>> Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni <<

J.W.Goethe…(Faust)

Pluton wchodzi w ruch wsteczny, czyli staje się retrogracyjny. Według niektórych wskaźników nastąpiło to już w marcu (hinduskie obliczenia), inne zaś mówią, że Pluton wejdzie w ruch wsteczny 24 kwietnia. Pozostanie w tej pozycji do 2 października.
Będzie to okres, który potrząśnie wszystkimi relacjami. Abyśmy poczuli się dobrze w społeczeństwie, Pluton będzie nas popychał do zdobywania wiedzy, do konfrontacji z Wyższą Mądrością. Problem jest w tym, że Pluton ma skomplikowane wibracje, które bardzo niszcząco działają na wiele centrów. Nam, prostym ludziom, będzie wydawało się, że wszystko idzie źle, a tak naprawdę będziemy blokować się przez nasze lęki i „głupoty”. W ciągu życia otrzymujemy doświadczenia, instrukcje, wskazówki i wiemy jak postępować, jak się wyrażać. Jednakże gdy Pluton wchodzi w ruch retrogracyjny, wiedzę, którą zdobyliśmy, należy zastosować w praktyce. Należy w tym czasie wyjaśnić ludziom z czym borykamy się, co w nas siedzi i jakie efekty mogą powstać. Pluton retrogracyjny to niebiańskie radio, które transluje głos nieba, wyższe wibracyjnie lekcje mądrości. Jeśli czegoś dowiedziałeś się, odkryłeś, coś zdobyłeś – jakąś wiedzę, powiedz o tym światu. Ci, którzy piszą i komunikują się z innymi, będą wysłuchani – im więcej będziesz mówił, tym większą zdobędziesz popularność!
Oczywiście w tym okresie głos mogą zabrać wszyscy, ale Pluton retrogracyjny przepuści wszystko przez sito i pozostawi tylko to, co jest ważne.
Politycy mogą dawać publicznie obietnice, ale mogą nie spełnić tego, co obiecali, gdy tylko dojdą do władzy. Dziennikarze mogą przedstawiać sytuacje tylko z jednej strony, dlatego powinniśmy włączać wewnętrzną mądrość i przeciwstawiać się prądom informacyjnym. Możemy trafić na czarnych nauczycieli, zatem zdrowy rozsądek i umiejętność dostrzeżenia świata w szerszej skali pomoże nam zrozumieć i oddzielić nieprawdziwe informacje, które ktoś próbuje nam przekazać. Pamiętajmy o tym, że słowo może dać nam natchnienie, ale też może mocno zranić. Zatem należy słowa wymawiać świadomie! Każdy z nas powinien bardzo odpowiedzialnie podejść i odpowiedzialnie przekazywać informację. Najważniejsze, by informacja była prawdziwa i zbliżona do rzeczywistości. Starajmy się ważnych tematów nie zamiatać pod dywan. Jeśli temat już dojrzał, to należy go omówić a nie udawać, że czegoś nie ma. Jeśli będziemy prawidłowo pracowali z informacją, to wzniesiemy swego ducha lub na odwrót – stworzymy drogę, która obniży naszą energię, albo całkowicie ją odetniemy.
Zwracajmy uwagę na to, czym otaczamy się – im więcej intelektualnej pracy typu; dobra książka, film, sztuka czy nowe umiejętności, tym łatwiej będzie przejść plutonowe granice, uczynić restart swej świadomości, wznieść się nad samym sobą.
W tym okresie, czyli w okresie działania Plutona Retrogracyjnego, wzrasta działalność wydawnictw, kursów i konsultacji. Ludzie będą musieli coś zmienić, przerobić – szczególnie informacje na temat swej świadomości. Będzie to bardzo ważne – tak ważne, jak pożywienie. Przy okazji należy oczyścić się z informacyjnych śmieci, znaleźć perełkę wiedzy, która będzie pasowała tylko nam. Niestety, aby otrzymać głęboką wiedzę, trzeba być gotowym ją zaakceptować, bo inaczej nawet, gdy otrzymamy tą perełkę, to jej nie zauważymy i odrzucimy ją. Przykładem może być matematyka w szkole – jeśli uczeń nie jest gotowy, nie może nauczyć się jakichś obliczeń i będzie tę wiedzę negował, uważał przedmiot (jest to bardzo ważny przedmiot) za nieciekawy, to nauczyciel zawsze będzie zły. Jeśli więc nie jesteś gotów zmienić swojego obrazu, to znaczy, że ciężko ci będzie zastosować jakąkolwiek nową wiedzę.
Pluton przynosi ważne wiadomości, cenną wiedzę, użyteczną informację, komunikację z ciekawymi ludźmi. Pojawią się możliwości, by oswoić nowe miejsca. W tym okresie można otrzymać bardzo dobrą i cenną poradę, tylko pytanie – czy ją wykorzystamy? O tym zdecyduje nasz wewnętrzny rozwój.
Pluton będzie prowadził nas do izolacji, do rozmyślań i filozofii. Zmusi do studiowania nowych nauk. Stwarzać będziemy ciekawe i twórcze projekty. Jednak to wszystko wymaga wewnętrznego przebudowania siebie, bo Pluton wyciągnie na powierzchnię nasz cień i nasze lęki. Zmusi nas, abyśmy je rozpatrzyli – trzeba będzie spojrzeć im w oczy.
Jest to dobry czas, który zmusi do dialogu ze swoim cieniem, zatem jest duża szansa na zmiany w sobie, obserwację własnych myśli i rozstrzygnięcia swoich problemów. To, co tak bardzo chcemy schować w siebie, wyjdzie na powierzchnię. Mogą aktywować się wewnętrzne, nieświadome chęci władania. To, co wydawało się być na swoim miejscu, wyjdzie na powierzchnię.
Pomyśl czym się kierujesz, co tobą porusza?! Możliwe, że posiadasz wewnętrzne demony, które kontrolują wszystkimi twoimi poczynaniami. Jednak nie jesteś w stanie wprost zobaczyć swych demonów.

A co w tym okresie będzie słychać u poszczególnych znaków zodiaku?

Baran
Możesz zostać kanałem twórczości i złapać olbrzymią energię, która może ci pomóc stworzyć nowe życie. Możesz odmłodzić się, ale też wybrać napięcie, które będzie przechodziło w nerwicę i depresję.

Byk
Możliwe, że staniesz się uczestnikiem dramatów, jeśli je posiadasz w swojej świadomości. Naucz się akceptować zamiany. Pluton zniszczy wszystkie relacje z tymi ludźmi, którzy zabierają ci energię, którzy cię drażnią. Postawi mur pomiędzy tobą a tymi ludźmi.

Bliźnięta
Naucz się ufać sobie idąc do czegoś większego, niż trzymając się kurczowo tego, co już masz. Postępuj według sumienia, nie kieruj się w stronę iluzji. Nie bierz niczego, jeśli nie możesz oddać. Nie myśl też o tym, że wszystko dostaniesz za darmo. Idź tam, na co palcem wskazuje ci LOS, a nie pożałujesz tego.

Rak
Naucz się widzieć i odczuwać miłość. Okres ten będzie pełen niespodzianek miłosnych w relacjach. Najważniejsze, abyś stał po stronie rzeczywistości. Spal wszystko na popiół – swoje schematy, stwierdzenia, ideały i przeszłość. Zacznij wszystko od nowa.

Lew
Patrz na doświadczenia innych ludzi. Zastanów się, czy chcesz mieć tak samo. Pomyśl, czy musisz tak kardynalnie ulepszać swe życie?! Jeśli sądzisz, że we wszystkim masz rację, to może lepiej spróbuj zrozumieć swojego partnera. Przetnij węzeł nieporozumienia, ciesz się szczęściem.

Panna
Możesz jeszcze walczyć ze swoją przeszłością, zacząć ją idealizować i próbować wpływać na przyszłość. Wybieraj – albo pójdziesz naprzód i zaczniesz budować swoje życie, albo będziesz próbował powrócić tam, skąd uciekłeś. Odpuść to, co już nie jest twoje i nie kultywuj dramatów w swoim życiu.

Waga
Musisz nauczyć się mówić prawdę o sobie samej, ukorzenić się w zrozumieniu siebie. Pomoże ci to w wielu sprawach uciec od pomyłek i konfliktów. W tym okresie przyjaźń wzmocni się, a miłość przyjdzie, jeśli o nią powalczysz. Naucz się robić pauzę, aby w twojej rodzinie było mniej konfliktów.

Skorpion
Cień twojego wewnętrznego świata wyjdzie na powierzchnię. Możesz pokazać siebie światu takim, jaki jesteś. Wiele spraw może ci się nie podobać, ale właśnie to, co ci się nie podoba, może zostać pozytywne w twojej przyszłości – może cię uzdrowić.

Strzelec
Powinieneś wypracować prawidłowy dialog z nową wiedzą i pracą. Trzeba uczyć się, jeśli chcesz zmienić coś w swoim życiu. Kontroluj energię pieniędzy, bo im bardziej będziesz ją kontrolował, tym więcej tej energii przyjdzie do ciebie.

Koziorożec
Nie warto swoich dramatów i przeżyć narzucać innym. Naucz się kultywować optymizm, a wyhodujesz w sobie olbrzymią siłę, która stanie się twoją ochroną i obroną. Naucz się we wszystkim kontrolować siebie.

Wodnik
Musisz spojrzeć w swoją przeszłość i na nowo ją ocenić. Należy dbać o swoje zdrowie – szczególnie musisz radzić sobie z emocjami, które mogą stać się niszczące. Jeszcze raz popatrz przeszłości w twarz i wyciągnij wnioski.

Ryby
Nie stawiaj oszukanych celi i nie szukaj ratowników, którzy ci pomogą od zewnątrz. Powinieneś nauczyć się polegać na sobie, przyznać się do swoich wad. Musisz wybrać – albo uczesz się współpracować i pozwalasz innym na sukces, uczysz się chwalić innych, albo bo zostaniesz sam! Nie warto poniżać innych, nie doceniać ich, bo może to skończyć się twoim upadkiem i poniżeniem.