1 kwietnia – tego dnia nie można pracować ze źródłem wody, nie wolno sadzić, ani przycinać drzew. Możesz sadzić warzywa korzeniowe.

2 kwietnia – dziś można siać trawę i uprawiać jednoroczne rośliny.

3 kwietnia – oczyść teren, a także narzędzia.

4 kwietnia – pomyślny dzień na pielęgnację roślin owocowych, można je dokarmiać nawozami. Usuń suszone gałęzie z krzaków, ale pamiętaj, że to nie jest dzień sadzenia.

5 kwietnia – zostaw rośliny w spokoju; nie powinieneś sadzić ani siać.

6 kwietnia – wspaniały dzień na sadzenie roślin kwiatowych i warzywnych (pomidory, por, kapusta wszelkiego rodzaju).

7 kwietnia – wysiewać nasiona późno dojrzewających odmian białej kapusty, czerwonej kapusty i kapusty pekińskiej, a także brokułów i kalarepy. Możesz wysiać ogórki i cukinię.

8 kwietnia – odporne na zimno warzywa i rzodkiewki można sadzić w szklarni foliowej.

9 kwietnia – dziś możesz sadzić i wysiewać kwiaty, a także rośliny, które zwijają się i dają wąsy, możesz teraz zajmować się latającymi szkodnikami.

10 kwietnia – dziś można siać dojrzewające warzywa w szklarni foliowej (sałata, rukiew wodna, kapusta pekińska itp.).

11 kwietnia – nie jest pomyślnym dniem na przycinanie gałęzi, pędów drzew i krzewów owocowych.

12 kwietnia – dziś można zaszczepić i uformować koronę krzewów i drzew ogrodowych,  nie zapomnij o nawadnianiu i nawożeniu roślin nawozami mineralnymi.

13 kwietnia – nie warto wysiewać żadnych plonów, ale można rozgrzać nasiona ogórków, dyni, dyni, squasha.

14 kwietnia – jeśli to możliwe, zastosuj zestaw środków zapobiegawczych w celu ochrony swoich owoców przed chorobami i szkodnikami.

15 kwietnia – dziś jest pomyślny dzień na siew i sadzenie roślin okopowych, można sadzić drzewa, krzewy i żywopłoty.

16 kwietnia – jeśli gleba jest już gotowa, można sadzić drzewa owocowe i krzewy jagodowe, a także wysiewać odporne na zimno kwiaty jednoroczne (groszek, nagietek) na otwartym terenie.

17 kwietnia – dziś liście roślin są szczególnie wrażliwe, ale można dokarmiać rośliny nawozami, popracować nad pielęgnacją porzeczek i agrestu.

18 kwietnia – można siać warzywa i kwiaty jednoroczne na otwartym terenie i nie zapomnieć o obfitym podlewaniu, a także dokarmianiu nawozami mineralnymi.

19 kwietnia – nie pracować  z ziemią, ale można dokonać przycinania jagód w celu poprawy ich „zdrowia”, usunąć suche liście, a także przyciąć wierzchołki chorych roślin.

20 kwietnia – nie zapomnij sadzić roślin i kwiatów na otwartej przestrzeni pod sadzonki, a także ustawić nowy trawnik, czyli wysiać trawnik lub naprawić już istniejący trawnik.

21 kwietnia – to dzień sprzyjający odchwaszczaniu, sadzeniu roślin okopowych, przerzedzaniu roślin i zwalczaniu szkodników żyjących w ziemi, a także składaniu kompostu.

22 kwietnia – zorganizuj pielęgnację gleby i roślin, można spulchnić suchą ziemię, aby przerzedzić sadzonki.

23 kwietnia – można przycinać rośliny, nadawać im kształt, usuwać suche gałęzie i pielić, chronić przed szkodnikami i chorobami.

24 kwietnia – to dzień sprzyjający sadzeniu warzyw korzeniowych (selera, marchwi, cebuli).

25 kwietnia – wspaniały dzień na wysiew na otwartym terenie odpornych na zimno jednorocznych warzyw i kwiatów, a także sadzenia drzew i krzewów.

26 kwietnia – lepiej nie sadzić, zostawić rośliny w spokoju.

27 kwietnia – dziś można uprawiać rośliny, ale nie kiełkować roślin. Te rośliny, które wzejdą, dadzą doskonałe zbiory. Możesz dziś dokarmiać rośliny nawozami organicznymi.

28 kwietnia – lepiej uporządkować ekwipunek rolniczy, ogrodowy. Przygotuj nawozy, ale nie sadź i nie siej tego dnia.

29 kwietnia – to pomyślny dzień na siew liściastych warzyw (szczaw, cebula itp.). Bardzo dobrze ukorzenić truskawki przez odrosty.

30 kwietnia – można zająć się przycinaniem drzew i krzewów, posadzić sadzonki warzyw w szklarni foliowej i zasilić rośliny nawozami organicznymi.

|

Popularne

Znani Ludzie a Numerologia

Odkryj nasze książki

Książka + Karty
„Meta Karty”

Autorka książek, publikacji.

Emma Lange

Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.