W tym okresie ludzkość otrzymuje wspaniały energetyczny start, aby móc zmienić i przeobrazić materialne aspekty życia. Do finansów powinniśmy podchodzić w bardzo zorganizowany sposób. Pieniądze pokażą, że chcą szacunku. W tym czasie magia pieniędzy i rytuały będą bardzo aktywne. Ostrzegamy tylko, że do rytuałów powinniście podchodzić bardzo ostrożnie, bo w jednym miejscu nagromadzicie energię, ale w drugim jej zabraknie, dlatego lepiej jest zwrócić się do profesjonalistów.

Na Nowy Księżyc wpłyną dwie gwiazdy z konstelacji Perseusza. Perseusz, mityczny bohater, w którym płynie boska krew. Nie wszystko osiągnął przy pomocy nadprzyrodzonych mocy, ale też za pomocą własnego umysłu. Z tego powodu logika i organizacja bardzo nam pomogą. Wszystko powinno być ścisłe, rozsądne, a cuda będą, jeśli sami o nie zawalczymy.

Perseuszowi pomagali Atena i Hermes, duchy mądrości i właściwych decyzji. W konstelacji Perseusza znajduje się gwiazda Capulus, która będzie miała wpływ na wibracje energii Nowego Księżyca. Ta gwiazda przynosi nieszczęśliwe i niesprawiedliwe oskarżenia. Energia tej gwiazdy złapie tych, którzy wejdą zbyt głęboko w stan „ofiary”. Taka osoba może stać się dla siebie i swoich bliskich  kraterem nieszczęść. Z tej przyczyny należy zebrać się w sobie, zaprząc wolę, aby zdobyć wiedzę, aby wypracować wewnętrzną świadomość i iść do przodu – bez niechęci i złego nastawienia.
Capulus ma jeszcze jeden aspekt wartości – pomaga odkrywać nowe możliwości w sobie i w okolicznościach.
Gwiazda mówi:
wyobraź sobie, że rozpoczynasz nową drogę i idziesz do przodu, zabierając ze sobą niezbędne elementy, by zbudować nowy świat, aby zdobyć dodatkowe umiejętności, które będą przydatne dla ciebie przez długie lata„.

Druga gwiazda, która również wywiera wpływ i znajduje się w konstelacji Perseusza, to Algol. Ta gwiazda to negatywna kobieca energia, która wzbudzi silną zazdrość, a nawet chęć zemsty. Jest to gwiazda negatywnych namiętności, więc jeśli zrobimy coś złego, ten program zadziała czy tego chcemy, czy nie. Pojawienie się tej gwiazdy oznacza, że ​​niebo pilnie nas obserwuje. Możemy stracić twarz, jeśli będziemy kopiować innych, powtarzać i kraść ich pomysły. Gwiazda ta wskazuje, że jeśli będziemy podążać za ideami innych, wprowadzimy do naszej rodziny (lub do nas samych) choroby i problemy psychiczne. Algol mówi, że będą problemy z pracą zespołową, dlatego w tym okresie starajmy się nie konfliktować, nie kłócić się o prowadzenie firmy. Jeśli odczujemy negatywną postawę ze strony innych ludzi, to powód tego zachowania będzie w nas, dlatego konieczne jest wnikanie w siebie i zrozumienie, dlaczego i w jaki sposób można to zmienić.

Nie bawmy się z uczuciami innych ludzi, ponieważ za trzy lata otrzymamy cios od Losu i  nie będziemy pamiętali swego wcześniejszego zachowania, dlaczego jesteśmy karani przez Los. Ten czas jest nam dany po to, abyśmy zastanowili się nad wszystkim, co nas otacza i podnosili nasze poziomy energetyczne, oraz wiarę w siebie.

W tym okresie też wszystkie wewnętrzne obrażenia, które otrzymaliśmy w poprzednich związkach, mogą wzrosnąć, więc trudno będzie nauczyć się pewności siebie i rozpoznać osobiste granice innej osoby. Należy zauważyć, że w owym czasie kobieta dla kobiety będzie bardziej wrogiem niż przyjacielem. Niektóre przedstawicielki płci pięknej będą podchodziły do swych partnerów zbyt opiekuńczo, jak matki, co doprowadzi do toksyczności i poczucia duszenia się w związku. W szczególności będą odczuwać to partnerzy, którzy kochają wolność.

Uwaga! Gwiazda Algol ostrzega kobiety w ciąży i te, które starają się zajść w ciążę, aby zachowały ostrożność. Bądźcie ostrożne we wszystkim, nie przesadzajcie z obciążeniem i przyjmowaniem leków – bardzo ostrożnie traktujcie swoje ciało.

Dwie trudne gwiazdy w sensie energetycznym, doprowadzą nas do rekonstrukcji w życiu. Wszyscy musimy uduchowić świat materialny, nadać ducha świadomości i zrozumieć własną fizjologię, oraz sytuację finansową. Organizujmy własny system dochodów, nie bądźmy małostkowi, zazdrośni, gdy mamy właśnie możliwość zmiany! Niewidzialny świat przygotowuje się do nowej uniwersalnej regulacji. To naturalna selekcja – ktoś wyskoczy jak delfin z wody i osiągnie cel, a ktoś będzie dalej harował w fabryce energii.

Nowy Księżyc w Celtyckim Kalendarzu pojawia się w miesiącu Głogu, więc zachowajmy czystość swojej duszy i będzie to jedna z dróg, którą przyjdzie do nas szczęście.
Nów spowoduje wielki rezonans we wszystkim, co robimy lub zaczniemy robić. W każdym z nas może obudzić się siła, która poprowadzi nas nowymi drogami materialnymi i zawodowymi. Tym razem wyraźnie pokaże się nam, kto jest profesjonalistą, a kto po prostu stara się nim być. Pojawią się ludzie, którzy będą działać nieodpowiedzialnie, bezmyślnie, ale zapłacą za to ciężką chorobą.

Biorąc pod uwagę fakt, że w roku, który mamy, czyli roku celtyckiego Jesionu, w roku Psa według kalendarza chińskiego, patrząc na energię planet i liczb, wysuwamy wnioski, że teraz trzeba być oryginalnym! Przede wszystkim trzeba wykazać się wewnętrzną czystością i nie obwiniać swojej przeszłości. To było tam, daleko, za oceanem, a teraz Wszechświat przenosi nas do nowego cyklu, otwiera drzwi przed nami i musimy dostać się do nich.

Jak przeprowadzać oczyszczenie w Nowym Księżycu i jakie materiały wykorzystać, będziecie mogli dowiedzieć się z książki, która wkrótce zostanie opublikowana w naszym wydawnictwie – „Celtyckie Rytuały w Nowiu”.

Poza tym niedługo wyjdą broszury z serii „Saturn”, jak i następny Zwiastun Astrologiczny”. Będziemy Was o wszystkim na bieżąco informowali.

autor: Emma Lange