6 grudnia 2022

Dzień Księżycowy13, Byk
w. 14.24
z. 07:02
18, Strzelec
w. 07:35
z. 15:29
Burze Magnetyczne
1 – 3, 8 – 9, 21 – 24, 26 – 29

PORADA DNIA

Zróbmy pauzę przy szczególnie trudnych zadaniach. Dziś lepiej zająć się tymi, które możemy wykonać z zamkniętymi oczami. Nie unikajmy jednak ważnych i pilnych zadań, bo zamienią się one w problemy. Można fantazjować i snuć duże plany. Nie wszystkie się spełnią, ale większość tak. Koniecznie doprecyzujmy punkty, które nam się nie podobają, a pomoże to zaoszczędzić nerwów. Może to prowadzić do sporów, więc należy być ostrożnym i szanować zdanie innych ludzi. Wydawajmy mniej, bo rzeczy, które kupimy, nie będą nas cieszyć pod względem jakości. Nie jest to najłatwiejszy dzień dla początkujących i może być wiele stresujących momentów.

ANALIZA PODŚWIADOMOŚCI

Na początku było słowo, a u nas Joga Twórczości. Z każdym nowym zwrotem, Joga coraz bardziej wypełniała się różnymi ćwiczeniami. A teraz przekształcamy Jogę Twórczości w Klub Twórczości. Nie oznacza to, że zaprzestajemy spotkań online, bo spotkania online są wypełnione dobrą energią i pozytywnymi emocjami.
Nad czym pracujemy w czasie spotkań twórczych? Przede wszystkim nad emocjami.
Ważnym aspektem i punktem oporu jest wewnętrzna prośba człowieka, jego chęć wyjścia poza to, co już jest, i oczywiście – emocje, które napędzają cały proces postępu. Ważne jest, aby przejść przez wewnętrzną diagnozę i poczuć emocje w sobie.
Emocje człowieka są mechanizmem adaptacyjnym, który pomaga również Duszy w ewolucji.  Jeśli zaczynasz okazywać emocje w swojej pracy lub w związku, to już dostosowujesz się do danego zjawiska lub wydarzenia. Zaczynasz rozumieć i znajdować dla niego miejsce.

Podczas spotkań twórczych zmieniamy biegun emocji: z negatywnego na pozytywny. Jeśli nauczymy się to robić, pomagamy naszej pamięci zdobyć więcej zasobów. Sesje twórcze pomagają zmienić potencjał naszej pamięci. Pamięć to nasze doświadczenie, które pojawia się, gdy musimy coś zrobić lub powtórzyć – doświadczenie, które neutralizuje nasze lęki, które pomaga nam aktywizować pracę na niepewnym i niezbadanym terenie, które pomaga nam osiągnąć sukces. Uczymy się o sukcesie, znajdujemy zasoby w starych doświadczeniach i zastępujemy je czymś nowym, bardziej konstruktywnym.

Jeśli człowiek zauważa swoje emocje, pracuje z nimi, to staje się obiektem dla siebie (pisząc filozoficznie), tzn. coraz dokładniej może obserwować swoje zachowanie – z boku, wybierać coraz ciekawsze punkty widzenia i zachowania. Kiedy człowiek staje się obserwatorem, jest mniej prawdopodobne, że stanie się ofiarą.

Twórcze działania pomagają rozładować napięcie. Gdy emocje są zbyt silne, nie mamy możliwości zwrócenia się ku innemu punktowi widzenia, nie widzimy innych opcji. Nie potrafimy ich prawidłowo ocenić.

Energia musi zostać przekształcona, oczyszczona z napięć, wyrównana, zamieniona w inną formę; jak energia elektryczna jest przekształcana w naszych mięśniach w energię mechaniczną, tak samo energia intelektu i emocji może być przekształcona w energię Duszy, czyli energię twórczą.

Kiedy poszerzamy przestrzeń twórczą, radzimy sobie z wielowymiarowym życiem, dostosowujemy się do różnych warunków. Rozwijamy się.

Zapraszamy do naszych ofertsklep Kalendarz Biodynamiczny
Zapraszam na terapie i gry transformacyjne
kontakt@emma-lange.pl

DIALOG  CIAŁEM

Piołun to lek na wiele chorób. Jest to bardzo silny środek w walce z chorobą w odzyskaniu zdrowia. Leczenie piołunem pomaga oczyścić organizm z pasożytów takich, jak candida, lamblie, trichomonady, a także z wirusa opryszczki. Pomocny jest także w bezsenności, chorobach nerwowych. Odbudowuje przemianę materii, dzięki czemu znika nadwaga. Terapia piołunem pomaga we wszelkich stanach zapalnych, szczególnie w chorobach układu pokarmowego i układu płciowego. Można go przyjmować w chorobach ginekologicznych, a także w problemach z prostatą, w chorobach zapalnych, chorobach skórnych, chorobach jelit, żołądka i wątroby, oraz nerek. Bardzo dobrze stosować piołun, jeśli mamy w domu psa lub kota.

Należy wziąć ususzony piołun, zetrzeć go w dłoniach i zaparzyć. Napar stosujemy w lewatywach. Można nim przemywać nawet oczy, uszy i płukać jamę ustną.

Emma Lange, dyplomowany homeopata
kontakt@emma-lange.pl

 

PORADA PSYCHOLOGA

Gra Transformacyjna „Zaczarowany Las” –  trwa od 19 grudnia do 14 stycznia
Można grać indywidualnie lub w grupie!
Terapia/Gra trwa około 2 – 2,5 godziny

zapisy – kontakt@emma-lange.pl

lub

telefonicznie – 502562629

Celem tej gry transformacyjnej jest zdobycie wiedzy na temat tego, co przyniesie nam następny rok, i to w każdym aspekcie życia. Nie jest to wróżba! W tej grze można wziąć udział przed swoimi urodzinami, gdy zaczynamy nowy rok narodzin, także w przeddzień Nowego Roku Kalendarzowego, aby dowiedzieć się, co Los ma dla nas w zanadrzu.
Zaczarowany Las to archetyp odwołujący się do głębokich, starożytnych i pierwotnych obrazów. To archetyp, w którym ukryte jest szczególne uczucie i głęboka analityczna myśl. Człowiek przyzwyczaja się do przestrzeni, którą zna, a Las jest przestrzenią nieznaną. Las jest zawsze daleko, trzeba do niego iść. A im dalej Las jest od człowieka, tym więcej zawiera nieziemskich energii. Zaczarowany Las to nie tylko niezabudowana przestrzeń, ale naprawdę nieziemski świat, który istniał jeszcze przed nadejściem chrześcijaństwa. Jeśli ktoś wejdzie do lasu, to trudno mu się poruszać, ale wszelkie działania poprowadzą go do świętej esencji, do „przepowiedni”.
W Zaczarowanym Lesie widoczna jest binarna opozycja przestrzenna „prawo – lewo”, „żyjący – martwi”. Mityczny las jest nie tylko po „drugiej” stronie świadomości, ale jest też ciemny i ponury. Czasami jest tam tak ciemno, jakby była noc. W tym lesie Słońce umiera, aby ponownie wzejść na Wschodzie. Światło słoneczne to zrozumienie, że przed nami będzie przeszkoda lub, przeciwnie, wygrana. Sama ciemność lasu jest głębią niewidzialności – czymś, co istnieje tylko w innym świecie. Ciemność i jej symbolika kolorystyczna kojarzy się z otchłanią, z przemianą, ale jednocześnie z Wielką Twórczością. Tam, w głębi otchłani, ma miejsce jakiś proces twórczy, przegrupowanie mocy, połączenie człowieka lub jego Duszy z nowymi źródłami energii, które będą działać inaczej. Wewnątrz Lasu jest zimno i ciemno, ale to, co wyniesiemy z Lasu, zamieni się w Światło w normalnym życiu – zamieni się w życie, w ciepło.

Zapraszam do moich autorskich kursów, które są połączeniem psychologii (analitycznej, transpersonalnej, psychologii głębi) z cyfrową psychologią i twórczą psychologią. Są one całkowicie opracowane przeze mnie, na bazie moich własnych doświadczeń, wiedzy. Polecam Kurs Koloroterapii

ŚWIADOMIE NA TALERZU

Zupa krem ​​z ziemniaków i curry…

Przygotowanie – 75 minut

Składniki;
 • 3 cebule  
 • 1,2 kg  ziemniaki (nierozpadające się po ugotowaniu) 
 • 300g  marchwi 
 • 200g  korzenia selera  
 • łyżki oleju  
 • łyżeczki curry  
 • łyżka majeranku
 • sól pieprz  
 • łyżki bulionu warzywnego (błyskawiczny) 
 • 500g bita śmietana  
 • 2-3 ząbki czosnku  
 • plastrów (po 50 g) czarnego chleba  
 • 40g masła
 • opakowanie (100g) bekonu (boczku) 
Przygotowanie:
 • Cebule obrać, posiekać. 
 • Obrać i umyć ziemniaki, marchewkę i seler.
 • Wszystko pokroić w drobną kostkę.
 • Cebulę i warzywa podsmażyć na rozgrzanym oleju.
 • Dodać curry, dodać szczyptę soli. 
 • Dodać 2 1⁄2 l wody, dodać bulion, doprowadzić do wrzenia i gotować pod przykryciem ok. 30 minut.
 • Wlać śmietanę, zagotować i zmiksować zupę na puree. 
 • Zrobić grzanki z chleba – obrać czosnek, posiekać. Chleb kroimy w drobną kostkę i podsmażamy na gorącym maśle. Czosnek krótko podsmażyć.
 • Usmażyć boczek na chrupiąco.
 • Boczek ułożyć na dnie talerza, zalać zupą, dodać grzanki. 

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułMiesiąc Wodnego Szczura 2022
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 7 grudnia 2022
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.