywania. Rośliny, które kwitną w twoim domu wymagają nawożenia. Aby rośliny lepiej rosły, zwiększ oświetlenie. Kup już dziś specjalistyczne lampy.

3 października
Możesz zbierać nasiona i uprawy w ogrodzie, m.in. gruszki, jabłka. Zbierz por w celu długotrwałego przechowywania. Możesz wysiewać rośliny domowe. Podlej kwiaty w pomieszczeniach.

4 października
Zastosuj nawóz organiczny. Doskonale do tego nadaje się humus, szczególnie w przypadku roślin ogrodowych. Nawilżaj powietrze w pomieszczeniach, w których rosną kwiaty. Spryskuj rośliny. Dziś możesz zadbać o fikusy, szerokie liście tej rośliny wymagają więcej wilgoci. Zetrzyj kurz z liści.

5 października
Zalecane jest formatywne, przycinanie krzewów ozdobnych i zbieranie sadzonek. Możesz wzmocnić podlewanie roślin w ogrodzie, a nawet roślin domowych. Sprawdź rośliny w mieszkaniu pod kątem chorób i owadów.

6 października
Dzisiaj możesz sadzić marchewki, rzodkiewki, seler i inne rośliny okopowe. Nie przesadzaj krzewów owocowych i drzew. Dziś możesz przygotować pożywną glebę do przesadzania roślin, namoczyć nasiona, dodać roztwór mineralny, aby wzmocnić nasiona. Kup paprocie do domu.

7 października
Dziś możesz robić zaprawy, możesz mrozić warzywa. Warzywa nie rozpadną się i zachowają aromat, oraz smak. Konieczne jest wysadzenie rocznych krzewów porzeczek i agrestu.

8 października
Przygotuj róże do przechowania. Możesz okopać róże ziemią, nagiąć je. Najważniejsze jest, aby starać się robić wszystko spokojnie, bez zamieszania. Świetny dzień na kiszenie kapusty.

9 października
Możesz zorganizować dokładne podlewanie i nawożenie nawozami organicznymi. Przytnij suche gałęzie drzew owocowych, można bielić pnie. Zastanów się, jak chronić rośliny przed chorobami. W naszym kalendarzu jest artykuł na temat naturalnych środków ochrony przed szkodnikami – Naturalne Metody Zwalczania Szkodników

10 października
Możesz kontynuować przycinanie drzew i krzewów ogrodowych. Spróbuj spryskać krzewy mineralnymi środkami ochronnymi. Przymocuj łodygi malin do podpórek. Nawoź kwiaty, zwłaszcza te, które zaczynają kwitnąć. Obecnie możesz szczypać, likwidować pasożyty kwiatów. Spróbuj swych sił, jako hodowca.

11 października
Możesz wysiać zielone warzywa na otwartym terenie. Przykryj por na zimę, w celu przechowywania. Posadź w szklarni cebulę na piórku.

12 października
Dziś nie powinieneś zbierać sadzonek, ani przycinać krzewów i drzew. Ale możesz chronić rośliny przed szkodnikami. Przeszczep rośliny domowe, szczególnie te, które można przesadzić sadzonkami. Upewnij się, że rośliny domowe nie przeszkadzają sobie nawzajem.

13 października
Niekorzystny okres pracy z roślinami, można tylko oczyścić korę ze szkodników.

14 października
Wykonaj jesienne kopanie gleby i dodaj materię organiczną: próchnicę lub kompost. Drzewa i krzewy można pobielić. W dzień pełni Księżyca nie martw się o drzewa, nawet jeśli wyjeżdżasz.

15 października
Możesz sadzić drzewa, krzewy, czosnek zimowy, a pod krzewami ogrodowymi możesz dać nawóz organiczny. Nie możesz dzisiaj przestawiać doniczek. Możesz sadzić rośliny domowe. Posadź koperek i cebulę na parapecie. Świetny czas, który możesz wykorzystać do sadzenia zarośniętych roślin.

16 października
Pamiętaj, aby zmienić ziemię w doniczkach. Możesz spryskiwać i okopać rośliny. Poluzuj ziemię.

17 października
Przekop glebę w szklarni, przygotuj ziemię (przekop) pod sadzonki zimowe. Zacznij okopywać drzewa i krewy owoców jagodowych. Jesienne kopanie różni się od wiosennego kopania tym, że obracające się warstwy gleby pozostają nierówne, nie łamią się.

18 października
Nie dokarmiaj dzisiaj roślin, organizuj ostrożne podlewanie -dotyczy to roślin domowych i ogrodowych. Możesz uprawiać glebę, pozbyć się szkodników. Usuń suche pąki i liście.

19 października
Możesz kopać glebę, tworzyć nawozy organiczne dla roślin ogrodowych. Żniwa w ogrodzie. Gruszki, jabłka późnych odmian, kapustę i rośliny okopowe można układać w celu długotrwałego przechowywania.

20 października
Dobry dzień do sadzenia różnych roślin w szklarni i na parapecie. Szczególnie konieczne jest przesadzanie roślin, których wzrost idzie na liść lub łodygę. Zalecana destylacja pietruszki i selera, a także sadzenie szpinaku. Możesz przycinać rośliny domowe.

21 października
Oczyść pnie drzew i krzewów, zorganizuj bielenie pni. Oczyść rośliny i glebę ze szkodników. Połóż nowe trawniki.

22 października
Dziś możesz zorganizować destylację cykorii sałatkowej w ciemnym pokoju. Zbieraj nasiona i rośliny w ogrodzie. Zbierz owoce późniejszych odmian do długotrwałego przechowywania.

23 października
Zaleca się sadzenie drzew i krzewów, hiacyntów i konwalii. Możesz przygotować nawóz organiczny dla roślin ogrodowych.

24 października
Nie pracuj z roślinami domowymi, nie wpływaj na ich korzenie, ponieważ dziś nie jest dobry czas sadzenia. Bulwy dalii można traktować roztworami mineralnymi, by je potem móc przechowywać. Konieczne jest podlewanie roślin domowych, spryskiwanie ich, mycie liści.

25 października
Możesz poluzować glebę w szklarniach, ale nie zaleca się pracy z bulwami kwiatowymi. Nie możesz dzielić domowych kaktusów. Tego dnia lepiej nie pracować z roślinami domowymi.

26 października
Świetny dzień do sadzenia drzew i krzewów, a także lilii ogrodowych. Nie podlewaj roślin domowych, ponieważ możesz im to zaszkodzić.

27 października
Suszone owoce lub warzyw – we wrześniu w Dniu Księżycowym pisaliśmy o tym, jak przydatne jest suszenie owoców i warzyw, ponieważ zachowują witaminy. Przygotuj narzędzia i materiały do ​​pracy w szklarni.

28 października
Posprzątaj w szklarni, zainstaluj ramy i osprzęt dla rosnących roślin, np. dla róż lub powojników.

29 października
Nie zaleca się pracy z roślinami. Nie należy podlewać ogrodu, ponieważ roślinom mogą gnić korzenie. Sprawdź warzywa w piwnicach i pojemnikach. Można warzywa potraktować dymem przeciwko gryzoniom.

30 października
Zbieraj w sadzie i w ogrodzie nasiona i rośliny, np. gruszki, jabłka, kapusta i warzywa korzeniowe. Przytnij i oczyść pnie drzew owocowych, a także lecz ze szkodników i chorób.

31 października
Namocz nasiona roślin o długim okresie kiełkowania – pasternak i cebula. Zwalczanie szkodników przyniesie sukces. Dziś możesz rozkładać rośliny, które odstraszają mole lub myszy. Korzystny dzień na podlewanie i dokarmianie kwiatów i roślin kwitnących.

|

Poprzedni artykułBaba Jaga, Kim Ona Jest?
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 1 października 2019
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.