Merkury Retrogracyjny w Rybach od 5 marca do 28 marca.

Kiedy Merkury wchodzi w ruch wsteczny, ostrzega przed błędami wynikającymi z niedbalstwa. Mówi, by nie zaniedbywać dokumentów, dbać o sprawy administracyjne, nie ustawiać ważnych spotkań i nie kupować poważnego sprzętu, ponieważ stan tego sprzętu będzie pogarszał się diametralnie. Wystarczy przyjrzeć się uważnie wszystkiemu.

Jakie korzyści może przynieść nam Merkury w Rybach w ruchu wstecznym?
Merkury wejdzie do znaku Ryby, a to oznacza, że ​​będzie można rozpoznać manipulatorów, bo staną się zauważalni. Sami przestaniemy idealizować ludzi, którzy grali na naszych uczuciach. Spadną nam wszystkie zasłony z oczu, a świat ujrzymy inaczej. Wyobraźnia nie będzie nas czarować i mamić, nadzieje staną się bardziej ziemskie i realne. Nasze oczy otworzą się na wiele rzeczy – na „dziury” w związkach i próżność naszej pracy. Trzeba powiedzieć, że kiedy ten okres się skończy, zaczniemy traktować rzeczywistość z wielkim szacunkiem. Zmiana zawsze boli, ale jest konieczna. Rozproszy się racjonalne myślenie i zobaczymy nasze błędy. Możemy podejść do wszystkiego kreatywnie, ale możemy się też przestraszyć i dalej walczyć z wiatrakami.
Tym razem Merkury pomoże nam ujrzeć pułapki „różowych okularów”. Niemożność zaakceptowania rzeczywistości jest zawsze sposobem na frustrację. Tym razem Merkury Retrogracyjny w Rybach pomoże nam zamazać granice między czarnymi i białymi percepcjami świata – zobaczymy, że ludzie mają różne barwy.

Merkury sprawi, że ​​weźmiemy odpowiedzialność za swe życie, za życie bliskich. Może to być bolesne, ale będzie uleczalne. Bardzo często, poprzez swą wyobraźnię, stwarzamy sobie problemy, a w tym okresie Merkury zmusi nas do pozbycia się scenariuszy, które przewijamy w swojej głowie.
Możliwe, że wymagania w tym okresie będą większe. Wielu z nas będzie szukać pomocy, narzekać na swe życie. Będzie trawić stare krzywdy, które od dawna są jak choroba. Jednak powinniśmy się z tego cieszyć! Niektórym będziemy zdolni pomóc i wzrośnie nasz szacunek, a niektórych zdemaskujemy, wyrzucimy ze swego życia i nie wpadniemy w pułapkę energetyczną. To wspaniały okres na umacnianie swych granic.
W tym czasie będziemy mogli wyćwiczyć w sobie adekwatną percepcję siebie. Jeśli wcześniej wątpiliśmy w poprawność naszych działań, zadawaliśmy pytania ” co dalej?”, to teraz dokładnie określimy naszą trajektorię i terytorium. Nie będziemy już musieli wahać się, martwić, obwiniać za niemoralność, bo będziemy wiedzieli dokąd wysłać swój wektor energetyczny.
Być może w tym okresie będą trudności w terminach interpersonalnych, konflikty z bliskim środowiskiem, ponieważ będą niespójności i zasadniczo różne obrazy świata. Jednakże zrozumiemy dzięki temu kto swój, a kto obcy.

W każdym z nas istnieje wiele psychologicznych mechanizmów obronnych, a jednym z nich jest zaprzeczanie rzeczywistości, co czyni obraz świata bardziej solidnym i nie pozwala na spotkanie z rzeczywistością. Merkury może zmyć to wszystko i sprawić, że zobaczymy wszystko takie, jakie jest naprawdę. Będziemy wiedzieli w jaki sposób działać, wróg nie będzie tak przerażający, zaczniemy wykorzystywać nowy potencjał.
Naprawdę można uzyskać stan ekstazy, ale nie halucynogenny, a twórczy. Z nowo odkrytą rzeczywistością, będziemy mogli przekraczać własne granice i uwolnić swą energię.
Ktoś może powiedzieć np; >> nie chcę pracować jako księgowy, chcę być rolnikiem <<
Możemy przypomnieć sobie stare marzenia, np. powrócą marzenia o wykonywaniu ulubionego zawodu, czy hobby, a to popchnie nas do realizacji tego kierunku, co przyniesie uczucie radości i napełni nas energią.
Kiedy rzymski cesarz Dioklecjan abdykował, udał się do rolników, aby wyhodować kapustę – był to właśnie okres wstrząsu Merkurego Retrogracyjnego w Rybach.

Ten okres pomoże nam ujrzeć świat takim, jakim jest, rozpoznać prawdziwą miłość i fałszywą, prawdziwą namiętność duszy i narzuconą. Nawet stosunek do zdrowia może się zmienić, bo zrozumiemy co jest dla nas dobre, a co nie. Będziemy w stanie zrozumieć swoje umiejętności, wyznaczyć prawdziwe cele.
Ten okres pomoże nam stać się bardziej odpowiedzialnymi, więc traktujmy wszystko poprawnie.

Merkury cofa się, wchodzi w Ryby, a ty właśnie znajdujesz się w pokoju z lustrami, w których możesz zobaczyć rzeczywistość. To dar od życia! Nie musisz już być ofiarą, możesz poczuć moc w sobie, podejmować decyzje, które będą rezonować z twoim życiem, oraz potrzebami.

Autorka artykułu; Emma Lange

Oferty Analiz