Liczba 108 ma bardzo duże znaczenie w metafizyce.

Wschodnia mądrość mówi o tym, że istnieje 108 emocji. 36 z nich to teraźniejszość, 36 przeszłość i 36 to przyszłość.

W hinduizmie jest 108 imion dla każdego Boga. Buddyzmie uważa się, że jest 108 dróg prowadzących do Boga i 108 różnego rodzaju grzechów, czyli dróg prowadzących w drugą stronę, od Boga.

Mantrę i słoneczne powitania powtarza się 108 razy – 108 razy witamy Słońce, gdy dzień równy jest nocy w czasie przesilenia.

W sanskrycie znajdują się 54 litery, gdzie każda z liter ma dwie strony – męską i żeńską, czyli ogólnie jest 108 symboli liczbowych.

Liczba 108 przedstawia Boską czasową Trójcę.
Jedynka to teraźniejszość, 0 przeszłość – coś, czego nie jesteśmy w stanie już zmienić, a 8 to nieskończoność przyszłości.

Parametry Ziemi także zawierają w sobie metafizyczną liczbę 108, na przykład – równik ma długość 7926 mil, a promień słoneczny ma 108 razy więcej.
Średni dystans pomiędzy Ziemią a Słońcem jest 108 razy większy niż promień słoneczny.
Średni dystans od Ziemi do Księżyca jest 108 razy jest większy niż promień Księżyca

Uważa się, że liczba 108 jest liczbą niebiańskiego porządku i doskonałości. Liczba symbolizuje kształt ruchu, gdzie Jedynka to ruch liniowy, Zero to ruch kulisty a Ósemka to ruch spiralny.

Czasami energie mieszają się pomiędzy sobą i trzeba zaznaczyć, że spirala to największa siła, ponieważ przedstawia sobą kombinację połączenia męskiej energii liniowej i żeńskiego koła, czyli ruchu kulistego. Połączenie tych energii tworzy prąd spiralny. Spiralna energia tworzy siłę, która współdziała z przestrzenią, której dotykamy i z którą współdziałamy z innymi płaszczyznami.

Jeśli nauczymy się pracować i rozumieć energię wibracji 108, połączymy w sobie wszystkie poziomy – intelektualny, emocjonalny i mistyczny.
Liczba 108 kieruje na głęboką medytację i zmiany życiowe. Jeśli przeprowadzamy medytację 108 razy, to poczujemy wewnętrzne światło, pogrążenie się w mądrość, a nawet poczujemy swego wewnętrznego, duchowego przewodnika.
Jeśli będziemy tworzyć świadome praktyki, to możemy odblokować cudze schematy i nacisk cudzego zdania.
Praktykowanie 108 razy koncentracji lub ćwiczenie 108 razy daje możliwość zobaczenia, jakiego wewnętrznego aspektu pragniemy, a jakiego nie chcemy.

Odmawiając duchową praktykę 108 razy, wspinamy się na magiczną górę, a tam na szczycie łączymy się z celem i jesteśmy w stanie zobaczyć dlaczego przeszłość była taka, a nie inna. Jesteśmy w stanie też przewidzieć naszą przyszłość.
To trening ku temu, by osiągnąć niezbędne cele oraz harmonię. Nasza dusza wybiera to, co jest jej potrzebne. Zmienia się jej wewnętrzna jakość, staje się bardziej cierpliwa i zaczyna lepiej słyszeć swoje ciało.

Praktykując 108 razy, odzyskujemy pewność siebie, zaczynamy rozumieć swe zapotrzebowania, uświadamiamy sobie swój cel, uświadamiamy sobie własne zdanie.

Wibracja 108 to droga i gdy przechodzimy tą drogę, stajemy się bardziej skupieni, silniejsi, mądrzejsi i dzięki temu możemy kroczyć dalej, do większej mądrości. Kiedy kończymy jedną praktykę 108 razy, dajemy sobie możliwość odpoczynku. Pogrążamy się w ciszy, a dopiero potem rozpoczynamy nową drogę.

O praktykach duchowych będziemy mówić w naszych Zwiastunach, dotyczących życia szamanów.

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
Emma Lange – blog
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułZwiastun Astrologiczny
Następny artykułMasala
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.