RETROGRADACJA MERKUREGO 27 .09. – 18. 10.

Wydaje nam się, że o Merkurym Retrogradacyjnym wiemy już wszystko, że nie możemy zaczynać niczego nowego, że należy oczekiwać załamania. Tylko każda Retrogradacja Merkurego może nieść indywidualny program.

Obecny Retrogradacyjny Merkury uaktywni i urzeczywistni te programy, które są ważne dla naszej przyszłości, ale trzeba będzie wyciągnąć je z przeszłości.

To, czym wypełnisz teraz swojego Merkurego, z tym będziesz żył przez następne półtora roku, a nawet dwa i pół roku.

Możemy być zajęci restrukturyzacją niektórych projektów, znaleźć nowe metody w jakiejś znanej nam dziedzinie. Przede wszystkim, nie podejmujmy się niczego przełomowego. Merkury pozwala nam dopracować swoje pomysły, ale nowe pomysły będą się rozwijać powoli lub przestaną funkcjonować. Przygotujmy się na to, aby z przeszłości wziąć to, co najlepsze i uaktualnić. Podczas tego okresu, dobrze jest raczej głębiej kopać, niż zaczynać kopać nowy dół. Obecny Retrogradacyjny Merkury nie będzie taki zły, nie cofnie nas w czasie, tylko przyniesie nam nowe myślenie – stanie się ono lżejsze, bardziej aktywne, zaangażowane w różne procesy. Nauczymy się robić kilka rzeczy naraz, prowadzić kilka biznesów jednocześnie. Będziemy uczyć się tego, czego nigdy dotąd nie uczyliśmy się. Będziemy zagłębiać się w swoje indywidualne karmiczne zadania.
Merkury jest odpowiedzialny za komunikację i nasze pole mentalne; to nasze myśli, przekazujące informacje za pomocą słów. Merkury jest również związany z handlem i transakcjami. Łączy on nasze punkty na mapie, więc jeśli gdzieś jedziemy, rezerwujemy bilety, nie powinniśmy tego robić w czasie retrogradacji Merkurego. Ta ruchoma planeta wyznacza w tym roku pętlę powietrzną i dotyka tematu komunikacji, przekazywania informacji. Komunikacja jest niezbędna dla nas wszystkich, ludzie jej potrzebują, aby rozładować swoje emocje. Jednak komunikacji trzeba się nauczyć!
Merkury jest w Wadze, więc temat komunikacji i równowagi psychicznej będzie bardzo ważny. Nie próbujmy dokonywać wielkich transakcji lub zakupów, zwłaszcza tych związanych z elektroniką. Czas ten będzie doskonały na uporządkowanie przeszłości, rewizji przyjaciół i wspomnień, które są drogie dla nas, w których są zawarte emocje. To wszystko może powrócić. Starajmy się zakończyć wszystkie projekty, które wcześniej zaplanowaliśmy. Możemy powrócić do tych pomysłów lub planów.
Merkury wprowadzi wiele zmian w naszym życiu. Spowoduje to tsunami w naszym życiu – falę z przeszłości, która obmyje nasze życie. Istnieje możliwość naprawienia przeszłości, oczyścić emocje i poczucie winy z powodu wewnętrznych wątpliwości. Przyjrzyjmy się sobie, swojemu losowi. Zróbmy wewnętrzne porządki, ustalmy priorytety. Zastanówmy się, jakie nowe cele sobie wyznaczymy i jak je osiągniemy.
Wielu z nas będzie musiało przepracować temat partnerstwa, relacji rodzinnych, wpływu partnera na siebie. Retrogradacyjny Merkury zmieni nasze spojrzenie na emocje i więzi. Może wskazać nam na wewnętrzne blokady w naszej duszy, które utrudniają osiągnięcie szczęścia.
Jeśli nie zarabiamy wystarczająco dużo, Merkury wskaże nam to, co jest ukryte głęboko w nas, co nie pozwala bez zakłóceń płynąć energii.
Nasza przestrzeń informacyjna będzie zmieniać się i nastąpi wielka czystka, która postawi kropkę nad tym, co już powinno być dawno zrozumiane.
Przez całą jesień będziemy musieli uczyć się nowych rzeczy, zmieniać się. Jest to czas trudnych wyborów. Poczujemy karmę, będziemy szukać jej zrozumienia. Karma wskaże nam to, czego nie zrobiliśmy. Na terapii możemy naładować się energią.
Świat przed nami może otworzyć nowe zasoby finansowe, przynieść nowych klientów. Relacje międzyludzkie będą wymagały romantyki i wzajemnej wymiany. W partnerstwie będzie królowało pytanie: „Co ja daję mojemu partnerowi, a co on mi daje?” Z tej przyczyny może być dużo napięcia, ponieważ nie będzie równowagi.


BARAN
Może nastąpić zmiana w partnerstwie i w komunikacji, więc przeanalizuj, co dla ciebie w partnerstwie jest najważniejsze. Możesz odświeżyć jakąś znajomość – powrócić do sytuacji, w której już byłeś. Z nowym partnerem mogą powtórzyć się sytuacje, które miały miejsce w z poprzednimi związku. Przygotuj się na coś ważnego, ale na razie niczego nie zmieniaj. Zbieraj fakty i informacje. W tym okresie na twojej drodze mogą pojawić się osoby, które nie traktowały cię dobrze – staniesz z nimi twarzą w twarz. Nie powinieneś dzielić się swoimi sekretami i zmartwieniami, a także nie powinieneś dawać upustu swoim emocjom, ponieważ osoby z twojego otoczenia mogą cię nie zrozumieć. Być może będziesz musiał zastanowić się nad czymś, aby w przyszłości nie popełnić żadnych błędów. 

BYK
Musisz zadbać o swoje zdrowie. To świetny czas na powrót do tych projektów, do myśli związanych ze zdrowiem. Jeśli twoja operacja nie jest jeszcze zaplanowana, to teraz nie warto jej planować. Wszystko, co dotyczy urody, będzie w negatywie – projekty, które planujesz wykonać, mogą nie przynieść efektów. W biznesie – wrócić do pomysłów, które już miałeś, ale nie wdrożyłeś ich. Odpowiedzialność nieznacznie wzrośnie, więc jej nie unikaj, gdy ktoś doda ci więcej obowiązków. Ktoś poprosi cię o naprawę, przeróbkę, zamianę czegoś. W pracy mogą pojawić się konflikty. Być może twoje hobby stanie się teraz źródłem dochodu.


BLIŹNIĘTA
Będziesz musiał ponownie przeanalizować problemy, jakie masz w związku z nową rolą. Nie podejmuj nowych technik w miłości i nie wyruszaj na nowe podboje. Możesz być w stanie odbudować związek, a pojednanie może być szczególnie dobrym posunięciem. Trzeba będzie zająć się dziećmi -powrócisz do pomysłów i planów, które dotyczą twoich dzieci. Twoje dziecko będzie domagało się więcej uwagi, i to na różne sposoby. Jeśli nie miałeś wystarczająco dużo czasu, aby spędzić go z dzieckiem, możesz to nadrobić teraz, więc nie przegap tej chwili. Merkury Retrogradacyjny przyniesie ci transformację jako rodzica. Być może inaczej spojrzysz na macierzyństwo i ojcostwo. Być może inaczej spojrzysz na rolę dziecka w twej rodzinie.

RAK
Twój dom i sprawy mieszkaniowe mogą być dla ciebie bardzo ważne. Jeśli wcześniej myślałeś o remontach, naprawach, przebudowach to teraz jest czas, aby się w to zaangażować. Jeśli chcesz kupić coś do domu, jakieś nowe akcesoria, to kupuj. Jednakże wszystkie formalności będą przebiegały w zwolnionym tempie. Nie powinieneś teraz reklamować siebie Raku, nie powinieneś wprowadzać nowych pomysłów do swojego biznesu, kupować nowych mebli do swojego biura. Nie powinieneś wprowadzać nowych instalacji, ponieważ wszystkie te rzeczy staną się niepotrzebne. W sprawach rodzinnych trzeba będzie wszystko poukładać, przeformatować, postawić granice lub porozmawiać z kimś, z kim nie było dialogu. W twojej rodzinie mogą nastąpić kategoryczne zmiany – może będziesz musiał nauczyć się żyć w nowy sposób.

LEW
Czekają cię negocjacje i rozmowy. Otwórz się na nowe formy komunikacji z ludźmi lub klientami. Musisz przystąpić do negocjacji, które kiedyś odkładałeś. Jeśli czujesz, że brakuje ci elastyczności i odporności, popracuj nad tym. W tym okresie możesz spotkać się z kimś z przeszłości i podjąć dialog, który zawisł w powietrzu. Łatwo będzie wciągnąć się w nieporozumienia. Pomyśl więc o tym, że możesz nie usłyszeć tego, co chciałbyś usłyszeć. Nie powinieneś kupować urządzeń, ponieważ później będziesz musiał je wymieniać. Ten Merkury zrobi czystkę w twych relacjach, usunie te niepotrzebne. Staraj się wyrażać swoje myśli w sposób jasny i zwięzły.

PANNA
Pieniądze będą dla ciebie ważnym problemem, będziesz musiała znaleźć nowe źródła dochodu. Rozważ swój stosunek do metod, za pomocą których zarabiasz pieniądze. Zainwestuj w siebie i w naukę, aby później móc zdecydować o nowym źródle dochodu. Nie wszystkie praktyczne cele zostaną zrealizowane, więc staraj się raczej zbierać informacje, niż realizować to, czego pragniesz. Zrób plan na najbliższe dwa lata. Rozważ, co jest dla ciebie dobre. Nie inwestuj w to, co drogie. Niektóre Panny zechcą poznawać siebie, badać siebie, co wyjdzie im na dobre. Dzięki temu zmienią swoje życie na lepsze.

WAGA
Przejdziesz przez duże zmiany, które przygotowują cię na coś ważnego, wspaniałego. Musisz popracować nad swoim wyglądem i stylem. Możesz poczuć się młodziej lub powrócić do chwil ze swojej młodości. Znajdziesz się w zalewie informacji, ale wybieraj to, czego naprawdę potrzebujesz i co cię interesuje. Będziesz chciała we wszystkim doznawać nowych wrażeń. Zaczniesz zadawać sobie poważne pytania, które będą dotyczyć związków. W takiej formie, w jakiej są teraz, przestaną istnieć – trzeba będzie je zmienić lub pogłębić, bo niektóre tematy staną się newralgiczne. Jeśli konflikt będzie eskalował lub nie zostanie rozwiązany, trzeba będzie z nim coś zrobić. Logika nie zadziała, a jedynie intuicja. Nie kieruj się konwencjonalnymi schematami, bo wszystko musi się zmienić. Ustal nowe zasady w biznesie. Należy zwracać uwagę na czas, organizację a wtedy, w ciągu dwóch lat zobaczysz, jak twój biznes rozkwita.

SKORPION
Będziesz musiał cofnąć się w czasie, aby zobaczyć, co kryją w sobie twoje zasoby. Możesz przypomnieć sobie coś z przeszłości, co było dla ciebie ważne. Być może uda ci się zakończyć coś, co jest dla ciebie ważne. Jeśli miałeś jakieś pretensje do swoich bliskich, możesz im wybaczyć. Jeśli chcesz skorzystać z tego, co świat ma ci do zaoferowania w tym czasie, zastanów się czy nie zapłacisz za to zbyt wysokiej ceny. Sytuacje mogą się nasilać i będziesz musiał podejmować szybkie decyzje – nawet ryzykować, aby przez nie przebrnąć. Przeanalizuj własną wewnętrzną postawę życiową.

STRZELEC
Zbierz wokół siebie ludzi, którzy pomogą ci rozwiązać problemy. Może dojść do wymiany zdania – komunikacja będzie przebiegać nieco inaczej. Zainwestuj w internet – zmień projekty, profile, ich jakość i zawartość. Jeśli chcesz, aby twój biznes nabrał rozpędu, będziesz potrzebował dużo kontaktów ze świata zewnętrznego. Uważaj, bo ktoś może ci coś ukraść, być może pomysł. Nie przejmuj inicjatywy i nie zdradzaj swoich sekretów. Twój wpływ na innych nieco się zmieni; ktoś będzie poza twoją kontrolą, ale to tylko poprawi ci humor.

KOZIOROŻEC
W tym okresie ciężko będzie cokolwiek osiągnąć – odłóż więc na razie myśl o karierze. Nie powinieneś też czekać na awans, ponieważ będziesz musiał coś zmienić, aby uzyskać to, czego chcesz. Niektóre plany upadną i trzeba będzie dokonać pewnej reorganizacji. Praca z informacją będzie dla ciebie bardzo trudna. To, na co liczyłeś, może się po prostu nie udać. Nie miej pretensji do świata i innych ludzi, tylko dbaj o siebie. Praca w grupie lub w hierarchii będzie dla ciebie bardzo trudna. Możesz mieć poczucie, że szef źle cię traktuje, nie zauważa cię lub wywiera na ciebie presję swoim autorytetem. To nie jest najlepszy czas na krytykowanie pracy. Rozwijaj cierpliwość i zdolność do pracy w każdych warunkach
.

WODNIK
Jeśli myślałeś o tym, żeby wyjechać na studia, zapisać się na jakiś webinar, to teraz jest idealny czas na realizację swojego marzenia. Bądź bardzo ostrożni, jeśli chodzi o priorytety, ponieważ teraz możesz być bombardowany informacjami, które mogą być fałszywe lub niepotrzebne – możesz to przegapić. Merkury pomoże ci poszerzyć horyzonty, a wtedy na niektóre sytuacje spojrzysz inaczej. Zagranica będzie cię kusić, więc jeśli zaplanowałeś wyjazd z dużym wyprzedzeniem, to będzie on udany. Jednak, jeśli spontanicznie postanowisz gdzieś pojechać, lepiej tego nie rób. Być może będziesz musiał przewartościować swoją filozofię na temat społeczeństwa i przestać idealizować grupy lub instytucje. Zanurz się w metafizyce i poszukaj w niej odpowiedzi. Bądź ponad społeczeństwo.

RYBY
Przemyśl swój stosunek do pieniędzy i dokumentów. Będziesz musiała Rybo bardzo odpowiedzialnie podchodzić do szczegółów swojej pracy. Twoi partnerzy mogą okazać się bardzo skuteczni, więc daj im wsparcie i motywację. Niektóre Ryby będą dzielić budżet ze swoim partnerem, i na odwrót. Będą musiały załatwić kilka formalności związanych z pożyczką lub pomocą. Powinnaś Rybo przemyśleć każdy krok, a zarobisz pieniądze, jeśli twoja samoocena będzie na wysokim poziomie. W tym okresie ktoś pojawi się w twym życiu, ale to będzie ktoś, kogo już znałaś, więc zechcesz wrócić do dawnych metod poszukiwań, które przyniosły sukces. Czasami warto wrócić do przeszłości, aby załatwić sprawy i pozbyć się tego, co niepotrzebne. Niech twoja przeszłość przestanie na ciebie wpływać.

 


Zamów

 
Emma Lange blog

Emma Lange – portfolio
kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 19 września 2021
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 20 września 2021
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.