czarny kot na tle księżyca rosnącego

Księżyc jest to ciało niebiańskie, które daje nam energię. Księżyc podczas swej wędrówki po niebie może przebywać w różnych pozycjach.
Określamy je jako: Nów, Księżyc rosnący, Pełnia i Księżyc malejący. W każdej fazie, w której Księżyc przebywa, można robić rytuały, które pomagają nam, gdy czegoś chcemy się pozbyć, albo coś odnaleźć. Księżyc to przede wszystkim jest energia żeńska. Jest to energia pasywna, energia stanu. Kobiety bardziej związane są z księżycem niż mężczyźni. Kobiety mogą podłączać się do energii Księżyca w każdej chwili, wtedy kiedy chcą.
Za pomocą księżycowych rytuałów można wzmocnić swoją siłę kobiecą, piękno, żeński pierwiastek. Można również rytuały robić w celu zwiększenia swojego pieniężnego kanału. Można również wykonywać rytuały księżycowe pomagające w spełnieniu marzeń, odnalezieniu miłości i wiele innych.
Jeśli mówimy o magii księżycowej to musimy zaznaczyć, że tak jak zmieniają się fazy Księżyca (czyli tak, jak się zmienia Księżyc na niebie), tak zmieniają się energie w świecie, tak się zmienia natura. Każdy okres księżycowy niesie swoją energię.

NÓW

Jeśli Księżyc dopiero narodził się, to najlepiej robić rytuały, które są związane z osiągnięciem jakiegoś konkretnego celu. Może to być realizacja czegoś w życiu, nowych etapów, nowych projektów, które chcemy rozpocząć, jesteśmy już zdecydowani na ruszenie do przodu.
Należy pamiętać, że zanim zrobimy określony rytuał, trzeba wszystko bardzo dobrze przemyśleć i koniecznie sformułować cel. Określamy dokładnie jaki ma być rezultat końcowy tego rytuału.
Pierwszy dzień kalendarza księżycowego (miesiąca księżycowego) to Nów. Nów jest dniem idealnym, aby przemyśleć wszystko. Nie jest wskazany dla działania. Jak nadchodzi drugi dzień kalendarza księżycowego, to należy już działać.
Do rytuałów będą potrzebne świece białego koloru i koniecznie kwiaty. Kwiaty którymi można upiększyć pokój, miejsce w którym robimy rytuały. Mogą być także jakieś ładne zapachy, ale powinny być bardzo lekkie, np. lawenda, cytryna.
Pamiętajmy, aby na Nów zawsze pokazywać Księżycowi pieniądze lub nasz portfel. Robimy to w celu przyciągnięcia pieniędzy do siebie. Jeśli chcemy, żeby nasz kanał sukcesu się odrodził, to w Nowiu koniecznie wyobrażajmy sobie jak się rodzimy – szczęśliwi, uśmiechnięci, fantastyczni i jak cały świat nas kocha.

KSIĘŻYC ROSNĄCY

Kiedy mija pierwsza ćwiartka księżycowego okresu, kiedy już Księżyc wchodzi w punkt równowagi, która jest dynamiczna, jest to czas w którym można skorygować to, co dana osoba wymyśliła w czasie poprzedniej Pełni – kiedy to obmyślała swoje cele.
W tym czasie możliwe jest dokonywanie wyborów – pojawią się alternatywne możliwości rozwiązania danego wydarzenia. Zatem jeśli o czymś myślimy (poszukujemy rozwiązania jakiegoś problemu), to możemy w medytacji pomyśleć o sposobach rozwiązania.
Medytując, zastanawiamy się jak mogą być rozwiązane z kimś nasze relacje, jakie alternatywy mogą powstawać w relacjach, jakie rozwiązanie widzimy. Ale jest konieczny warunek – należy jasno określić, jak widzimy rozwój postawionego celu.

W pierwszej kwadrze Księżyca specjalnych zasad, które by trzeba było ściśle przestrzegać, nie ma. Należy jednak bardzo wczuwać się w siebie, w swój wewnętrzny głos. Słychać tego, co podpowiada nam intuicja. Można po prostu zbierać energię i dzielić się nią.
W tym czasie wskazane jest dbanie o swoją urodę, zdrowie i kobiecość. Możemy upiększać się, ładnie ubierać, można farbować włosy, robić maseczki na włosy i na skórę. Zawsze w tym okresie starożytni poświęcali czas żeńskim postaciom – na przykład Grecy Afrodycie, Skandynawowie Freji.

biały wilk na tle księżyca w pełni

PEŁNIA

W pełnię energia Księżyca osiąga maksymalną siłę. Wówczas księżyc staje się jakby typowo mocnym, silnym przewodnikiem, poprzez który energia schodzi do naszego świata.
To jest najlepszy czas na rytuały i rytuały, które robimy w tym dniu mają maksymalną siłę, mogą szybko się spełniać. Ważne jest również to, aby dobrać astronomiczny czas na przeprowadzenie rytuału. Wtedy np. można sobie wyciągnąć jakiś symbol, jakąś runę, jakiś kamień, który po prostu przekazuje siłę od Księżyca.
Nie warto stawiać sobie w tym okresie nowych celów. Najlepiej w Pełnię robić rytuały inicjacji, poświęcenia się, wtajemniczenia się. Najlepiej wybierać kolory biały, lekko różowy, a z zapachów olejek różany, sandałowy, mirrę, lotos, kwiatowy.
W Pełnię robimy rytuały po to, aby było czegoś dużo.
Możemy też robić rytuały na upiększenie.

KSIĘŻYC MALEJĄCY

Kiedy Księżyc maleje, to zmniejsza się cała otaczająca nas energia. Możemy wówczas starać się zlikwidować przeszkody, stające na drodze do osiągnięcia naszych celów. Podczas malejącego Księżyca możemy również wspomóc się tą energią w celu rozwiązania konfliktów, postarać się, aby zlikwidować coś, co na nas negatywnie działa. Można też pożegnać się z tymi niezrealizowanymi i niedokończonymi sprawami, i projektami, które po prostu się nie spełniły.
W tym okresie można pomyśleć o tym, jakie czynniki w życiu wydają się nam przykre, niezrozumiałe. Przeanalizować co można zmienić, aby nie były dla nas uciążliwe, jak nauczyć się je akceptować, jak to rozumieć.
Można robić rytuały, które pomagają pozbyć się złych przyzwyczajeń, służące do wypracowania w nas logicznego podejścia do życia, aby nie było chaosu w życiu.
Zasadniczo można też robić również rytuały na odnalezienie równowagi i po to, by nie było skrajności, które powstają w naszym życiu.
Można robić kąpiele oczyszczające i jak wypuszczamy wodę po kąpieli, to można myśleć o tym, że wraz z wodą odchodzą wszystkie negatywne sprawy, choroby i problemy.

autor: Emma Lange