Człowiek posiada zdolność myślenia i jest to jeden z głównych elementów poznawczych. Aby zacząć mówić o magnetyczności myśli, należy powiedzieć o tym, co sobą reprezentuje sama myśl.

Myśl to jednostka myślenia. Jest to nić, która łączy psychikę człowieka z otaczającym światem. Człowiek za pomocą myśli może poznawać otaczający świat, jego istotę i relacje. Umysłowy obraz otaczającego świata, który tworzony jest przez myśl, splata się z obrazem uczuciowym, który z kolei jest tworzony przez odczucia. Połączone te obrazy maksymalnie silnie wyrażają otaczający świat i mogą w nim tworzyć różnorodne dodatkowe obrazy.

Myśl jest produktem energii psychiki, a nie wytworem mózgu jako organu. Myśl formułuje różne pojęcia, a także może przypisywać przedmiotom cechy, których nie posiadają.

Myśl nas zmusza do zmiany i adaptacji do otaczającego środowiska. Myśl nierozerwalnie związana jest z mową (tę funkcję połączenia wypełnia mózg), odzwierciedla związki między wewnętrznym światem człowieka i światem, który nas otacza.

Aby myśl była wyrażona prawidłowo, człowiek powinien adekwatnie przyjmować realność i organizować swe praktyczne działanie. Myśli są różne. Jeśli myśl jest analityczna (taka, która rozdziela całość struktury obiektu i łączy na nowo), wtedy jest ona uświadomiona. Jeśli myśl jest intuicyjna, znaczy to, że nie jest uświadomiona, wtedy zmusza do szybkiego instynktownego działania i może czasami wyłączać instynkt samozachowawczy. Myśl realistyczna to myśl, która pracuje z pojęciami realnego świata, które regulowane są przez prawa logiki, a przepływ myśli w takim wypadku jest kontrolowany.

Myśl autystyczna – formy takiej myśli są irracjonalne, są to słabo uświadamiane lub też całkowicie nie uświadamiane chęci i lęki. Takie myślenie nie jest odpowiednio kontrolowane przez świadomość i dlatego nie jest ono włączone do procesu poznawczego.

Właśnie uformowaliśmy pojęcie myśli. Teraz mając jej obraz, dodajmy parę słów o wyobrażeniu. Jest to jak dowód związku myślenia i światów wewnętrznego oraz zewnętrznego. Wyobrażanie to proces manipulacyjny, w którym są uruchomione formy, wyrzucane częściej przez człowieka z pamięci albo z podświadomości. Za pomocą wyobrażenia osiąga się obraz. Wyobrażenie produktywne jest podstawą działalności twórczej. Zdolność do wyobrażania i fantazjowania to nie jest jedno i to samo. Wyobrażeni  jest to myślenie formami, symbolami, obrazami. To stworzenie nowych struktur. Jak rozwijać wyobrażenie i co jest z tym związane – temat ten będzie podjęty w następnym numerze czasopisma. Teraz tylko dodam, że sukces w dowolnej dziedzinie człowieka związany jest ze stopniem dokładności wyobrażenia, przedstawienia sobie końcowego rezultatu tej działalności. Konkluzja jest taka – czym byście nie chcieli się zajmować, wyobrażenie jest po prostu niezbędne, to znaczy myśl, która połączy wszystkie niezbędne obrazy razem i stworzy odpowiednią platformę, na której będzie rozwijać się akcja.

I co w takim razie z magnetyzmem myśli ?
W ten sposób wyjaśniło się, że myśl jest produktem psychiki. Psychika to nie produkt mózgu jako organu, tylko zbiór całej naszej energii. To nasza aura, która ma właściwości magnesu. Myśl odłączając się od niej, jako jednostka przestrzeni aury, posiada wszystkie jej cechy, w tym i magnetyzm. W taki sposób myśl zdolna jest wpływać na otaczającą przestrzeń.

Kosmos wypełniony jest różnorodnymi myślokształtami i impulsami, które mogą tworzyć formy. Psychika to nasz wewnętrzny świat, który ma zdolność do tworzenia. Jeśli wyszukujemy w niej tylko negatywne formy, to myśl staje się niszcząca. Nasz świat wewnętrzny jest jednym z wielu światów i dlatego „radość może jak magnes przyciągnąć z przestrzeni radość”.

Myśl jest jak bumerang, jeśli świadomie lub nieświadomie wysyłamy myśl do jakiejś przestrzeni, to z pewnością ona wróci do naszej przestrzeni. Jeśli wysłany myślokształt był negatywny, to również powróci negatywny, zaburzając nasz świat wewnętrzny, naszą psychikę i odwrotnie, wysyłając dobrą, pozytywną myśl, otrzymamy taką samą odpowiedź.

Mam nadzieję, że ty czytelniku wszystko sobie uświadomiłeś, w następnych numerach będziemy zapoznawać was z wyobrażeniami i ich korzyściami, a także będziemy kontynuować badanie ludzkiej psychiki i reakcji podświadomych.

Teraz zakończę artykuł słowami Eleny Rerych : „ odganiajcie od siebie każdą myśl nieczystą, zamieniając ją myślą pozytywną. Spieszcie się oczyścić waszego ducha szerokimi, twórczymi myślami o cudownej przyszłości”.

autor: Emma Lange

Poprzedni artykułJak Kierować Swym Nastrojem?
Następny artykułNumerologia a Kolory
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.