Mango to owoc, który przedłuża życie?

Tak o nim mówili starożytni medycy. Zawiera bowiem takie składniki, które obniżają ryzyko zachorowania na raka, łagodzą bóle będące skutkiem różnego rodzaju stanów zapalnych w organizmie, a także pomagają w leczeniu i przebiegu takich chorób jak reumatyzm i astma. Jeśli mango jest dojrzałe, to jego owoc ma trzy kolory: czerwony, żółty i zielony. Mango jest cudownym owocem stosowanym w medycynie naturalnej do powstrzymania krwotoków, wzmocnienia pracy serca i poprawy funkcjonowania mózgu. Regularnie spożywane pomaga zachować odporność , chroni przed wirusami i przeziębieniem.
Mango można stosować nie tylko jako pożywienie, ale również w kosmetyce. Każdy w warunkach domowych może przygotować sobie np. maseczkę/ piling:

– 1 łyżka oliwy z oliwek
– 1 łyżeczka miodu (zalecana ostrożność dla alergików)
– 1 dojrzałe mango

Wszystkie składniki zmiksować i nałożyć na twarz. Po 5 minutach zmyć.
Sok z owocu mango pomaga również zlikwidować opryszczkę, ponieważ zawiera składnik, który ma działanie antywirusowe. Również spożywanie go w okresie przeziębienia czy grypy łagodzi przebieg choroby. Ten egzotyczny owoc poza wspomaganiem, także opóźnia procesy starzenia się organizmu.

autor: Emma Lange

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 2 listopad 2017
Następny artykułDobroczynny Wpływ Owoców na Nasze Ciało i Psychikę
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.