Sam rok zmusi do zmian i przeróbek, pojawi się wiele różnych pomysłów i przekształceń. Możesz spodziewać się nagłych zmian okoliczności. Czasami los zostanie uzależniony od okoliczności i ograniczy możliwości. Stara droga nie zadziała.

Baran – musisz podejmować poważne decyzje, zmieniać swoje życie. Gdy będziesz robił wszystko chaotycznie, żadne cele nie zostaną osiągnięte. U co niektórych Baranów zbudzi się pragnienie zmiany partnera, odczuwania cielesnej przyjemności. Jednak takie skakanie z kwiatka na kwiatek może prowadzić do perypetii losowych, zburzenia harmonii. Niektórzy przedstawiciele tego znaku będą mnie pewni siebie, pojawi się u nich strach przed przyszłością. Ludzie będą częściej wtrącać się w wasze życie. Musisz zaakceptować zmiany i pragnąć ich. Nie powinieneś karmić się niższymi instynktami, a jedynie zwrócić się do wyższego umysłu, który pomoże zwolnić we właściwym momencie i zapobiec niebezpieczeństwu. Nie powinieneś marnować energii na próżno. Musisz skoncentrować się na swojej reputacji. Nie wpadnij w pułapkę marzeń i planów, które nie są prawdziwe. Rób ważne rzeczy, które przyniosą namacalne rezultaty. Możesz zmienić swoje przeznaczenie dzięki osobie, która jest starsza od ciebie – może pomóc w wyborze kierunku drogi.

Byk – Wszechświat czeka, aż będziesz rozsądny i poprawny – powinieneś zachować ostrożność. Możesz czuć się samotny, ponieważ Świnia może nie przynieść satysfakcji we wszystkich obszarach. Szukaj wartości duchowych, które pomogą ci wypełnić wewnętrzną pustkę. Bądź ostrożny we wszystkim, ponieważ każdy ruch nieświadomie może spowodować upadek. Naucz się budować wewnętrzne, emocjonalne związki z bliskimi ludźmi, którzy życzą ci wszystkiego najlepszego. Ten rok pokaże, jak wszystko jest ze sobą powiązane i splecione. Nie musisz szukać, ani obwiniać za konsekwencje, a zwracaj uwagę na powody. Nie powinieneś być uparty, może to prowadzić do zamieszania i alienacji, a także do pychy. Będzie czynnikiem zakłócającym, który nie zostawi cię w spokoju. Szukaj miejsca docelowego, wyjdź ze swojej strefy komfortu. Jeśli ktoś zniechęca cię do pewnych kroków, zignoruj ​​go, pozbądź się lęków, opinii innych i wróć do swoich marzeń, do determinacji. Możesz spotkać się z miłością na odległość – na początku będzie to przyjaźń, a potem wyrośnie na coś wielkiego. Naucz się stawiać czoła prawdzie i widzieć rzeczywistość taką, jaka jest.

Bliźnięta – najważniejsze, abyś miał właściwe postrzeganie sukcesu, ponieważ iluzje szybko doprowadzą do nieporozumień i rozczarowań. Musisz dążyć do stabilności i poczynić szybkie kroki. W tym roku możesz wiele osiągnąć, gdy sam sobie nie będziesz przeszkadzał dziwnymi pomysłami na życie. Świnia pokaże, że wszystko może wyglądać inaczej, że świat jest znacznie większy, niż myślisz. Kaprysy i niechęć mogą ujawnić wrogów – rok pokaże kto jest bliżej ciebie. Jeśli w tym roku postawisz cel, możesz go osiągnąć tylko z prawdziwym uporem. Nadal jest wiele do zrobienia, abyś mógł osiągnąć to, czego pragniesz. Każdy twój zdecydowany krok określi i przyniesie sukces w przyszłości. W tym roku stworzysz jasny obraz tego, jak wszystko będzie wyglądało w rzeczywistości. Będziesz miał szansę ujawnić swoją naturę, aby pokazać się z jak najlepszej strony. Będziesz mógł zyskać pewność siebie, jeśli sam aktywnie będziesz uczestniczył we wszystkich procesach. W tym roku masz poważną szansę na skorygowanie swojego życia, ale nie pozwól, aby aspekty Plutona zmieniły twoje życie i skierowało je w innym kierunku. Pamiętaj, że twój świat może zmienić się magicznie. Możesz dostać się w wiru miłosnych przygód, ale powinieneś użyć swojej głowy, swojego umysłu, aby uniknąć nałogów (nawet w miłości). Partner bardzo wpłynie na twoją karierę – możesz zakochać się i zostawić karierę, albo partnerka nie pozwoli ci zarabiać. Wybór należy do Ciebie.

Rak – w każdym z twoich projektów wytwarzaj jak najwięcej energii i właściwej organizacji. Naucz się podchodzić do wszystkiego bardzo cierpliwie i nie staraj się przewidywać wszystkiego w czarnych kolorach. Świnia pomoże ci wyrazić siebie, pokazać swoje umiejętności i otworzyć się na nowe kontakty. W tym roku masz szansę na wzmocnienie istniejących relacji i wartości rodzinnych. Duchowe połączenie z partnerem zostanie wzmocnione poprzez szacunek. Jeśli pojawi się szansa, możesz przeprowadzić twórcze poszukiwania, które mogą doprowadzić do wielkich osiągnięć. Ale Świnia może również doprowadzić do zdrady – będzie koło ciebie wiele obłudnych osób. Jednakże nawet jeśli zauważysz nieszczerość, nie rób skandalu, nie podejmuj decyzji za innych. Postaraj się zrobić więcej, niż jesteś w stanie. Ten rok sprawdzi twe duchowe wartości i nie uwzględni subiektywnego doświadczenia życiowego, więc nie narzucaj swoich rad. Możesz przyciągnąć osoby starsze od siebie, które mają już doświadczenie w projektach. Zaćmienia mogą zmienić dziedzinę partnerstwa – jedna relacja może się skończyć, a zaczynie nowa. Ważne aspekty dla ciebie pojawią się w styczniu i październiku. Do grudnia możesz czuć pustkę i brak poczucia bezpieczeństwa we wszystkim, ale już od 3 grudnia życie da ci nową nadzieję we wszystkim. Pomyśl o tym, że rok 2019 to tylko szkolenie, a prawdziwy rozkwit nastąpi w 2020 roku, wtedy wszystko się zmieni i poczujesz swoją moc.

Lew – w tym roku poczujesz się bezpiecznie. Kreatywne Lwy otrzymają inspirację i chęć do pracy. Spoglądaj Lwie optymistycznie na swe życie, wyznaczaj prawdziwe cele, zyskuj kreatywny stan, a wtedy będziesz mógł zobaczyć wiele możliwości wokół siebie. Twój status będzie odzwierciedlał komunikację – słowo będzie odgrywać ogromną rolę w relacjach, a zwłaszcza w sprawach biznesowych. Na szczęście te Lwy, które zaczynają działalność od zera, dostaną ogromną szansę na zarobek. Zabłysną i wygrają!. Wiele Lwów wyda dużo energii na to, co uważały za trudne i krytyczne – będą nadal doskonalić się, a ludzie, którzy utworzyli tę niedogodność, pozostaną w tyle. Najważniejszą rzeczą w tym roku jest niepopadanie w iluzje. Ludzie, z którymi jesteś połączony głębszymi więziami i którzy cię wspierają, pozostaną z tobą w związku emocjonalnym. Pod koniec roku będzie dla ciebie jasne, jak poprawne były twoje kroki i decyzje. Możesz tego w tym roku nie zauważać, ale później spojrzysz wstecz i dumnie pochwalisz siebie. Przyszłość jest teraz w twoich rękach i będzie zależeć od ciebie. Możesz rozwijać własną reputację, dostosowywać się do innowacji. Będziesz Lwie musiał w rutynie znaleźć swoje szczęście, radość i inspirację. Przygotuj się na szare dni tygodnia. Jeśli związek miłosny nie pasuje do ciebie, to powinieneś to od razu zrozumieć i nie zostawiać decyzji na później, ponieważ jeśli twoja energia pójdzie w złym kierunku, wtedy poczujesz się źle. Możesz zakończyć jakieś relacje, ponieważ źródło energii cierpliwości może się skończyć.

Panna –  roku może przynieść wyzwolenie od jakiejś myśli lub osoby. Zmiany są możliwe, a sposób w jaki zarządzisz tymi zmianami zależy również od ciebie. Niektóre Panny mogą rozpocząć postępowanie sądowe i to będzie błędny krok, ponieważ karma może nie być po waszej stronie – wszystko zależy od waszego indywidualizmu. Choroby mogą również mówić o aspektach karmicznych, więc pomyśl Panno o tym, że może trzeba coś zmienić lub odpuścić.  Nie zmieniaj niczego radykalnie w swoim życiu, ponieważ zmieni się skład twojej rodziny. Przed tobą zmiany w związkach, więc nie spiesz się z decyzjami. Unikaj ostrych sytuacji. Okoliczności zmuszą Panny do zmiany planów, ale pod koniec roku możecie zrobić decydujący krok, który określi waszą przyszłość. Mogą przyjść zmiany w pracy – przyjdą nowe pomysły lub sugestie, które mogą cię Panno urzec. Uwolnisz się od wszystkiego, co cię zirytowało i uczyniło twoje życie nieprzyjemnym. Niektórzy przedstawiciele tego znaku mogą marzyć o poważnym związku, niektórzy mogą znaleźć swojego partnera. Chociaż niektóre kobiety spod tego znaku będą nie tylko szukać przyjaciela, ale także zbawiciela, który przyjdzie i uwolni od problemów. Powinnyście być ostrożne, bo tacy ratownicy zwykle zamieniają się w prześladowców. W tym roku okaże się, że wszyscy rzucają ci Panno wyzwanie i chcą z tobą walczyć. Nie warto porównywać się z kimś, ponieważ czyjeś zasługi uderzą mocno w twoje ego, a wtedy trudno będzie ci zbudować własną linię sukcesu. Zatem nie rozglądaj się na innych. Dbaj o zdrowie swoich rodziców i bierz odpowiedzialność za swoje dzieci.

Waga – wielu przedstawicieli tego znaku zacznie żyć od zera. Przyjdzie chęć zmiany siebie, zmiany okoliczności. Życie będzie wspierać te z was, które chcą zmian. Jakiś ważny cykl dobiega końca i zobacz Wago jakie cele już osiągnęłaś – ustaw przed sobą nowe cele. Nieostrożne działania doprowadzą do marnowania energii i siły. Jeśli zainwestujesz czas i energię w coś, co nie jest twoje, to wybór będzie fatalny, decyzja będzie ostateczna i będzie bardzo trudna do zmiany – nie będzie powrotu. Przed tobą jest jeszcze wiele nieznanych, są rzeczy, których nie znasz. Staraj się nie dopuścić do tego, by sprawy poszły własnym torem.  Zaufaj przeznaczeniu i stawiaj do przodu małe kroki, a wtedy zobaczysz, że twoje życie zmieniło się w pozytywnym kierunku. Postaraj się radośnie postrzegać życie, wchodzić w nowe sfery, a mądrość nadejdzie z czasem. Pod koniec roku poczujesz się jak inna osoba, otworzysz się na zmiany – może to oznaczać nową miłość i oryginalność. Otworzysz się na uczucia i spojrzysz na siebie z boku. Twój siedmioletni cykl zmienia się, co spowoduje zmiany w miłości. Teraz nie powinnaś się bać rozczarowań. Będziesz miała Wago swą bezpieczną przystań. Styczeń i luty mogą być miesiącami stresu i trudnych energii dla ciebie, będziesz potrzebowała więc pomocy. Nie powinnaś stwarzać konfliktów. W tym roku kobiety muszą wybrać kim są – męczennicami, pracownicami biurowymi, czy kochającymi żonami. Waga może spotkać człowieka, który wyda się niezbyt interesujący, ale rzetelny i uprzejmy. Letnie zaćmienie będzie miało duży wpływ na Wagi.

Skorpion – Świnia może przynieść ci spokój ducha, uwolnić cię od trudnych, emocjonalnych przeżyć. Uwalnia cię od wszelkich negatywnych oczekiwań i żalu. Ktoś rozstanie się z tymi, którzy byli irytujący i okrutni. Skorpion musi być wypełniony wiedzą, aby uzupełnić pole dobrą informacją, zdobyć nowe umiejętności komunikacyjne. W tym roku kończy się jeden etap życia i rozpoczyna się kolejny etap. Świnia przyniesie nową perspektywę, tj. zobaczysz wszystko z innego punktu widzenia, wszystkie problemy, a nawet sens życia. W biznesie Świnia zmusi cię do przełamania nawyków i ustanowienia nowych granic. Zacznij inwestować w coś nowego i bardziej potrzebnego. Jeśli istnieją potencjalne możliwości, rozwiń krąg partnerów. Możesz zbudować biznes nawet na bazie swojego hobby. Musisz zrozumieć do czego należysz, a wtedy to stanie się dla ciebie źródłem dochodu. Zastosuj nowe metody, by poszerzyć swój punkt widzenia. Przenieś zakres swoich działań za granicę . W tym roku Jowisz na Skorpiony będzie miał pozytywny wpływ, a zaćmienia Księżyca przyniosą powodzenie. Możecie stać się bardzo dobrym źródłem energii dla wszystkich domowników. Nawet jeśli sam Skorpionie nie pracujesz, to energia pieniędzy przyjdzie przez ciebie. Członkowie twojej rodziny mogą ulec restrukturyzacji – szczególnie karmiczne aspekty losu objawią się w twoich dzieciach. W tym roku mogą zalewać cię wspomnienia z dzieciństwa. Możesz otrzymywać wiadomości z miejsca, w którym urodziłeś się, albo od osób, które były kiedyś blisko ciebie.

Strzelec – Świnia nie przyniesie stabilności, wszystko będzie zmieniało się, jak w kalejdoskopie. Będzie zniszczenie, a potem budowanie – nawet tak niestabilny czas może doprowadzić do postępu. Rób wszystko świadomie, bez strachu i znajdź odpowiedni moment na ryzyko. Przeciwstawiaj się zmianom, które nie są aktualne. Pojawi się wiele nieoczekiwanych sytuacji, które mogą spowodować awarie. Jeśli je dobrze zinterpretujesz, będzie można rozszerzyć możliwości, a straty nie będą znaczące. Będziesz musiał manewrować między okolicznościami, więc czasami możesz poczuć się zależny od losu, a on podyktuje ci warunki. Będziesz musiał otrzymać takie życiowe lekcje, które sprawią, że wydoroślejesz. Będziesz musiał podjąć poważne decyzje w tym roku. Życie może wydawać się monotonne, ale jedna walka zastąpi drugą, jeden obraz sytuacji zmieni drugi. Spróbuj znaleźć pozytywne znaczenie we wszystkim, co nie powinno stać w miejscu. Należy rozwijać się, a nie rozwodzić nad tym, co już zostało osiągnięte. Naucz się oszczędzać czas i pieniądze. Począwszy od tego roku, możesz spodziewać się nieprzewidywanych sytuacji i przez siedem lat nie będzie w twym życiu ani rutyny, ani nudy. Uważaj na swoje zdrowie, szczególnie na system hormonalny, który może radykalnie zmienić swą pracę. Uważaj w tym roku na zorganizowanie domu, który później może stać się ważnym elementem dla kogoś z twoich bliskich. Nie powinieneś sprzedawać nieruchomości w tym roku, ponieważ zmienisz swój wymarzony dom na coś, co może wcale nie być interesujące. Pracuj nad poczuciem własnej wartości, a to pomoże ci zarobić i rozwinąć biznes. Niektórzy z was mogą wrócić do swojej miłości z przeszłości, pamiętając tego, który dał kwiaty 15 lat temu. Czas mówi ci, abyś szedł Strzelcu naprzód i patrzył pewnie w przyszłość – nie żyj iluzjami dawnych czasów.

Koziorożec – będziesz musiał wyciągnąć wnioski, a na podstawie tego wyboru możesz uzyskać emocjonalną wolność, swobodnie odetchnąć, ponieważ pewne trudności już będą za tobą. Wszystkie decyzje należy podejmować rozważnie, szukać nowej misji dla siebie i planować przyszłość. Możesz pokazać się jako organizator, jako osoba, która ma talent. Jeśli dasz coś swojemu sercu, przyniesie ci to satysfakcję. Będziesz musiał nauczyć się ustawiać swoje granice, aby zdać sobie sprawę z tego, że masz moc, która wybierze dla ciebie tylko określony kierunek. Będziesz musiał zatroszczyć się o bliskich ludzi, łączyć skrajności i przeciwieństwa w sobie, aby zrozumieć zawiłości. Możesz sam coś zniszczyć lub zacząć odbudowywać. To bardzo emocjonalny rok, który usunie wszystko, co jest niepotrzebne i postawi przed tobą nowe nadzieje. Nauczysz się dzięki temu pokonywać przeszkody. Saturn będzie asystentem i pomoże w pokonywaniu przeszkód. To sprawi, że rozpatrzysz wszystkie szczegóły, które są niezbędne dla twojego sukcesu, ale pomoże ci to osiągnąć cel. Bądź cierpliwy, przyjrzyj się bliżej życiu, nie okazuj dumy, a wtedy szczęście do ciebie przyjdzie. Ten rok pomoże ci przejść na nowy poziom dojrzałości, musisz wziąć życie jako lekcję. Silne zmiany mogą zdarzyć się w twojej rodzinie, więc traktuj wszystko filozoficznie. Już jesień pokaże ci przepaść między tym, jaki byłeś wcześniej a tym, czym się stałeś. Po prostu przenikaj mądrością, nasycaj się powagą i odpowiedzialnością. Zaćmienie Księżyca wykluczy z twojego życia wszystko, czego nie potrzebujesz i zabierze ci energię. Odrzuć te zachowania, z których już wyrosłeś.

Wodnik – będziesz chciał znaleźć coś innego w swoim wewnętrznym świecie, pokazać siłę woli i pójść w drugą stronę. Najważniejszą rzeczą, na którą musisz zwrócić uwagę, jest odpowiedzialne poszukiwanie własnego celu, ponieważ to cię wesprze. W tym roku konflikty z tymi, z którymi zaczęły się w 2018 r. nadal mogą być nierozwiązane. Najważniejsze, aby nie dopuścić do ostrych sytuacji. Jeśli zobaczysz cel przed sobą, będziesz mógł przejść wszystkie próby i wyjść z nich zwycięsko. To, z czym będziesz musiał walczyć w tym roku, co uważasz za bliskie, może przynieść nasilenie konfliktów, problemy z ciałem – stare choroby dadzą znać o sobie. Świnia od czasu do czasu wywoła stres, ale dzięki temu uodpornisz się i będziesz gotów odpierać ataki. Stres nie będzie znaczny i raczej nieczęsty. Będziesz w stanie uporządkować wiele rzeczy, zmienić coś w swoim domu, zakończyć to, co zacząłeś i co najważniejsze, zadbać o siebie i swoje zdrowie. Zasadniczo oczekuj stabilnego życia – możesz przenieść się do innego domu, kupić coś nowego lub naprawić. Słowo „Przyjaźń” odgrywa teraz ważną rolę w grupie. Współpracując z ludźmi przyjaźnie nastawionymi do ciebie, możesz zbudować coś znaczącego, na przykład własną firmę, dokonać napraw. Po zimowych zaćmieniach wzrośnie twój potencjał w miłości. Wśród przyjaciół możesz znaleźć partnera. Zanim wejdziesz w coś nowego, pomyśl sto razy. To nie jest najlepszy rok dla twoich nowych projektów. W tym roku twoje karmiczne powiązania mogą zostać aktywowane, wydadzą się mistyczne, ale nadal będziesz musiał przez to przechodzić. Spraw aby ten rok był rokiem spokoju i relaksu. Znajdź radość w rutynie i szczęście rodzinne.

Ryby – będziesz musiała Rybo stawić czoła swoim lękom. Ten rok pokaże twe pomyłki. Nie powinnaś mieć żadnych pretensji do życia i nie spieszyć się z emocjonalnymi atakami. Ten rok jest zbyt emocjonalny i może przynieść trudności tylko dlatego, że emocje nie zostały wyciszone. Możesz być Rybo trochę trudna, co ci nie pomoże. W tym roku mogą pojawić się oszustwa – jeśli oszukasz siebie lub innych, to możesz zostać sama. Może zaistnieć wiele niedopełnionych problemów i nierozwiązanych sytuacji w pracy. Niektóre Ryby mogą zmienić pracę nawet kilka razy. Nie powinnaś Rybo stać zbyt daleka, albo zbyt blisko – możesz myśleć o popularności i ważności. Pamiętaj jednak, że gdy przyjdą zmiany, to przyjdą też niezwykłe i nieprzyjemne sytuacje. Będziesz mieć szansę albo odejść i pielęgnować pokorę w sobie, albo pozostać wraz ze swoją dumą. Początek roku może dać ci interesującą energię, inspirującą. Zmieni się poziom komunikacji i przekazywania informacji. Koniec stycznia może przynieść premię zgodne z twoją pracą. Możesz już na początku zauważyć transformację niektórych przyjacielskich relacji i tych związanych z biznesem. Ten rok może przynieść wiele nieporozumień, więc przygotuj się na fakt, że będziesz musiała wszystko zmienić, odbudować. Wszystkie konflikty najpierw przyniosą twój sprzeciw. Staraj się ich nie rozpalać, ale wygładź. W marcu sfera materialna może się zmienić, a to, co wydawało się stabilne, może stać się mniej wiarygodne. W przyszłości pieniądze mogą pochodzić z różnych źródeł, będą nieoczekiwane. Tylko praca zespołowa może wszystko zmieniać i korygować, znajdować ludzi o podobnych poglądach. Zapraszaj ich do swojego pola działania. Nowe osoby pomogą ci przenieść  twe marzenia na nowy poziom.

autor: Emma Lange