Zbieramy dla Was mądrości ludowe z różnych tradycji, głównie słowiańskich, które pochodzą od Słowian mieszkających od wschodu po zachód.

Na Jodze Twórczości można poznać wiele rytuałów i interesujących tradycji. Całe lato poświęcone jest szamańskiej historii i rytuałom. Przyłącz się do starych rytuałów, które istniały w starożytnych cywilizacjach! Dadzą Ci siłę i przyniosą szczęście.

1. W tym dniu módl się do wszystkich aniołów, którzy patronują zmarłym, aby znaleźli swój dom i połączyli swój ród.

2. Był to dzień, w którym coś się cerowało i obszywało, żeby dłużej służyło. Jak zwykle w tym dniu ludzie naprawiali płoty, żeby im się dobrze żyło. Jeśli w tym dniu zakisisz kapustę, stanie się ona szczególnie soczysta.

3. Dzień, w którym dzieci przychodziły odwiedzić swoich rodziców. W tym dniu wspominaliśmy naszych zmarłych rodziców i oddawaliśmy im hołd, aby linia rodowa została wzmocniona. Powinniśmy pomyśleć o tradycji, która przyniesie nam energię.

4. Dzień Matki Bożej – jest to bardzo potężny dzień, w tym dniu ludzie starali się zawrzeć związek małżeński, ponieważ sama Matka Boża błogosławiła w tym dniu nowożeńców, biorąc ich pod swoją opiekę. .

5. Jest to dzień obrzędów wzmacniających rodzinę; w tym dniu dziewczęta zgadywały, za kogo dobrze wyjść za mąż, jakiego wybrać oblubieńca. Można było przepowiadać przyszłość.

6. Dzień był świętem Matki Bożej. W tym dniu przychodzono z prośbami i modlitwami do Niej, aby złagodziła jakiś ból, pomogła w podjęciu decyzji, dała znak, jak potoczą się wydarzenia w przyszłości.

7. To był zły dzień dla handlu, więc nie powinniśmy robić reklam lub wypuszczać nowych produktów. Te dzieci, które urodziły się w tym dniu, otrzymały misję, aby pomagać ludziom. W dniu tym matki modliły się za swoje dzieci i ich modlitwy były zawsze wysłuchiwane.

8. Pieczono naleśniki, które upamiętniały wojowników lub silnych mężczyzn z rodziny. Uważa się, że jeśli położysz trochę jedzenia do trumny krewnego, który zginął w walce i niezłomności, sam staniesz się odbiorcą jego siły.

9. Dzień Nestora – nie wolno składać obietnic, bo jeśli w tym dniu złożysz obietnicę, staniesz się niewolnikiem obietnicy. A jeśli jej nie spełnisz, to na całą rodzinę spadnie tragedia. Nie powinno się w tym dniu wręczać bukietów świeżych kwiatów, ponieważ ich moc szybko zaniknie.

10. Dzień św. Paraskiewy – matki modliły się za swoje dzieci, aby nikt nie ukradł im szczęścia, nie wyniósł niczego z ich domów, nie pożyczał im pieniędzy. Nie wolno było wykonywać ciężkich prac, jeśli w domu było chore dziecko. W tym dniu do herbaty dodawano różne owoce, co pomagało choremu stanąć na nogi.

11. Nie wolno było się kłócić, kupować ostrych przedmiotów, ostrzyć noży, bo inaczej w domu byłyby konflikty.

12. Był to dzień męskiej energii, siły i odwagi. W tym dniu karmiono zwierzęta, czyszczono stajnie, uzupełniano zapasy paszy. Zabroniona była jazda konna, ponieważ wierzono, że koń jest wiernym towarzyszem, musi odpoczywać. W tym dniu kobiety nie śmiały podnosić głosu przeciwko swoim mężom, bo w dniu władzy mężczyzny mogły polecieć iskry i kobieta swoimi wyrzutami mogła odebrać mężczyźnie szczęście. Mężczyzna powinien być chwalony za swoje czyny.

13. W dzień rybaka nie wolno było jeść ryb, bo inaczej Król Wody mógłby się zezłościć. Jeśli wyciągnięto rybę ze stawu, wrzucano ją z powrotem do stawu, żeby nie stracić szczęścia. Jedzono mięso kurczaka, żeby szczęście było w domu. Również w tym dniu zapalano dużo świec w intencji pomyślności materialnej.

14. Dzień rodziny, dzień kowala. W tym dniu można nosić amulety z żelaza, aby być silnym lub zamówić amulet dla rodziny, aby rodzina się nie rozpadła. Można było również brać ślub. Nie wolno było dawać niczego żebrakowi, a jeśli już coś dało się, to należało szybko odejść, aby ubóstwo nie przeszło z niego na nas.

15. Szamani i szeptuchy leczyli bezsenność u dzieci i dorosłych. Można było udać się do nich po zioła. Wynoszono dzieci przed dom i śpiewano im kołysanki. Wierzono, że jeśli dziecko dużo płacze bez powodu i nie śpi, to jakaś dusza dręczy jego duszę i trzeba ją zawrócić, żeby mogła się rozwijać i wzmocnić.

16. Ten dzień spędzano na łonie rodziny. Nie warto było wychodzić z domu, żeby nie wynosić szczęścia z domu. Jeśli możesz to zrobić, nie wychodź z domu i spędź czas z rodziną.

17. Siły nieczyste chodziły po drogach i nie należało pytać o nic nieznajomego, bo nieczysty mógł odpowiedzieć za niego. W tym dniu kładziono na progu drzwi jagody jarzębiny i przynoszono gałązki świerku, aby odpędzić złe duchy.

18. Aby kobiety, żony i matki były szczęśliwe, mężczyźni robili dla nich prezenty. Kupowali tkaniny lub koraliki, którymi je ozdabiali. Mężczyźni w tym dniu nie pili alkoholu, dbali o swoje żony. Wierzono, że jeśli mężczyzna będzie dbał o swoją żonę, dobro w rodzinie nigdy się nie zmniejszy.

19. Ludzie udawali się nad rzekę lub jezioro do syren i Króla Wody, przynosząc dary, które mogły udobruchać duchy. Przynosili i chleb, i kwaśnicę, a nawet monety, które rzucano do wody. Jeśli tej nocy na niebie pojawiły się gwiazdy, Król Wody dawał znak, że można łowić ryby.

20. Dzień, w którym kobiety matki były honorowane. Tkały, robiły ozdoby, piekły ciasta. Mężczyzna mógł wykonywać prace wokół domu, aby kobieta mogła spotkać się ze swoimi przyjaciółmi. Kobiety śpiewały pieśni i chwaliły swoje życie, a mężczyźni im dziękowali.

21. Michała Archanioła. W tym dniu każdy chrześcijanin musiał nakryć do stołu, a im większy i lepszy stół, im bardziej gościnny, tym lepsza energia spływała na ten dom. A żeby wygodnie żyć w tym dniu, trzeba było dzielić się i pomagać. Można dawać prezenty, zauważać dobro, prawić komplementy.

22. Ważne są sny i intuicja. Można wróżyć i pytać o swój Los. Jeśli masz dziwny sen w tym dniu, oznacza to, że twój los jest na rozdrożu i musisz dokonać poważnego wyboru, co do tego, dokąd się udać. W tym dniu można sobie życzyć szczęśliwych snów.

23. Lepiej pozostać w domu, bo chodząc po ulicy, można przyciągnąć ducha choroby. Jeśli ptaki ćwierkały, to oznaczało, że zrobi się cieplej.

24. Dziewczęta wróżyły na pana młodego, rozwiązywały zagadki, spotykały się i śpiewały piosenki. I na pewno robili potrawy z kapusty, żeby było im wygodnie żyć. W tym dniu trzeba było pozbyć się starego prania i popękanych naczyń. Nie powinno trzymać tych wszystkich rzeczy w domu, bo inaczej można przyciągnąć kłótnie.

25. Należało pójść do kościoła i dać jałmużnę ubogim. Jeśli do tego dnia dziewczyna nie została wydana za mąż, rodzice szli do kościoła i błagali ubogich, aby znaleźli jej męża.

26. W tym dniu proszono pasterzy o pomoc w korygowaniu energii bogactwa, a jeśli mąż szedł zarabiać pieniądze, to aby dotarł bezpiecznie i wrócił z pieniędzmi.

27. Proszono gosposię, która pomagała w domu, żeby stawiała mleko i chleb przed domem, na wypadek, gdyby duchy krążyły wokół domu. Jedzenie kładziono tam, gdzie były zwierzęta, żeby się nimi opiekował i żeby nie chorowały.

28. Modlono się w intencji chorób oczu, przecierano oczy ziołami. Jeśli słyszano odgłos sań lub rżenie koni, to był to dobry znak na dobre wieści, że chory wyzdrowieje. W tym dniu goście biorą gorącą kąpiel, aby się nie rozchorować. Ten dzień jest szczególny i poświęcony zdrowiu.

29. Zachowywano ścisły post, nawet masła nie można być używać. Uważano, że taki post w tym dniu odpędza choroby i wzmacnia organizm. Nie powinno się odwiedzać przyjaciół, bo można się pokłócić.

30. Dzień Grzegorza Cudotwórcy. W tym dniu pito herbatę. Modlono się o zdrowie dla całej rodziny.

Zamów

Emma Lange – portfolio

Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

|

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 30 października 2021
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 31 października 2021
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.