1 grudnia
Zwróć uwagę na to, co mówi twoje dziecko, nie reaguj zbyt emocjonalnie na sytuacje, których możesz doświadczyć w domu. Pamiętaj, aby pokazać zainteresowanie problemami dziecka. Popracujcie razem.

2 grudnia
Współpracuj, komunikuj się z dziećmi, opowiadaj przykłady z życia swoim dzieciom. Dziecko dzisiaj zważy twe zalety i wady.

3 grudnia
Powstrzymaj się od krytyki, bo dzień może być trudny. Polegaj na swojej intuicji.

4 grudnia
Świetny dzień, by zapobiegać. Jeśli musisz zastosować metody edukacji, argumenty muszą być bardzo silne. Dzisiaj można uporządkować wszelkie sprawy.

5 grudnia
Zmień wszystko, co można zmienić, jeśli uznasz to za konieczne. A także, jeśli to konieczne, poproś o przebaczenie. Z młodszymi dziećmi możesz zorganizować wspólne gry.

6 grudnia
Idź z dzieckiem na jakieś ważne wydarzenie – do teatru, kina, na wystawę, aby dziecko mogło zobaczyć twórczość, inną kulturę.

7 grudnia
Jeśli chcesz kupić książki, jest to świetny dzień. Możesz kupować rzeczy dla młodszych dzieci.

8 grudnia
Dobry dzień na rozmowę z dzieckiem na wrażliwe tematy. Jeśli wybierasz się w podróż, to zrób to.

9 grudnia
Nastaw swe dziecko na sukces, jeśli przed nim są egzaminy. Sprawdź jego przygotowanie, omów wszystkie plusy i minusy.

10 grudnia
Posprzątaj przestrzeń swojego dziecka, aby oczyścić dom lenistwa. Aby nie kumulować lenistwa, wszystko musi być uporządkowane.

11 grudnia
Zorganizuj dziecku dzień. Możesz grać z dzieckiem, starać się uczyć innych lekcji, więcej bawić się. Czasami musisz pokazać się nie tylko jako rodzic.

12 grudnia
Pomóż dziecku odnaleźć siebie. Przedyskutuj z nim przyszłość, budżet. Wyjaśnij dziecku, dlaczego potrzebuje tej lub innej wiedzy.

13 grudnia
Dzisiaj konieczne jest zastosowanie maksymalnej świadomości na problemy dziecka. Zwróć uwagę na to, jak się z nim komunikujesz, czy może ci zaufać we wszystkim.

14 grudnia
Wieczorem możesz rozmawiać na duchowe tematy, zwracać uwagę na słowa dziecka, szczególnie upewnij się, że nie ma w nich fałszu.

15 grudnia
To dzień marzeń, więc uświadomcie sobie, czego chcecie. Narysujcie i stwórzcie coś razem. Napełnij swój dom kreatywnością, a wtedy znikną z niego lęki.

16 grudnia
Bardzo trudny i porywczy dzień. Niektóre dzieci mogą być nerwowe i agresywne. Słowa będą brzmiały zbyt obraźliwie. Nie zapisuj w domu negatywu.

17 grudnia
Dzień początków, wiele rzeczy możesz zaplanować z dzieckiem. Kupuj nowe rzeczy, kosmetyki medyczne, uczcie się nowych przedmiotów.

18 grudnia
Wszystkie trudne rozmowy, emocje odłóż na inny dzień. Dzisiaj może dojść do wielu konfrontacji i nieprzyjemnych sytuacji. Spór może wyniknąć z ciekawości. Bądź cierpliwy.

19 grudnia
Nie warto wydawać pieniędzy. Zostawić trochę pieniędzy na cel, który wymyślisz dziecku.

20 grudnia
Możesz opracować materiały związane z naukami ścisłymi. Dzisiaj może być wiele nieporozumień z dzieckiem. Zmotywuj dziecko do działania i aktywności.

21 grudnia
Zaangażuj się w naukę języków, możesz to zrobić razem z dzieckiem. Włącz swoje dziecko w działania intelektualne.

22 grudnia
Uwaga dziecka może być rozproszona. Postaraj się skoncentrować swoją myśl na czymś, co najważniejsze, nie wymagaj od razu wykonywania kilku rzeczy. Wspólne działania i gry mogą przynieść wam wiele radości.

23 grudnia
Poświęć więcej czasu młodszym, kupuj zabawki, idźcie do miejsc zabaw dla dzieci. Kup przybory do kąpania, jeśli to konieczne.

24 grudnia
Dzisiaj dzieci mogą być bardzo emocjonalne i jeśli przytulasz jedno dziecko, nie zapomnij o uczuciach drugiego. W tym dniu może pojawić się zazdrość i to uczucie pozostanie przez długi czas.

25 grudnia
Dzień, który może przynieść wiele niespodzianek, drobnych kłopotów, dolegliwości. Okaż powściągliwość. Możesz kupić lekarstwa i zioła do zestawu pierwszej pomocy.

26 grudnia
Energia tego dnia może popychać do przygody, dlatego konieczne jest zwiększenie kontroli. Nie bój się rozpieszczać swojego dziecka.

27 grudnia
W tym dniu musisz zastosować praktykę, możecie w coś zagrać, wspólnie zorganizować jakieś działania.

28 grudnia
Dobry dzień na wspólne gotowanie, sprzątanie mieszkania, wybieranie prezentów.

29 grudnia
Pokaż dziecku, że wszystko ma swoje dwie strony – dobrą i złą.

30 grudnia
Dzień zamieszania, więc bądźcie uważni.

31 grudnia
Nastaw swoje dziecko na nowy rok, na nowe początki. Omów wszystkie swoje plany i obowiązki. Niech nowy rok przyniesie radość.

|