Miesiąc Ognistego Kota rozpoczyna się 5 marca, a kończy się 5 kwietnia.
W tym okresie będziemy mieli różne, mądre myśli i pomysły. Musimy zebrać wszystkie myśli, a pomysły realizować. Kot (Królik) mówi, aby nauczyć się kontrolować siebie, swoje impulsy i emocje, aby nie żądać zbyt wiele od życia. W tym miesiącu ludzie staną się bardziej ulegli, uprzejmi i trochę bardziej przyjaźni. Kot zaoferuje nam poszukiwanie ludzi, którzy są tacy, jak my, ale jeśli nie połączymy się z kimś energicznie, nie będziemy go w stanie zrozumieć i poczuć.
Nawet jeśli nie zjednoczymy się z kimś lub nie utworzymy sojuszu, to i tak Kot nie przejawi agresji, bo Kot nie lubi nagłych kroków. Nie będzie się spieszył i żądał tego, co swoje. Będzie szukał sposobów obejścia przeszkody lub sytuacji. Zatem jeśli masz nieprzepracowane emocje, które powodują nerwowość, agresywne maniery, jeśli masz ochotę krzyczeć do świata, że ​​go nienawidzisz, to w tym okresie jest to zły pomysł, lepiej jest obejść tę drogę i iść własną.
Kot Ognisty (Królik) jest uważany za estetę i rycerza, który jest subtelny i ambitny, ale nie zawsze jest w stanie czynić dobro z czystym sercem. Może pokazać powierzchowność, dlatego nie każdy może zauważyć twe problemy, nie każdy poda pomocną dłoń w tym okresie. Czasami wydaje się, że Kot czuje do kogoś sympatię, nawet robi krok w czyjąś stronę, ale może natychmiast zapomnieć o tym kimś i zająć się swoim biznesem, ponieważ jest powierzchowny z natury. Aby zwrócić jego uwagę, trzeba być wyjątkowym. Podobnie z pomocą w tym okresie – jeśli coś jest ważne, to pomoc przyjdzie, ale Kot sam oceni kryteria tej ważności..
Kot, jak już napisaliśmy, to esteta i jeśli chcesz coś w tym czasie zrobić, to musisz zrobić pięknie. Możesz wykonać piękne zdjęcia i zaktualizować je na instagramie, możesz kupić coś nowego i atrakcyjnego dla siebie. Nie zapomnij odwiedzić fryzjera, zrobić ładnej fryzury, zadbać o swoje ciało. Kiedy najlepiej wybrać się do fryzjera lub kosmetyczki? O tym przeczytasz w naszym comiesięcznym Kalendarzu „Uroda i Zdrowie”.

Jeśli uda Ci się wyrazić siebie, pokazując równowagę świata wewnętrznego i zewnętrznego, to możesz liczyć na to, że będziesz miał wokół podobnie myślących ludzi, którzy pomogą ci w promowaniu twoich projektów. Najważniejsze aby nie wyrażać się na zasadzie „pierwszego impulsu”, a potem dopiero myśleć.
Ognisty Kot wprowadza szybkość i impulsywność. Nie chce czekać i dlatego wywiera presję. Najlepiej w tym miesiącu posiadać jasny plan na wszystko, dobrą organizację i umiejętność gromadzenia się w grupę, która działa subtelnie i dokładnie. Twój entuzjazm będzie rezonować z energią, która jest kochanką miesiąca. Im więcej zapragniesz zainwestować, tym wyższy będzie wynik. Jeśli masz nowy pomysł, nie spiesz się, aby go wprowadzić w życie – powinieneś wdrażać go dopiero wtedy, gdy będzie do końca przemyślany, gdy poczujesz, że czas jest właściwy. Naucz się czuć wibracje czasu, nie rób zawrotnych skoków, bo możesz wpaść w otchłań.
W tym miesiącu możesz zaoszczędzić energię, ale nie zawsze do głowy przyjdą ci właściwe myśli. Posłuchaj tego, kto jest w pobliżu, spróbuj złapać rezonans ze światem zewnętrznym.

Ostatni miesiąc był miesiącem Ognistego Tygrysa i nawet miała miejsce niespodziewana, bardzo silna burza magnetyczna na Słońcu – pisaliśmy o niej 27 lutego. Burza zakończyła się 2 marca.

Ognista natura Kota nadal będzie nas trzymała w napięciu, ale nie tak bezkompromisowym. W tym czasie będzie można zrelaksować się – szczególnie Koń, Pies i Tygrys mogą swobodnie oddychać. Szczury i Koty również mogą do nich dołączyć, uzyskać odrobinę romantycznych energii.

W tym miesiącu wszyscy zapragniemy grzać się w promieniach romantyzmu, doznać żywych emocji, zanurzyć się w kreatywności. Dla tych, którzy mają swój biznes, chcą zdobyć nową wiedzę, jest to wspaniały miesiąc. Najważniejsze, by być w stanie doprowadzić wszystko do końca, nie wykazywać uporu i infantylizmu, a wtedy przeszkody będą łatwiejsze do przezwyciężenia.

Z uwagi na to, że Kot (Królik) jest ognisty, systemy prognostyczne (np. karty tarota) nie zawsze będą stabilnie pokazywać przyszłość.

W tym miesiącu możesz dużo zmienić w swym życiu, poczuć się bezpiecznym i odbudować się. Powodzenia!

autor: Emma Lange