czwartek, Grudzień 5, 2019

1 grudnia – powinieneś dbać o rośliny domowe, posprzątać szklarnie. Dzisiaj nie trzeba dokarmiać i podlewać roślin. Zrób porządek w cieplarni. Jeśli temperatura na zewnątrz nie spada do zera, nie spiesz się, aby usuwać liście. Pozwól dżdżownicom zjadać je, a powstanie z opadłych liści wermikompost. Gdy zbieramy liście w parkach i ogrodach, to gleba staje się uboższa.

2 grudnia – dziś rośliny nie potrzebują podlewania i dokarmiania. Możesz zrobić inwentaryzację, np: stare koło rowerowe zamontowane na 3-4 kołkach stanowi doskonałe wsparcie dla krzaka porzeczki lub agrestu.

3 grudnia – możesz wykorzystać ten dzień do uprawę gleby, niszczenie chwastów, szkodników. Umyj pojemniki do przesadzania roślin.

4 grudnia – to wspaniały dzień do walki z gryzoniami. Te rośliny, które znajdują się w szklarni lub rosną na parapecie, muszą być zasilane minerałami. Sadzimy dla nowych sadzonek. Można już zbierać późno dojrzewającą kapustę.

5 grudnia – dziś możesz kupić herbaciany lub grzyb kefirowy. Można uprawiać warzywa na parapecie i dbać o sadzonki. Kup na następny sezon brakujące nasiona, nawozy i sprzęt.

6 grudnia – możesz zadbać dzisiaj o rośliny, przerzedzić rośliny szklarniowe. Nie można podlewać i dokarmiać. Jeśli spadł pierwszy śnieg, sprawdź, czy rośliny są dobrze pokryte, przed zamarzaniem gleby. Przed nadchodzącymi przymrozkami należy przekopać, podlać i kompost.

7 grudnia – nie napełniaj roślin domowych wodą, gleba może się pleśnieć. Jeśli chcesz zdobyć nową roślinę, możesz to zrobić już dziś. Na prośbę czytelników pisaliśmy w Dniu Księżycowym, która roślina może nam pomóc, i w czym. Jeśli polubisz nasze wpisy, będzie to wiadomość dla nas, aby było więcej takich wpisów.

8 grudnia – w tym dniu należy chronić drzewa i krzewy przed szkodnikami. Drzewa muszą być owinięte materiałem ochronnym; można sadzić rośliny okopowe, takie, jak pietruszka i seler.

9 grudnia – to doskonały okres na sadzenie roślin okopowych i cebul. Przygotuj glebę do uprawy sadzonek. Uniwersalny skład: ziemia, próchnica i piasek (wszystko w częściach 1: 2: 1). Do wiadra mieszaniny można dodać 50 g superfosfatu i 20 g siarczanu potasu. W przypadku braku nawozów mineralnych – 3 łyżki popiołu.

10 grudnia – nie zajmuj się tymi roślinami, które rosną na wysokość. Możesz sprawdzić stan warzyw w spiżarni.

11 grudnia – zadbaj o glebę, wyczyść inwentarz. Jeśli masz gliniastą glebę, to aby zmniejszyć jej kwasowość, musisz dodać wapno. Jeśli chcesz poprawić wymianę gazu, dodaj piasek.

12 grudnia – jest to dzień pełni Księżyca, więc pielęgnacja roślin powinna być łatwa, ale podlewanie należy wykluczyć.

13 grudnia – musisz zadbać o rośliny szklarniowe i domowe, w tym o nawozy, szczególnie mile widziane są nawozy organiczne. Możesz sadzić warzywa korzeniowe dla piór (kilka rodzajów cebuli, pietruszki, selera).

14 grudnia – angażuj się w uprawę gleby, wietrzenie szklarni i magazynów. Nie rób wiele rzeczy związanych z roślinami.

15 grudnia – zadbaj o sadzonki, które chcesz sadzić w przyszłym roku. Nie można dzisiaj sadzić. Dodaj do gleby nawóz organiczny i mineralny, możesz dodać torf i glinę, aby zwiększyć lepkość. Jeśli wcześniej nie pracowałeś z glebą, możesz to zrobić dzisiaj – zwłaszcza, jeśli nie jest zimno.

16 grudnia – zadbaj o rośliny domowe i o szklarnię. Wyklucz podlewanie i dokarmianie. Usuń szkodniki zimujące, a także zgniłe owoce.

17 grudnia – tego dnia należy sadzić tylko rośliny korzeniowe. Możesz ustawić destylację hiacyntów i żonkili.

18 grudnia – zadbaj o spulchnienie gleby roślin zamieszkujących dom i szklarnie. Możesz zorganizować podlewanie. Przygotuj sadzonki na wiosenne szczepienie.

19 grudnia – zadbaj o ogrodzenie w ogrodzie, ponieważ dziś uda się naprawić wszelkie szkody. Można zrobić różnego rodzaju instalacje. Torfowisko należy zasilić nawozem potasowym i fosforowym.

20 grudnia – ten dzień jest dobry na przesadzanie roślin domowych i cebuli na szczypiorek. Dobry czas na sadzenie, pikowanie i wysadzanie roślin w szklarni.

21 grudnia – zadbaj o rośliny domowe i szklarniowe, w tym podlewanie i dokarmianie nawozami organicznymi. Sadzimy warzywa korzeniowe na (kilka rodzajów cebuli i selera), by uzyskać szczypior, nać.

22 grudnia – zadbaj o rośliny domowe i szklarniowe, w tym o podlewanie i dokarmianie nawozami organicznymi. Jeśli chcesz uprawiać szpinak na parapecie zaopatrz się w ziemię torfową. Roślina musi być regularnie karmiona nawozami organicznymi i pamiętaj, że wymaga ona podlewania.

23 grudnia – można w domu i szklarni sadzić dekoracyjne rośliny kwitnące. Dziś możesz siać rośliny lecznicze. Pamiętaj, aby dokarmiać te kwiaty, które nie chcą kwitnąć w domu.

24 grudnia – zadbaj o rośliny domowe, organizuj podlewanie i nawożenie roślin szklarniowych. Usuń zimujące szkodniki. Można ukorzeniać sadzonki roślin domowych, które chce się sadzisz.

25 grudnia – w tym dniu zalecane jest umiarkowane podlewanie roślin doniczkowych, a także umiarkowane dokarmianie. Można zaplanować prace rolne na przyszły rok. Zrób plan płodozmianu dla działki i ogrodu.

26 grudnia – w tym dniu nie przeszkadzaj roślinom. Idealny czas na profilaktykę przeciw chwastom.

27 grudnia – dziś możemy zapobiegać chorobom roślin i zwalczać chwasty. Nie należy jeszcze dotykać roślin.

28 grudnia – zalecane jest spulchnienie suchej gleby, przerzedzenie sadzonek. Można robić profilaktykę przeciw chwastom, zadbać o glebę. Jeśli chcesz, możesz pikować rośliny.

29 grudnia – zadbaj o rośliny szklarniowe i domowe, wyłączając podlewanie i dokarmianie. Likwiduj szkodniki, zapobiegaj chorobom roślin.

30 grudnia – dziś możesz kupić nasiona, nawozy, przygotować plan sadzenia i przesadzania na przyszły rok.

31 grudnia – zadbaj o rośliny domowe, w tym o podlewanie i nawożenie nawozami mineralnymi. Możesz siać wczesne rośliny (sałatę, gorczycę, rukolę, szpinak) w szklarni (jeśli jest światło). Przygotujmy się wraz z naszym ogrodem na Nowy Rok!

Drodzy Czytelnicy, w przyszłym roku przygotujemy dla was wiadomości na temat pielęgnacji roślin domowych, pomagając wam tym samym w uprawie roślin na parapecie. Wszystkie te działania pomagają uwolnić wewnętrzną energię, rozładować napięcie i po prostu zintegrować się z przepływem sił życiowych.

 

|

Popularne

Znani Ludzie a Numerologia

Odkryj nasze książki

Książka + Karty
„Meta Karty”

Autorka książek, publikacji.

Emma Lange

Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.