W hinduizmie 6 to liczba Wenus. Jeśli rozpatrywać Szóstkę, jako liczbą Drogi Życiowej, to mówimy o tym, że daje ona możliwość poczuć siebie, jako wychowawcę lub wychowawczynię. Ta jakość różnie będzie się przedstawiała u tych, u których w Drodze Życia jest wibracja Sześć.

Jeśli Koziorożec ma Szóstkę w liczbie Drogi Życiowej, to może on okazać się człowiekiem bardzo dokładnym, systematycznym, strategicznym, matematycznym, ale niekoniecznie miękkim. Taki człowiek jest wymagający i będzie nauczał innych, w jaki sposób iść do swego celu, w jaki sposób zwyciężać przeszkody. Może nas nauczyć tego, w jaki sposób organizować swoje miejsce i prawidłowo wykorzystywać energię.

Jeśli Szóstkę liczbie Drogi Życia mają Bliźnięta, to nauczą nas, w jaki sposób utrzymywać braterskie relacje ze wszystkimi, jak połączyć ludzi, jak stworzyć ogólną komunę – nawet ludzi absolutnie różniących się od siebie. Będą szybkie w swoich decyzjach, ale poprzez niestabilność swojej energii, mogą robić dłuższe przerwy i przez jakiś czas nie widzieć swego celu.

Szóstka jako właściciel wenusjańskiej energii, podobna jest do domu, do którego może wejść tylko ten, kto jest ciepły i opiekuńczy.
O Szóstce można powiedzieć, że są to dobre dusze, jeśli los jej nie zranił, bo wtedy taka zmienna Szóstka zamyka się przed otoczeniem i popada w głęboką depresję. A wtedy ten piękny dom upada.
Bardzo ważną rolę u Szóstki odgrywają przyjaciele, a kluczowym słowem jest „wsparcie”.
Zazwyczaj ci ludzie chcą być jaskrawi, zrozumiani przez otoczenie. Przy pierwszym kontakcie wychodzą do ludzi z otwartością. Życie będzie Szóstkę uczyło tego, kto jest bliski, komu ufać, a kogo omijać. Czasami mogą mylić się w wyborach i to w bliskim kręgu, i mogą odepchnąć tą osobę, która próbuje jej pomóc.
Zazwyczaj Szóstka odpycha tą osobę, która zwraca się do niej silnym, pouczającym głosem i tego, kto chce Szóstkę wychować. Mimo, że zamiary tego człowieka będą dobre, to i tak Szóstka go odrzuci. Nie cierpi wyniosłego i pouczającego takiego tonu, bo sama jest wychowawcą.
Z tego powodu Szóstka może nie dogadywać się z Piątką, z Siódemką i Ósemką.

5 mogą okazać się dla Szóstki zbyt trudne do wychowania. Mogą być zbyt pouczające.

7 jest zbyt surowa i zbyt samotna dla Szóstki.

8 za bardzo dąży do sprawiedliwości i może przycisnąć Szóstkę.

4 może okazać się trudna dla Szóstki mimo, że jest to podobna wibracja.

Wesoła 3 i filozoficzna 9 mogą pasować Szóstce, bo z nimi będzie bardzo ciekawie.
Szóstka może znaleźć wspólny język z 2, jeśli realnie otworzy się na delikatność i miękkość.
Z 1 także może porozumieć się, choć nie zawsze. Wszystko będzie zależało od tego, na ile jedynka ma rozwinięty egocentryzm.

Oczywiście na stan związku wpływają też inne wibracje. Czasami Szóstka zaczyna myśleć tylko o swoich zapotrzebowaniach. Nie widzi rzeczywistości i myśli tylko o tym, jak wygląda. Patrzy tylko na fasady domu, a w drugim człowieku nie widzi wnętrza. Staje się niemądra i wywyższająca się. Nie zawsze jest zdolna dzięki temu wybrać partnera, ponieważ wybiera uczuciami i emocjami, które często wpływają na jej decyzję.

Pozytywną i silną stroną Szóstki jest umiejętność podobania się, bycie hojną, przejawianie uczuć, gotowość wspierać innych ludzi. Potrafi wybaczać, asymilować się, a negatyw zamienić w pozytywne postępowanie.
Wszystko jednak ma dwie strony medalu, dlatego negatyw u Szóstki wygląda w następujący sposób…
Szóstka bardzo długo dorasta i bardzo trudnym aspektem u Szóstki jest lenistwo. Jeśli zapragniesz z Szóstką porozmawiać na tematy duchowe, przeanalizować postępowanie, dotrzeć do głębi psychiki – będzie to skomplikowane. Nie weźmie niczego do siebie! Uzna, że to nie ona, że ona taka nie jest, że jest czarująca. Uśmiechnie się i nie da ci niczego konstruktywnego.
Szóstka może stać się małoduszna i koncentrować się na własnych drobiazgach. Będzie czepiała się tego, co niepotrzebne, wsłuchiwała się w zdanie innych ludzi, a przez to będzie doznawała rozterek. Czasami jest u niej wiele fobii, ale o fobiach porozmawiamy w następnym artykule.
Artyzm u Szóstki, to chęć zwrócenia na siebie uwagi. Gdy Szóstce brakuje uwagi, to staje się bardzo artystyczna i aktorska. Nagle może wcielić się w jakąś rolę, widzieć coś lub kogoś w nierealnym świetle. Jest skłonna do oszustw, niewierności, a wtedy staje się wilkiem w owczej skórze.

Należy pamiętać, że w każdym człowieku jest pozytywna i negatywna strona. Na człowieka nie wpływa tylko liczba Drogi Życia, a są jeszcze inne wibracje, które znajdują się w dacie urodzenia. Data urodzenia to nie tylko szereg liczb, a wiele ich kombinacji. Zatem charakter człowieka, to sieć połączeń, i to bardzo wielu połączeń.

Wibracja Drogi Życia 1 – Artykuł

Oferty Analiz

Emma Lange – portfolio
adres e-mail: kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułKalendarz Księżycowy – 6 marca 2020
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 7 marca 2020
Emma Lange
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.