27 września 2021

Dzień Księżycowy21, Bliźnięta
w. 21:14
z. 14:45
11, Waga
w. 06:39
z. 18:41
Burze Magnetyczne
2, 3, 11, 12, 26, 27

2DIALOG Z CIAŁEM

Mówi się, że żółte zęby są spowodowane niewłaściwą higieną jamy ustnej i nieleczoną próchnicą. Jednak kolor szkliwa nie zawsze jest związany ze zdrowiem zębów. Białe zęby nie pokazują idealnego ich zdrowia, jak i żółte nie zawsze są chorymi zębami. Szkliwo zębów ma naturalny białawy odcień: nie oślepiający śnieżny kolor, jak u gwiazd Hollywood, ale neutralny. Pod szkliwem znajduje się zębina, twarda tkanka zęba i jego główna część. Zębina ma żółtawy odcień, który u każdego jest w mniejszym lub większym stopniu półprzezroczysty. Osoby z cienkim, półprzezroczystym szkliwem mają bardziej widoczną zębinę – dlatego żółty odcień jest wyraźniejszy. W tym przypadku zęby mogą być zupełnie zdrowe, bez ubytków i nadmiernej wrażliwości. Jest też odwrotnie: idealnie białe zęby nie zawsze są zdrowe. Za śnieżnobiałym szkliwem mogą kryć się zęby obolałe, z próchnicą i starymi wypełnieniami. Zęby żółkną z wielu innych powodów, np.
 z powodu bruksizmu. Zbyt mocne szczotkowanie lub używanie sztywnej szczoteczki do zębów powoduje utratę szkliwa przez zęby. Częste spożywanie kawy, herbaty i wina, palenie papierosów stopniowo przebarwiają szkliwo. 

Zapraszamy na wspaniały kurs „Fitoncydy i Olejki Eteryczne Przeciw Wirusom”. 

3. W następnej części ŚWIADOMIE NA TALERZU

Zamów

 
Emma Lange blog

Emma Lange – portfolio
kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułMądrości Ludowe i Przesądy na październik 2021
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 28 września 2021
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.