Kalendarz Dziecka

1 lutego – pracuj z dzieckiem. Spróbuj dzisiaj rozwiązać stare problemy emocjonalne, które się nagromadziły.

2 lutego – bądź ostrożny, dzisiaj dzieci są szczególnie wrażliwe i bardzo podatne na urazy. Ten stan może wpłynąć na wasze relacje.

3 lutego – dobry dzień na zapobieganie chorobom. Ogólny tonus ciała jest zmniejszony. Jeśli twoje dziecko ma chroniczne choroby, dziś możesz zadziałać profilaktycznie i kupić leki.

4 lutego – omawiajcie dziś książki, oglądajcie filmy, uczcie się. Możecie zapisać się na dodatkowy kurs lub odwiedzić wystawę naukową.

5 lutego – wszystko wymaga twórczego podejścia, zdobywania nowej wiedzy z różnych źródeł. A jeśli chcesz kupić dziecku jakiś gadżet, zrób to dzisiaj.

6 lutego – koncentracja umysłowa jest osłabiona, więc twoje dziecko może być nieuważne. Nie rób dziś z nim nic poważnego, tylko lekkie prace domowe.

7 lutego – to dobry dzień na zakupy. Nie oceniaj dziecka zbyt powierzchownie, bo możesz nie zauważyć czegoś ważnego. Dobry dzień na kupowanie kosmetyków do pielęgnacji ciała twojego dziecka.

8 lutego – zobacz czy twoje dziecko nie uchwyciło świata fantazji, wymyśl zadanie dla niego, aby nie siedziało długo przy komputerze.

9 lutego – wszelkie drobiazgi mogą zmienić równowagę. Obserwuj emocje dziecka. Chroń dzieci przed ostrymi przedmiotami.

10 lutego – najpierw zorganizuj siebie, a następnie zażądaj tego od dziecka, aby nauczyło się tego, aby było odpowiedzialne za własne słowa.

11 lutego – zwiększysz swoje umiejętności myślenia, ale to powoduje bezwładność i skłonność do lenistwa. Twoje dziecko ma pragnienie pocieszenia i szybciej wygrasz wykonując z nim czynności, które kocha.

12 lutego – to trudny dzień i trzeba ograniczać się. Lepiej zwracać uwagę na sprawy, które już się rozpoczęły. Stwórz z dzieckiem mapę sukcesu, czyli nanoś na nią osiągnięte cele dziecka.

13 lutego – to dobry dzień na duchowe negocjacje. Możesz miło spędzić czas z dzieckiem, porozmawiać na interesujące was tematy.

14 lutego – uwaga twojego dziecka zmienia się i przenosi z jednego przedmiotu na drugi, więc naucz je kończyć wszystko, co rozpoczęło robić.

15 lutego – zaplanuj wycieczkę z dzieckiem. Dziś możesz kupić samoloty lub samochody dla chłopców i rebusy dla dziewczynek.

16 lutego – bądź bardzo ostrożny, chroń swoje najmniejsze dzieci przed ostrymi przedmiotami. Otaczaj dziecko maksymalną ostrożnością i używaj zdrobnień imienia.

17 lutego – otocz swoje dziecko zabawkami pluszowymi, lalkami. Pomoże to stworzyć pole życzliwości i ciepła wokół dziecka.

18 lutego – ucz swoje dzieci, aby analizowały wszystkie kroki. Dzisiaj nie powinieneś robić niczego w pośpiechu lub chaosie.

19 lutego – dzisiejsze wydarzenia mogą przynieść zarówno radość, jak i rozczarowanie. Najważniejsze jest właściwe reagowanie na wszystko, zwracanie uwagi na wszelkie przejawy zachowań dziecka. Nie pozostawiajcie na później wszelkich wyjaśnień.

20 lutego – to dobry dzień i trzeba zachować równowagę, skierować energię dziecka w kierunku twórczym.

21 lutego – dzień radości. Poświęćcie maksimum uwagi dziecku, wspólnie planujcie sprawy rodzinne i cieszcie się wzajemnym porozumieniem.

22 lutego – to dobry dzień na budowanie nowych planów, ale może także przynieść nieoczekiwane okoliczności i jako rodzic będziesz musiał wykazać się maksymalną powściągliwością.

23 lutego – nie warto nigdzie jechać i odwiedzać zatłoczonych miejsc. Spędź ten dzień w spokoju i harmonii. Twoje dziecko może dziś zbudować własną przestrzeń.

24 lutego – dziś poziom samokrytycyzmu wzrasta. Nie pozwól swoim dzieciom posuwać się za daleko, szczególnie nastolatkom. Pomóż im oddzielić ważne od tego, co jest nieistotne.

25 lutego – zwróć uwagę na fakt, że twoje dziecko podejmuje decyzje i śmiało rozwijaj z nim plany na przyszłość.

26 lutego – bardzo ważne jest, aby wybrać właściwe słowa, aby nastawić dziecko na sukces. Dobry dzień na aktywność fizyczną.

27 lutego – dzień intensywnej energii. Ostre słowo może doprowadzić do urazy. Twoje dziecko odczuwa spadek nastroju. Bądź przygotowany na krytykę i upór. Śmiech w tym przypadku jest najlepszym lekarstwem.

28 lutego – spędźcie dzień na profilaktyce i w dbałości o zdrowie. Możesz pójść z dzieckiem do dietetyka, homeopaty lub psychologa.

|