05 kwietnia – 06 maja miesiąc Ziemskiego Smoka

Ziemski Smok uwielbia stabilność. Wraz z jego nadejściem pojawia się powaga, a człowiek zaczyna dostrzegać swój kierunek, organizacja staje się jaśniejsza. Smok radzi ludziom, aby nie komplikowali życia, więc nie należy zazdrościć innym i nie należy tworzyć sztucznych sytuacji. Najlepiej jest w tym okresie obserwować, nie robić niczego od razu. Smok zawsze żyje według własnych zasad. Może być hojny, ale on sam wybiera tego, któremu chce dać prezent.
Ziemski Smok niesie pozytywną energię, daje witalność i umiejętność cieszenia się najprostszymi rzeczami. Energia Smoka wymaga wielkoduszności nawet wobec wrogów. Wymaga też i ochrony słabych. Smok kocha rodzinną instytucję i będzie bronił ludzi, aby mogli się ze sobą łączyć – z tym, że nie będzie brał pod uwagę potrzeb żadnego członka rodziny.
Ziemski Smok jest uparty i może za bardzo nalegać, dlatego trudno będzie zmienić czyjąś opinię, jeśli jest już zakorzeniona.
W tym miesiącu Smok spróbuje połączyć ludzi, by ludzie byli bardziej tolerancyjni wobec siebie i mniej podejrzliwi.
Smok radzi, aby nie wydawać pieniędzy, utrzymywać zorganizowany budżet. Chwała i popularność mogą przyjść razem z nadejściem energii Smoka, ale tylko do tych, którzy wiedzą, jak być przedsiębiorczymi i zorganizowanymi. W tym miesiącu jest szansa na spotkanie lub nawiązanie kontaktów z osobami, które są dla nas bardzo ważne.
Nie lekceważmy małych rzeczy, we wszystkich rzeczach należy wziąć pod uwagę szczegóły organizacji. Wszystko powinno być traktowane z szacunkiem – zarówno ludzie, pieniądze, jak i dusza.
W tym miesiącu kobieta staje się równa mężczyźnie, równa siłą, będzie ponosiła odpowiedzialność na równi z mężczyzną. Mężczyźni mogą stać się bardziej wrażliwi i bardziej emocjonalni. Wiele osób może porzucić swoje życie osobiste w imię kariery, ale Smok kocha rodzinę, a skupienie i zrozumienie rodziny zostanie przeniesione na pole pracy. Smok wierzy, że wszystko musi mieć czas, wszystko musi być zrównoważone.
Może pomóc nam odciąć wszystko, czego nie potrzebujemy i podpowiedzieć, jak pożegnać się z przeszłością.
Ziemski Smok jest symbolem sukcesu i jeśli jesteśmy gotowi służyć innym, sami możemy wiele z tego otrzymać. W tym miesiącu może wzrosnąć wiarygodność, ale konieczne jest wykazanie się wytrwałością. Uczmy się, bo wiedza przyniesie nam ogromne możliwości.

Ten miesiąc nie jest pozbawiony romantycznych emocji, ale nie będzie ich wiele, nie dla wszystkich, bo Smok wybiera bardzo skrupulatne. Dla niego człowiek musi być poddany próbie czasu. Smok może pomóc uczynić nasze życie bardziej zrozumiałym i zorganizowanym. Konieczne jest słuchanie opinii innych, ważenie wszystkiego i zakładanie, że nasza opinia może być błędna. Smok pomoże nam przyznać się do swych błędów i wznieść się wyżej. Będziemy w stanie zbadać każdy medal z dwóch stron. Smok przybliży nas do rzeczywistości, do umiejętności docenienia tego, co jest konieczne.
Energia Smoka nalega, by rozwijać talenty, które mogą stać się rzemiosłem, dodatkowym źródłem dochodu. Smok nigdzie się nie spieszy, więc niech wszystko dojrzeje, nie spieszmy się, nie naciskajmy przed czasem na wynik. Nie kłóćmy się, nie rańmy uczuć i wartości innych ludzi, a wtedy możemy stać się zwycięzcami, którzy zachowali swoją naturę.

|