Runą, która odkrywa i ujawnia sytuacje świata zewnętrznego jest Ewaz. W tym miesiącu musimy zmierzyć własne zasługi. To znaczy, że cały ten miesiąc pokaże nam, jak wiele szacunku rozwinęliśmy w sobie, co potrafimy w sobie uszanować. Nauczmy się współpracować z innymi, aby zmienić coś ważnego w sobie.  Kontynuujmy to, co robimy. Uczmy się na swoich błędach i doświadczeniach. Obserwujmy innych, aby zrozumieć ich zachowanie i pokazać siebie. Nauczmy się tworzyć wewnętrzne połączenie między ludźmi a własnym działaniem. Jeśli masz biznes, który jest dla ciebie ważny, pal się jego energią. Możesz stworzyć harmonijny związek z tym, z czym będziesz musiał żyć przez długi czas. Naucz się znajdować równowagę między dawaniem i braniem. Najważniejsze w tym okresie jest to, aby nie zatracić siebie, nie pozwolić, aby ktoś nas wchłonął.  Nie dopuścić do zastoju energii, do stanu bezruchu, do stanu „wszystko mi jedno”. To doprowadzi do wewnętrznego chaosu, monotonii i poczucia, że nigdy nie potrafiliśmy sobie odpowiedzieć na pytanie – „kim jestem?”

Słowiańska runa, która pokazuje, co może być w twoim mikrokosmosie – Perun. Jest to ogromna siła, która może wstrząsnąć nami wszystkimi. Może odwrócić nasze spojrzenie od tego, co już znamy lub do czego jesteśmy przyzwyczajeni.  Jeśli jest zbyt duże napięcie, trzeba być bardzo ostrożnym, bo wtedy mogą pojawić się destrukcyjne okoliczności. Perun pojawia się wtedy, gdy musimy zmienić wszystkie fundamenty, na których stoimy. Gdy musimy zmienić wszystko to, co wydawało nam się tak znajome, jasne i spokojne. Jest to umiejętność dostrzegania przeciwieństw i znajdowania środka między nimi. Perun kończy i Perun zaczyna, co oznacza, że są zniszczenia, ale po nich nastąpi budowa. W tym miesiącu możemy doświadczyć wewnętrznych kryzysów, które mogą nam pomóc w ponownym przeanalizowaniu wielu sytuacji w nas samych. Na nowo siebie odkryjemy siebie.

Celtycki Ogham to Świerk – ciekawostką jest to, że świerk jest drzewem słowiańskiego Welesa. To drzewo oznacza osiągnięcia. Możesz osiągnąć swoje cele, jeśli prawidłowo określisz ich priorytety. Zmiany przyjdą, jeśli jesteś gotów do wewnętrznych zmian – np. chcesz stać się bogaty, ale jakieś wewnętrzne programy uniemożliwiają ci stanie się bogatym, albo w swoim cieniu ukrywasz przed samym sobą bogactwo. Musisz dokonać zmian, aby stać się bogatym. Świerk jest aktywnością jednego archetypu – wewnętrznego mędrca, który może wydobyć cię na powierzchnię i pomóc ci wygrać wewnętrzną walkę skrajności. Aktywność i wiara pozwalają ciężko pracować, aby móc dojść do tego, czego pragniemy.  Wszystkim nam będzie dane zmienić wewnętrzny cel i zacząć robić coś od nowa, włożyć nową energię w nowe projekty i otworzyć się na nową siłę, która właśnie zaczyna się budzić.

Elfijska runa Darrat. Tej runy jeszcze nie było w naszych prognozach. Teraz runa wskazuje nam drogę walki.  Możemy zacząć walczyć z tym, z czym nie zgadzamy się walczyć i z tym, co stało się nieistotne. Zacznijmy od siebie, od tego co musimy w sobie zmienić i jaką wojnę musimy sobie wypowiedzieć.  Nie rozpoczynajmy wojny ze światem zewnętrznym, ponieważ skończy się to nieporozumieniem. Wojna ze światem zewnętrznym może się przeciągnąć dłużej niż sądzimy. Runa ta radzi, abyśmy własną taktykę. Szukajmy nowych metod radzenia sobie z przeciwnościami losu. Szukajmy sposobów na zmianę scenariuszy życia, których nie chcemy, szukajmy siebie, wewnętrznych możliwości. Jeśli nie otworzymy się na wewnętrzne poszukiwania, nastąpi wewnętrzne poddanie się i będziemy tym żyli przez długi. Będziemy żyli tym, co przeznaczenie nam narzuci. Powietrze pachnie wojną, nie czekaj my więc aż wojna przyjdzie do naszego domu, ta wypowiedzmy ją sobie, swoim wewnętrznym cechom i schematom.

Islandzka runa naszego cienia może nam powiedzieć, co będzie ukryte przed naszymi oczami, a co powinniśmy wydobyć na powierzchnię – Stunginn Iss. To wewnętrzny stan, w którym sami możemy oderwać się od własnego sukcesu. Sami możemy zablokować sobie drogę do tego, czego pragniemy. To jest czas, kiedy wewnętrzne przekleństwa mogą podnieść głowę, np. może w poprzednim życiu nie chciałeś żyć lub w tym życiu powtarzałeś, że nie chcesz żyć. Te przekleństwa mogą zacząć kiełkować w naszym życiu. Nasza energia może zostać zablokowana i nie zrobimy niczego ważnego, nie osiągniemy swoich celów. Może to też być wewnętrzny niepokój i strach przed podjęciem decyzji. Wiele nierozwiązanych spraw będzie stało, jak mur pomiędzy nami a światem. Jeśli chcemy dowiedzieć się, dlaczego tak się dzieje w naszym życiu, otwórzmy się na swoje wewnętrzne archetypy.
Zrób sobie analizę „Jedenaści Kobiet w Mojej Duszy” lub „Jedenastu Mężczyzn w Mojej Duszy”.

Zamów

Emma Lange blog

Emma Lange – portfolio
kontakt@emma-lange.pl

Poprzedni artykułKalendarz Biodynamiczny – kwiecień 2021
Następny artykułKalendarz Księżycowy – 1 kwietnia 2021
Autorka wielu książek, numerolog, psycholog, terapeutka. Naukowiec, który łączy naukę z ezoteryką. Świetny homeopata, astrolog i runistka.