Gdy na dworze króluje deszcz, wiatr i chłodne powietrze martwimy się, że złapiemy przeziębienie. Właśnie nastała taka pora roku, gdy ilość chorób typu przeziębienie, kaszel, katar wzrasta.

Podam państwu osiem magicznych sposobów na pozbycie się kaszlu.

Pierwszy sposób:
Liść kapusty zalać wrzątkiem. Zmieszać w równych proporcjach 1:1 miód z solą i natrzeć tą miksturą kapustę.
Gorący liść kapusty położyć na piersi lub plecy, ale nie w miejscu w którym znajduje się serce. Owinąć się folią spożywczą tak, aby liść kapusty znalazł się pod nią. Ubrać się ciepło, okryć kocem i położyć.
Po dwóch godzinach zdejmujemy liść kapusty. W ciągu tych dwóch godzin mieszanka soli i miodu oraz związki z liścia kapusty wnikną w skórę i organizm, pomagając w walce z kaszlem.

Drugi sposób:
Gotowane suszone gruszki są bardzo dobre przy kaszlu duszącym i dość intensywnym. Wywar z suszonych gruszek bardzo dobrze pić podczas choroby z wysoką temperaturą.

1 szklanka suszonych gruszek zalana 500 ml wody – gotować ok. 20 minut. Odstawić na 4 godziny. Owinąć garnek ręcznikiem lub wsadzić do pościeli, aby nie uciekło ciepło. Odcedzić po 4 godzinach. Pić ciepły wywar po 100 ml 4 x dziennie, na pół godziny przed jedzeniem.

Trzeci sposób:
Dwa dojrzałe banany utrzeć widelcem, zalać szklanką wrzątku i gotować ok. 10 minut. Zdjąć z gazu i odcedzić. Następnie dodać miód i pić tę miksturę, gdy jest jeszcze ciepła.

Czwarty sposób:
10 daktyli zalać 500 ml wody i gotować 30 minut. Odcedzić i pić gorący wywar. Wywar pomaga przy suchym kaszlu.
Jeśli ktoś może pić mleko, jest ono dla niego wskazane, to daktyle można gotować w mleku.

Piąty sposób:
30 gr rodzynek zalać zimną wodą na 45 minut. Następnie odcedzić je i zjeść przed snem, popijając gorącym mlekiem. Jest to bardzo dobry sposób nawet przy bardzo mocnym kaszlu.

Szósty sposób:
Gdy kaszel ma dziecko, pomaga następujący mix – zetrzeć na tarce na drobnych oczkach 1 marchew, 1 jabłko i 1 cebulę. Proporcje wagowe muszą być zachowane. Następnie dodajemy 2 łyżki miodu i dobrze mieszamy.
Podajemy dziecku na ciepło 1 łyżeczkę 4 x dziennie.

Siódmy sposób:
Zmiksować 2 łyżki utartych jabłek, z dwiema łyżkami miodu i 1 łyżką startej cebuli. Jeść na ciepło 1 łyżeczkę 4 x dziennie.

Ósmy sposób:
Ogniste mleko na kaszel – 10 cebul pokroić w drobną kostkę, pokroić 1 główkę czosnku i to wszystko zalać 500 ml mleka. Gotować aż cebula będzie miękka. Dodać miętę i miód lipowy, i odstawić miksturę na 1 godzinę. Następnie odcedzić i pić po 1 łyżce kilka razy dziennie.

autor – Emma Lange