Zbieramy dla Was mądrości ludowe z różnych tradycji, głównie słowiańskich, które pochodzą od Słowian mieszkających od wschodu po zachód.

Lipiec to środek lata, najgorętszy miesiąc w roku. Słowianie pierwotnie nazywali go Lipień – podkreślano fakt kwitnienia lipy. W niektórych regionach nazywano go Burzą lub Piorunem. Kalendarz ludowy na lipiec kojarzył się z pracą w terenie. U Starożytnych Słowianach sam Dażbóg/Dabóg  przynosił w środku lata swoją mądrość. A Królowa Kwiatów Peczora otwierała kwiaty, które zbierają energię Słońca i dają owoce. Wierzono, że w lipcu może zdarzyć się wiele cudów, ale jeśli nie jesteśmy gotowi na te cuda, to nie przyjdą. Dotyk cudu wysycha, jeśli niczego z nim nie zrobisz.

1 lipca – to był dzień, w którym czczono Słońce Jaryła. W lesie zbierano zioła, bo uważano je za lecznicze. Wszyscy szli w pole kosić trawę, a potem wypchano nią materace. Trzeba było podziękować Niebiosom i Ziemi za to, że dali energię do życia, bo jeśli tego nie zrobiło się, to Jaszczurka, która jest w głębinach wody, za niewdzięczność i arogancję, mogła odebrać człowiekowi część jego energii.

2 lipca – dzień na pozbycie się negatywnej energii, więc dzisiaj można popływać w rzece lub jeziorze. Szczególnie dobra jest bieżąca woda, która oczyszcza organizm z chorób i negatywów. Można też kupić lustro lub kryształową szklankę i pić z niej wodę przez cały lipiec, by działały lecznicze siły.

5 lipca – oczywiście kąpiemy się codziennie, ale dziś jest wyjątkowy czas! Trzeba wziąć kąpiel ziołową lub z olejkami, a wtedy nie zachorujemy. Możesz pić herbatę z płatków róży lub fiołków, a przyciągniesz szczęście do domu. Ten dzień energetycznie należy do Królowej Wody, więc dziś powinno się kupić naczynia, zwłaszcza kubki lub szklanki, by wraz z nimi przynieść do domu szczęście.

6 lipca – jeśli zbierzesz rośliny lecznicze przed obiadem, nie zachorujesz. Jeśli mężczyzna daje kwiaty kobiecie w tym dniu, to długo nie będzie między nimi kłótni.

7 lipca – dzień Syren, dzień Króla Morza. Gdy mieszkańcy mórz i rzek przychodzą na ziemię, zostawiają swoje ślady na trawie w postaci rosy. Ludzie widywali w tym dniu syreny w pobliżu jezior i rzek, które szczotkowały swoje włosy. W tym dniu nie można kłócić się, walczyć zwłaszcza z najbliższymi. Nie wolno jeść raków i mięczaków. Nie pijano w tym dniu alkoholu, bo można było narazić dom na biedę, straty lub choroby. Królowie morza, którzy wychodzili na ląd, nad ranem stawali się starcami, a wtedy wracali do wody.

11 lipca – dzień pokrzywy. Zbierano pokrzywę i robiono z niej nici, z których tkano koszule. Koszule te pomagały w leczeniu bólu pleców. To także dzień księżniczki Dany – to święto pochodzi z czasów Wikingów (z Danii). W tym dniu trzeba bawić się, być wypełnionym radością, a wtedy serce będzie silniejsze, urodzi się więcej silnych chłopców i pięknych dziewczynek. W tym dniu wśród tłumu może pojawić się sama księżniczka Dana – może podarować komuś kwiat, co będzie oznaczało, że osoba ta będzie bardzo szczęśliwa w miłości. Jest szansa, że pojawi się bardzo lojalna osoba.

Zapraszamy na to święto Błękitna Lilia. Możesz sam zrobić amulet na miłość.
kontakt@emma-lange.pl

13 lipca – dzień Apostołów. W tym dniu nie możesz pracować, ale możesz pięknie ubrać się i świętować przy pięknym i suto zastawionym stole. Dziewczęta nie obcinały włosów, aby nie obciąć swojego szczęśliwego losu.

15 lipca – dzień ochrony Rodu. W tym dniu budziła się bogini płodności i nasion. Czasami pokazywała się ludziom jako brzoza, albo jako blondynka w niebieskiej sukience. W niektórych regionach, na przykład w starej Bułgarii, nazywano ją Wołgą. Gdy komuś podarowała Złotą Rybkę, to tej osoby szczęście nie opuszczało przez cały rok. Tego dnia do brzoza zanosiło się dużą ilość wody, aby ją podlać. Sadzono ją w pobliżu domu.

Zapraszamy na arteterapię Moja Wołga, na której można pracować z energią rodziny i tymi duszami, które odniosły sukcesy.
kontakt@emma-lange.pl

19 lipca – Jeśli masz jakieś kłopoty, ktoś źle o tobie myśli to poproś u drzewa o liście, zbierz je i dodaj do kąpieli. Liście zmywają złą energię zazdrosnych ludzi. Nie rozpoczynaj dzisiaj żadnego biznesu, bo nie odniesiesz sukcesu. Ten dzień jest dla miłości i dla znajomych, a nie dla pracy.

21 lipca – prawosławni obchodzą dzień Matki Bożej Kazańskiej. W tym dniu nie można pracować. Wspaniale jest w tym dniu oświadczyć się swej ukochanej, a małżeństwo zostanie pobłogosławione. W tym dniu pieczono chleb żytni, aby wzmocnić nim duszę i ciało.

24 lipca – tego dnia modlono się do księżniczki Olgi, aby dała dobre życie dzieciom i pomogła zakończyć rozpoczętą już pracę. Módlcie się, aby dzieci były sprawne, mądre i posłuszne. A także o pracę, która przynosi sukces.

28 lipca – nie można wykonywać żadnej pracy w polu, ponieważ uważano, że po polach, ogrodach i ulicach chodzą złe duchy, które sprawiają, że ludzie są bardziej zmęczeni.  Modlono się do Dziewicy Maryi, aby ochroniła swoim płaszczem przed nieszczęściem. W tym dniu kobiety myły domy z nieszczęścia, z rozstania, a matki dla swoich synów modliły się o dobrą i młodą pannę.

29 lipca – pieczono chleb i modlono się. Zanoszono go do kościoła, aby Bóg dał możliwość zebrania dobrego żniwa. Możesz zrobić to samo, jeśli chcesz, by twój biznes przyniósł ci dobre zbiory.

30 lipca – w tym dniu nie można kłócić się, źle myśleć o innych, odrzucać bliskich, bo inaczej Król Morza mógłby zesłać chorobę. Zły człowiek mógł być zabrany na samo dno morza przez potwora, który służył Królowi Morza. Prędzej czy później ktoś dzisiaj pokłóci się lub będzie zły. Nie możesz ulegać swoim pokusom. Jeśli złożyłeś obietnicę tego dnia, to musisz ją wypełnić.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

 

|