Od 5 stycznia do 5 lutego trwa, według horoskopu chińskiego, miesiąc Drewnianego Bawołu (Byka).
To miesiąc ciężkiej pracy i trudnej pracy. W żadnym wypadku nie można pokazywać zbyt ostrych emocji, niezależnie od prowokacji. Nastaw się całkowicie na jeden cel, jednego człowieka i jedną linię.
Sukces czeka na ciebie tylko wtedy, gdy Wszechświat zauważy twoje wysiłki i wyciągnie do ciebie pomocną dłoń. Nie martw się więc, wszystko przyjdzie w odpowiednim czasie. Twoje wysiłki mogą ci pomóc stać się charyzmatyczną osobą i ludzie będą słuchać twoich rad. Będziesz działał jak profesjonalista. Oddaj całą energię temu, co robisz, odkrywaj nowe horyzonty i pogłębiaj swą wiedzę.
Bawół powoduje, że rozwijasz pewność siebie, poczucie własnej wartości. Należy jednak zauważyć, że Bawół nie zawsze jest taktowny, dlatego bądź przygotowany na krytykę, burzę czyichś emocji. Ktoś mądry wskaże twe błędy – jednak zrobi to publicznie. Ktoś wypowie to, co mu się nie podoba, a ty będziesz musiał się rumienić. To spowoduje konflikty. Szczerość nie zawsze przybierze właściwe cechy, a czasem okaże się po prostu nietaktem. Najważniejsze jest umacnianie związków, użycie właściwego słowa i porady. To wzmocni relacje z tymi, którzy są blisko ciebie – bliscy zrobią to, co chcesz i uznają twój profesjonalizm w pracy.

Masz wybór – czy jesteś gotowy, aby pójść o krok wyżej, czy zostać tam, gdzie stoisz. Wyznacz sobie zwykłe, ziemskie cele i nie pozwól, by porażki cię hamowały. Osiągaj cele, traktuj z wielką odpowiedzialnością wszystko, co oferuje życie. Jeśli nauczysz się być zorganizowanym i odpowiedzialnym, wtedy nic nie będzie dla ciebie przerażające.

W tym miesiącu wszystkie zasady i regulacje zostaną zmienione. Czasami będzie wydawało się, że wszystko jest nielogiczne, ale wtedy zrozumiesz, że nawet na tym możesz zbudować fundament. Energia Bawołu może być bardzo aktywna, gwałtowna, a jeśli będzie wiele niewypowiedzianych i niedokończonych problemów, wszystko to rozleje się, a konflikty będą wynikiem uporu innych ludzi.
Niepowodzenia w tym okresie będą bardzo trudne – jeśli wydarzy się coś negatywnego, to zostanie zapamiętane na długi czas, będziesz tego doświadczał przez długie miesiące.

Dom będzie bardzo ważnym aspektem, zarówno strategicznym, jak i aspektem, który jest bardzo potrzebny w naszym życiu. Bliskie dusze staną się schronieniem, podczas gdy relacja „daję ci więcej, a ty nie dajesz mi nic” nie będzie w stanie w tym wytrwać. Tylko równy związek może przynieść szczęście i trwać długo.

Bawoły mogą być konserwatywne, naturalne i punktualne. To, co przychodzi do ciebie w tym okresie, pozostanie z tobą przez bardzo długi czas, więc związek będzie długotrwałą przyjaźnią, a praca będzie na wiele lat. Bawół może pomóc tym, którzy są szczerzy i lojalni. Ludzie będą stanowczo opierać się na tym, w co wierzą. Będą mogli liczyć na pomoc innych.
Ogromnym grzechem jest okrucieństwo, upór i powolność – dąż więc do dialogu i kompromisu. Nie odwracaj się od swoich partnerów i nie stawaj się obojętny. Nie szukaj nikogo na boku, nie próbuj flirtować. Rozpad rodziny może być tragedią, los nie da czasu na naprawianie błędów, więc zachowuj się skromnie podczas rządów Drewnianego Bawołu.

autor: Emma Lange

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 11 stycznia 2019
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 12 stycznia 2019
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.